Friday 27th March 2009


Race 1 453m MX 19.30
MCLEAN BRICKLAYING BLUE PAWS
1 TED’S DELIGHT M THELMA O’KEEFE
2 MY PUZZLE M UNAVAILABLE
3 SLICK WILLY 5 BETTY CRIBB
4 KEY OF HARMONY M BRIAN HOWDEN
5 Vacant
6 RIVER ROCK M KEVIN MAHONEY
7 OCTANE LANE 5 RODNEY MCDONALD
8 IRINKA BEAU M UNAVAILABLE

Race 2 327m 5 19.45
WOODHOUSE PLUMBING STAKES
1 DASTARDLY 5 MICHAEL JENNER
2 CARLISLE TIGER 5 UNAVAILABLE
3 JANDERRA’S MAGIC 5 PAMELA BRADDON
4 BEST PLAYER 5 RODNEY MCDONALD
5 PIRATE COVE 5 ERROL HUGHES
6 RICH AND REGAL 5 CAROLINE RICH
7 CASH FLOW ENERGY 5 EMMANUEL ATTARD
8 SECRET SNIPER 5 ROSEMARY JADEZAK
9 SLIPPERY HAVOC 5 JAMES WORLEY

Race 3 327m MX 20.00
HEAT ONE BIRTHDAY BOYS STAKES
1 BROKE 5 RODNEY MCDONALD
2 FIONA DESTINY M CAROLINE RICH
3 EMERALD LANE 5 RICHARD KIRBY
4 JAY’S MAVERICK 5 JEFFREY STEDMAN
5 Vacant
6 MISS MOON HAVOC 5 RONALD STEEL
7 JUST RAGS M JOHN KOKOC
8 CASH FLOW BOY 5 EMMANUEL ATTARD

Race 4 327m MX 20.15
HEAT TWO RODNEYS BIRTHDAY STKS
1 PETITE KAY 5 JEFFREY STEDMAN
2 KOOKABUNNA RED 5 ERNEST BECROFT
3 AMBER’S OSTI 5 TERRY O’KEEFE
4 OVERHEAD 5 RODNEY MCDONALD
5 Vacant
6 MISS SAIGON 5 CAROLINE RICH
7 YEE HA MOON 5 JAN STEEL
8 ELITE SILVER 5 PAMELA BRADDON

Race 5 327m MX 20.30
HEAT THREE WESLEYS BIRTHDAY STKS
1 LADY VIXEN 5 CAROLINE RICH
2 SECRET SPIRIT 5 KENNETH GRAY
3 TWYNAM TWIST 5 WILLIAM HODGE
4 MISTY TEARS M JOHN KOKOC
5 Vacant
6 DANA ANNABELLE 5 RODNEY MCDONALD
7 KING NEPTUNE M ROY O’MALLEY
8 BOND CRETE CARGO 5 JAN STEEL

Race 6 327m MX 20.45
HEAT FOUR BIRTHDAY STAKES
1 PARIS ELLIS 5 CAROLINE RICH
2 HOPE SO 5 BETTY CRIBB
3 TIME HUSTLER 5 WILLIAM HODGE
4 CHARMING CHELSEA 5 PAUL BRADDON
5 Vacant
6 CAWBOURNE HAYLEY 5 DAVID JORDAN
7 IRINKA BRAD M RAYMOND SMITH
8 NEEDY 5 RODNEY MCDONALD

Race 7 327m MX 21.00
COWRA BOWLING CLUB STKS
1 EXPRESS CARGO 5 RONALD STEEL
2 HUMDINGER 5 CAROLINE RICH
3 MIDNIGHT ELLIS 5 CAROLINE RICH
4 DANA RORY 5 RODNEY MCDONALD
5 FLYING WINGER 5 RODNEY MCDONALD
6 PIPPI’S MATE 5 PAMELA BRADDON
7 CASH FLOW YOUNG 5 EMMANUEL ATTARD
8 REGAL LASS 5 CAROLINE RICH
9 CASH FLOW BOY 5 EMMANUEL ATTARD
10 BOND CRETE CARGO 5 JAN STEEL

Race 8 453m 4/5 21.15
LACHLAN VALLEY STAKES
1 ANGLE BONE ROAD 5 SHANNON KIRBY
2 SCOTCH AND DRY 5 KYLIE MCDONALD
3 Vacant
4 AWESOME KAY 4 JEFFREY STEDMAN
5 LEUMEAH ASSASSIN 5 PAUL BRADDON
6 Vacant
7 BRADMAN’S WILLOW 5 LORRAINE ROY
8 NEKIA COUNTRY 4 JAMES JOHNSON

Race 9 327m 3/4 21.30
COWRA HOTEL STAKES
1 KAY’S DESIRE 4 JEFFREY STEDMAN
2 PETRIBURG LASS 3 RONALD STEEL
3 Vacant
4 TADMORE SHOOTER 4 SHANNON KIRBY
5 Vacant
6 MACBAI THE SEA 3 SHANNON KIRBY
7 Vacant
8 IT’S A CHANCE 4 LORRAINE ROY

Race 10 453m 5 21.45
BRAEWOOD STAKES
1 DOWELL STREET 5 STEVEN BUTLER
2 IRINKA DAVID 5 RAYMOND SMITH
3 SILENT SWEEP 5 ROSEMARY JADEZAK
4 HATTAH PRINCESS 5 OWEN NEWTON
5 Vacant
6 JAY’S REJECT 5 JEFFREY STEDMAN
7 TERRY’S ELITE 5 TERRY O’KEEFE
8 REEFTON BOND 5 SHANNON KIRBY