Thursday 17th April 2008


Race 1 520m M 19.28
MICHAELS CELLARS MDN HT1
1 MRS OWL’S HOUSE M ROBERT ARNOLD
2 BLACK COFFEE M LOUIS PULIS
3 LARRY THE LIP M KENNETH STAINES
4 JACSLYN’S JEWEL M MARK ALAMANGO
5 OPRAH HAND M ALAN LAVERTY
6 LITTLE LOVE M BARRY BURNET
7 ALONG CAME JONES M ANTHONY HARDAKER
8 ARAPALEE M LEONARD POLIDANO
9 DARK THUNDER M WALTER LUTIGER
10 CYCLONE TOPAZ M BARRY BURNET

Race 2 520m MX 19.52
BROWNING FAMILY MDN FINAL
1 SHE’S A MELODY 5 DOMENIC TRAINO
2 ZEPHYR LILY M PATRICK CASSIDY
3 FLOOR IT M GIUSEPPE PARRINO
4 WORTH THE RISK M PHILLIP JONES
5 THUNDER SUZ M WALTER LUTIGER
6 LAGOON BLUES 5 JOHN ANTONELLI
7 CYCLONE PRINCESS M SANDRA CLISSOLD
8 DILLIGENT M DAVID BETTS
9 MAJESTIC EIFFEL M MARY WRIGHT
10 BLACK COFFEE M LOUIS PULIS

Race 3 520m 5 20.11
AUCTION SUNDAY 4TH MAY
1 SIMBA SIMBA 5 ROBERT ARNOLD
2 LITTLE TOOTER 5 SUZANNE HOLLAND
3 WALKABOUT BIRD 5 TRACEY HURST
4 HUSH PUPPY 5 GLENN SUMMERFIELD
5 DANA KNUCKLES 5 NEVILLE BROWN
6 HYPNOTIC FLO 5 KENNETH BURNETT
7 THUNDER COL 5 WALTER LUTIGER
8 BUMPY SURF 5 JOE FORMOSA
9 MARY’S ACHIEVER 5 ERIC GRUNSKE
10 TOKEN PACE 5 JULIAN MICALLEF

Race 4 520m M 20.35
MICHAELS CELLARS MDN HT2
1 THUNDER SPOOK M WALTER LUTIGER
2 MIGHTY THOR M NEVILLE BROWN
3 SECRETS OF LOVE M ROBERT ARNOLD
4 PEZ DISPENSER M SHAUN EVANS
5 SILKY CHARM M JASON MAGRI
6 FIRENZO BALE M SIMON RHODES
7 PACE ATTACK M STEVEN WESTMAN
8 IVANOVIC M TRACEY HURST
9 IMA CAMEO M SANDRA CLISSOLD
10 SHIRAZ SHAZ M STEPHEN BARWICK

Race 5 520m 4/5 20.55
GREYHOUND PRODUCTS DIRECT FINAL
1 YALLAH TARGET 5 GEORGE MICALLEF
2 LONELY LIVING 5 DOMENIC TRAINO
3 ELITE ENFORCER 4 VICTOR HOKIN
4 BIG KING RYAN 5 SUZANNE HOLLAND
5 ADAM’S FOX 5 DAVID WILSON
6 RADIO STAR 4 RICHARD DEAN
7 WONDEROUS 4 MICHAEL ABBOTT
8 LAGER MONSTER 4 COLIN E WILLIAMS
9 THUNDER COL 5 WALTER LUTIGER
10 MISS MARILYN 5 JOHN GRECH

Race 6 600m 4/5 21.14
KAY BROWNING APPRECIATION STK
1 IRINKA JUDITH 5 DAMIAN MEROLA
2 ALL YOUR ANTICS 5 ANDREW BAYLISS
3 LAGER FLASH 5 COLIN E WILLIAMS
4 QUINLAN’S RUN 5 WALTER LUTIGER
5 TWO GEE UP 5 LYNETTE TSOHALIS
6 FANCY NIMBUS 5 NEVILLE BROWN
7 GO TYSON 4 TRACEY HURST
8 BIMBADEEN RED 4 ROBERT BLAKELY

Race 7 520m NG 21.38
MICHAELS CELLARS DERBY PRELUDE
1 BARGERO 4 STEPHEN CLEARY
2 TAYLA MAGOO 4 SIMON RHODES
3 SUPER BUCKS 3 SIMON RHODES
4 LITTLE CHAD 3 RUTH MATIC
5 MOUNTAIN OF LOVE 3 RUTH MATIC
6 RIDDLE MAN 2 JAMES DAVIDSON
7 BEVERAGE 1 GARRY WILLIAMS
8 KOUTU ON FIRE 3 CLIFFORD BELL
9 EIFFEL AZZ 4 KARINA BRITTON

Race 8 520m 4/5 21.58
COUNTRY WINNEBAGO STK
1 KUMTA SNIP 5 WALTER LUTIGER
2 EIFFEL AZZ 4 KARINA BRITTON
3 GRACEFUL AMY 5 JASON MAGRI
4 MY BOY COOPER 4 LORETTA RICE
5 AWESOME RENEGADE 4 ELIZABETH BONT
6 KORVETTE 5 JASON MAGRI
7 DEAD WOOD DANCER 5 MICK PLAYER
8 IRINKA SHARON 5 JOHN MCKEON
9 HIGHWAY ZIP 5 DOUGLAS MARTIN
10 DISCRETE DESIRE 5 RAYMOND HOLT

Race 9 600m 5 22.22
GLENN BAILEY APPRECIATION STK
1 DREAM STATE 5 JOHN MARTIN
2 DANA GRETEL 5 RODNEY MCDONALD
3 CLAPPO 5 LORETTA RICE
4 GOLD EUREKA 5 BRETT TURNER
5 MYSTIQUE VALLEY 5 ALLAN MUIR
6 DANA LOU LOU 5 NEVILLE BROWN
7 FINE ELEMENT 5 HAJNALKA STANKOVIC
8 MICK TANGA 5 CAROLYN REINKE

Race 10 520m 5 22.42
BANK MANAGER AT STUD
1 KATIE KRUMPER 5 KRYSTAL PLAYER
2 HANDY DANDY 5 ELIZABETH BONT
3 RASPBERRY SORBET 5 ROBERT ARNOLD
4 MISS MARILYN 5 JOHN GRECH
5 MY ENFORCER 5 PETER MANTACH
6 BOND MAGIC 5 ROYCE PERRY
7 EIFFEL ROSE 5 KEITH WILMOT
8 DAZZLING DANCER 5 KENNETH BURNETT
9 SCREEN STAR 5 GARY EDWARDS
10 SHANDY’S ME NAN 5 BEVERLEY MAHONEY