Thursday 13th August 2009


Race 1 520m M 19.28
CROCKERS BOXING GYM
1 KINGIE’S FOX M JIMMY MICALLEF
2 TENITIS M MATHEW WOTTON
3 PANDA RULES M TOM COLLINS
4 MOONSHINE CADDIE M WALTER LUTIGER
5 STRONG MAGIC M TRACEY BRYANT
6 AMAZING JAMES M JASON LAURENCE
7 AWESOME PARIS M DAVID AQUILINA
8 CHILLI BOB M KENNETH BURNETT
9 READY OR NOT M CHARLES SULTANA
10 MAYBE DOLL M CRAIG POLLARD

Race 2 520m MX 19.52
DANDALOO LIONS FOOTBALL CLUB FNL
1 MATILDA’S PRIDE M CRAIG POLLARD
2 JUST ALBI M WALTER LUTIGER
3 VODKA MARTINI M PETER ROWE
4 HARRY JONES M TRACEY HURST
5 FOREVER BOYD M SUZANNE HOLLAND
6 CLEOPATRA MAGIC M MICHAEL ABBOTT
7 FANCY AL 5 WALTER LUTIGER
8 CLEARLY CLASS 5 COLIN WILLIAMS
9 LOZZA’S DREAM M ROBERT OLDFIELD
10 TENITIS M MATHEW WOTTON

Race 3 520m 5 20.11
DANDALOO LIONESS WOMENS FC
1 NUNAH 5 JULIAN MICALLEF
2 FAST NICK 5 SUSAN STEELE
3 KAY NINE 5 JOHN RICHARDSON
4 CALM SUITS YA 5 TRACEY TURNBULL
5 FANCY STEP 5 WALTER LUTIGER
6 KEZ AND COL 5 MARK BELL
7 HE’S HOTZ STUFF 5 WAYNE BOWEN
8 GALLEN 5 BRAD DARGAN
9 ELUSIVE AKABARNI 5 STEPHEN BARWICK
10 BITOLA’S TEDDY 5 MATHEW WOTTON

Race 4 520m 5 20.35
AVONDALE RUGBY UNION CLUB
1 STRIDING TO WIN 5 JASON LAURENCE
2 GLASSES 5 HARVEY KERRIGAN
3 MIDNIGHT MOTIVE 5 TRACEY HURST
4 FRINGE 5 KEITH WILTON
5 SCHIEMER 5 MARK STOKES
6 TWEETER BEENS 5 RAYMOND HOLT
7 VISION TO EXCEL 5 GRAHAM ROGERS
8 RHONDA’S CHANCE 5 PAT WEST
9 JAMARJ 5 JOSEPH SCIBERRAS
10 ELUSIVE AKABARNI 5 STEPHEN BARWICK

Race 5 520m 5 20.55
TAMMYS WOMEN BOXING & P/TRAINING
1 IZZY QUICK 5 JOHN ASHE
2 SPOOKY HALO 5 DAVID AQUILINA
3 KISS POOKIE 5 FAY SARLAMIS
4 FULL ON BOWIE 5 TRACEY HURST
5 OINK 5 RODNEY KIDD
6 GIVE WAY 5 JIMMY MICALLEF
7 BLAZING BETTY 5 STUART OGILVIE
8 PADDY NAPOLEON 5 JASON LAURENCE
9 DANGER CALLS 5 MATHEW WOTTON
10 SHY WIZARD 5 DAVID DURRANT

Race 6 520m NG 21.14
DANDALOO OAKS FINAL
1 MANTRA JEWEL 3 CHRISTINE OLDFIELD
2 JENMAR FOLLY 4 JENNIFER BROWN
3 KELMATT’S MELODY 4 MARGARET MORRIS
4 YOUR MY LADY 2 ANTHONY AZZOPARDI
5 SURF CHIC 5 CRAIG KING
6 PENNY’S PICK 5 SHARON GREY
7 MONA’S ABBEY 5 CHRIS PHILLIPS
8 LUKEKELY MAGIC 4 TRACEY HURST
9 VIVIE GOGOLAC 3 DEBBIE WHITE
10 NO EXIT CLAUSE 4 RONALD HOLLAND

Race 7 520m 3/4 21.38
LAKESIDE LIONS JNR FOOTBALL CLUB
1 KELMATT’S CREME 4 MARGARET MORRIS
2 VIVIE GOGOLAC 3 DEBBIE WHITE
3 Vacant
4 GOLDIE’S GIFT 4 SHARON GREY
5 BLUEY TADMORE 4 TOM ASTBURY
6 Vacant
7 TRUE KIHAEL 4 KIM HYDE
8 EXCEL LIKE TIME 3 ANTHONY AZZOPARDI

Race 8 600m 4/5 21.58
AVONDALE JUNIOR RUGBY UNION CLUB
1 FLIRTINI 5 KENNETH BURNETT
2 SPOIL ME 4 TRACEY BRYANT
3 ROAD WAR 5 ALFRED ZERAFA
4 LONELY LIVING 4 DOMENIC TRAINO
5 GEORGIE’S GODESS 5 SIMON GAFA
6 SILKY CHARM 5 JASON MAGRI
7 CARRIBEAN WAVE 5 ANTHONY AZZOPARDI
8 TIFI 4 CHRIS O’BRIEN
9 LOCKY ROO 5 TONY DAVIS
10 ZOMBA 5 DAVID DURRANT

Race 9 520m 5 22.22
ST JOHNS RUGBY LEAGUE
1 FANTASY MADAM 5 CRAIG POLLARD
2 FAST HOPE 5 SUSAN STEELE
3 ZAMBORA TERREZZE 5 JIMMY MICALLEF
4 CHERINA 5 JOHN AUL
5 KNIGHT BLAZER 5 JOHN RICHARDSON
6 DIOR DANCER 5 KENNETH BURNETT
7 AIR JASPER 5 LILLIAN DALTON
8 INNOCENT STALKER 5 CHARLIE MICALLEF
9 SHY WIZARD 5 DAVID DURRANT
10 PAT’S CHANCE 5 MATHEW WOTTON

Race 10 520m 5 22.42
COAST TO COAST CONCRETE PUMPING
1 MISS GRANGE 5 KENNETH MARKHAM
2 EVANGELIA 5 FAY SARLAMIS
3 MATERIAL JOURNEY 5 JANE CARRUTHERS
4 JENMAR MISS 5 JENNIFER BROWN
5 DAWN BREAKER 5 MARK WILCOX
6 AUSPICIOUS DREAM 5 JOHN RICHARDSON
7 THUNDER COL 5 WALTER LUTIGER
8 WILD AND WOOLIE 5 SCOTT REED
9 YOU’LL SEE BOYS 5 FAY SARLAMIS
10 JAMARJ 5 JOSEPH SCIBERRAS