Friday 9th October 2009


1 DEAN MURRAY FLYING 5 Gd 327M 7.30 P.M.
1 FOREST MIST – P RICKETT
2 OLIVER SUDDEN – GEOFFREY SHEATHER
3 CROWELLA – ALAN BLOOMFIELD
4 VESUVIO JOE – AMANDA GINN
5 DUSTY SHIRAZ – GREGORY MCALISTER
6 MISS GUN CARGO – RONALD STEEL
7 MISS SAIGON – CAROLINE RICH
8 EZY COUNT – PAMELA BRADDON

2 – MAD MAD MAIDEN HEAT 1 MAID 453M 7.45 P.M.
1 FOREST SMOKE – PAUL RICKETTS
2 SIMPLE MYSTERY – LISA ROBINSON
3 BIG TIME OSTI – CAROLINE RICH
4 REBECCA WREN – IAN STANFORD
5 MYSTIC WILLOW – LORRAINE ROY
6 GRAND LANE – SEAN BANNERMAN
7 DAD’S MYSTERY – RODNEY MCDONALD
8 HILLY’S CROWING – ALAN BLOOMFIELD

3 – MAD MAIDEN HEAT 2 MAID 453M 8.00 P.M.
1 SHORT MYSTERY – RODNEY MCDONALD
2 TORS CHOICE – GEOFFREY SHEATHER
3 GHAWKY PARK – LORRAINE ROY
4 GOOD BOY PEDRO – MAURICE TAYLOR
5 TARA LANE – MARGARET BANNERMAN
6 SMAKERS – CAROLINE RICH
7 FOREST EAGLE – MARK WICKS
8 PROUD PURPLE – WILLIAM HAMPTON

4 – IAN HINDMARSH FLYING 4/5 Gd 327M 8.15 P.M.
1 TOOLMAN BONZA – RONALD HUPPATZ
2 MEDIUM PACE – AMANDA GINN
3 HUMDINGER – CAROLINE RICH
4 NEEDY – RODNEY MCDONALD
5 OVERHEAD – RODNEY MCDONALD
6 KOOKABUNNA BING – WILLIAM HAMPTON
7 RICH AND REGAL – C RICH
8 COLONEL SOLO – JUDITH ROBINSON

5 – TROY NEWCOMBE 5 Gd 327M 8.30 P.M.
1 BECKY’S ME MUM – KEITH SELTEN
2 EXPRESS CARGO – RONALD STEEL
3 MIDNIGHT ELLIS – CAROLINE RICH
4 PERFECT DRINK – GEOFFREY SHEATHER
5 MATRIX TRILOGY – LESTER SHEATHER
6 IRINKA ASOTASI – DAVID MEIERS
7 PEARL WREN – IAN STANFORD
8 ANNA ANNA – A BLOOMFIELD

6 – RESERVE GRADE PREMIERS FFA FFA 327M 8.45 P.M.
1 DANA TEE – RODNEY MCDONALD
2 MR. TOPAZ – PAMELA BRADDON
3 BONDS CARGO – RONALD STEEL
4 NIFTY KEEPING – CHARMAINE ROBERTS
5 PIPPI’S MATE – PAMELA BRADDON
6 PETE MACK – GEOFFREY SHEATHER
7 BEST PLAYER – RODNEY MCDONALD
8 GOLDIE’S GIFT – ERIC BARNES

7 – UNDER 18 RUNNERS UP STAKES 5 Gd 524M 9.00 P.M.
1 HOPE SO – BETTY CRIBB
2 SHERKHAN – TANIA CAHILL
3 VAPOUR – LORRAINE ROY
4 KOOKABUNNA RED – ALAN BLOOMFIELD
5 GOOD BOY BLUE – MAURICE TAYLOR
6 DYNA CLARA – SEAN BANNERMAN
7 BELLA SWAN – SHANNON KIRBY
8 GALVEZ – GREGORY MCALISTER

8 – FIRST GRADE SEMI FINALIST 4/5 Gd 524M 9.15 P.M.
1 SWEET KEEPING – CHARMAINE ROBERTS
2 AWESOME LADDIE – AMANDA GINN
3 PATRICK LANE – SEAN BANNERMAN
4 SLICK WILLY – BETTY CRIBB
5 OSTI’S GRACE – THELMA O’KEEFE
6 DANA ANTONIA – RODNEY MCDONALD
7 BONNIE HENRY – TANIA CAHILL
8 CRACKER CAN – KEVIN MAHONEY

9 – KOORAWATHA HOTEL FFA FFA 453M 9.30 P.M.
1 BILLY SAID – RODNEY MCDONALD
2 PLUGGER BANQUET – GILLIAN APPS
3 BOND CRETE CARGO – RONALD STEEL
4 ORBIE – ANN ANDERSON
5 KIRBY LANE – SEAN BANNERMAN
6 MARCO KEEPING – CHARMAINE ROBERTS
7 COOL RUBY – WESLEY MCDONALD
8 IIGLOO OSTI – LORRAINE ROY
9 DANA TIGER – RODNEY MCDONALD

10 – KEN MCLEAN BRICKLAYING 4/5 Gd 453M 9.45 P.M.
1 AMBER’S OSTI – TERRY O’KEEFE
2 DONNA CARINA – ERIC BARNES
3 MARLEY LANE – MARGARET BANNERMAN
4 REEFTON BOND – S KIRBY
5 SPANISH ROSE – ERIC BARNES
6 EMJACK OSTI – AMANDA GINN
7 MISS FEVER – LISA CURLE
8 RUNNING CARGO – RONALD STEEL

11 – BRADDON FAMILY STAKES 5 Gd 453M 10.00 P.M.
1 BLOSSOM LADY – VICKI PREST
2 LITTLE ARGUMENT – PAMELA BRADDON
3 EFF TEE EYE – LORRAINE ROY
4 SECRET SPIRIT – GEOFFREY SHEATHER
5 JET BLACK FOREST – MARK WICKS
6 PANDORA LANE – (OWENR)
7 ROCKARENA – KEVIN MAHONEY
8 ETTALONG – JUDITH ROBINSON
9 STARBURST LILLY – GEOFFREY SHEATHER