Thursday 26th February 2009


Race 1 520m M 19.28
ALLFAB CONSTRUCTION MDN HT 1
1 GREAT CHARMER M ROBERT TIYCE
2 MELINDA BEAN M DARREN SCRIVENER
3 COUNTRY GRIFFO M RICHARD GRIFFITHS
4 INNOCENT STALKER M CHARLIE MICALLEF
5 ALL SOUPED UP M WAYNE BOWEN
6 PUGSLEY M CHRIS MOLLOY
7 LAST SUMMER M ALLAN BRYANT
8 MRS HARDBOTTLE M DAVID BROADRICK
9 KEYBAR M GEORGE MICALLEF
10 VIVA MAGOO M GEOFFREY SHEATHER

Race 2 520m MX 19.52
BET BUSTERS MIXED FINAL
1 LOCKY ROO M REGINALD HENRY
2 GLENDA’S DREAM M PAT WEST
3 PIPE THE STILL M DEBBIE WHITE
4 TEE CEE M ROBYN GOODWIN
5 NINE TEN RUSSELL M PAMELA CAINES
6 MISS UNO 5 SAM SULTANA
7 RHONDA’S CHANCE 5 PAT WEST
8 STORM SYSTEM M SUBAWA NGURAH
9 REMEMBER BESSY M DALE HALL
10 PRINCE EIFFELL M ALLEN THOMAS

Race 3 520m 5 20.11
GRAEME HULL S/ REP WAGGA-DPTO FN
1 PARRYDISE HILL 5 GARRY ANESBURY
2 SUNLIT JULES 5 JULIE FRENCH
3 TIGGERLONG MAGIC 5 BARRY MCKENZIE
4 ST. CLARENCE 5 DAVID COX
5 TIGGERLONG NESS 5 MICHAEL FINN
6 BARNEY’S TRILOGY 5 MICHAEL SMITH
7 MEDELLIN 5 TIA HILLSLEY
8 MR. TUNNEY 5 GARRY ANESBURY
9 BONNIE HENRY 5 TANIA CAHILL
10 CHLOE KEDO 5 NIGEL SMITH

Race 4 520m M 20.35
ALLFAB CONSTRUCTIONS MDN HT 2
1 PRINCE EIFFELL M ALLEN THOMAS
2 REMEMBER BESSY M DALE HALL
3 AWESOME GALAXY M MARK ALAMANGO
4 TAMIKA PEARL M MARK ARNCLIFFE
5 TALES OF INDIA M DAVID BROADRICK
6 ONZLOW M LOUIS PULIS
7 SENT PACKING M DANIEL MCDONALD
8 BARNSLEY M CHRIS MOLLOY
9 SLANDEROUS M GEOFFREY SHEATHER
10 SPIRAL THRILLER M BARBARA CHENEY

Race 5 520m 5 20.55
DAPTO SUPPORTERS CLUB FNL
1 CHEEKY ETHICS 5 DAVID SMITH
2 MAYAN PRINCESS 5 ELLEN O’BRIEN
3 ARIEK PEARL 5 STEPHEN KUTNJAK
4 MISCHEIF PETE 5 ANDREW ROWE
5 AWESOME NEWS 5 SUBAWA NGURAH
6 SURE PAWED 5 VINCENT DAVIES
7 MY GIRL ELITE 5 VICTOR HOKIN
8 MISS BUST 5 ALLAN WINDLE
9 DREAM BIG 5 MICK PLAYER
10 MARY CHASE 5 PETER ROWE

Race 6 600m 4/5 21.14
PREMIER TYRE SERVICE STK
1 LIGHTENING LIZZY 5 LISA MCFARLANE
2 YOKO UNO 5 MARK ARNCLIFFE
3 REGGAE AMEENA 5 DONNALEAH CARTER
4 LIGHT CONQUEST 5 ROBERT SHEPHERD
5 RICHIE’S FLYER 5 LEONARD POLIDANO
6 LONELY LIVING 4 DOMENIC TRAINO
7 SPOIL ME 5 TRACEY BRYANT
8 ELITE CONQUEST 5 ROBERT SHEPHERD

Race 7 520m 4/5 21.38
PRD NATIONWIDE DAPTO STK
1 ME BOSS 5 OWEN MAKIN
2 TIGGERLONG PATCH 4 MARGARET KEYS
3 STICK WITH ME 5 BARRY CAMPBELL
4 BETTER OFFSET 4 JUDITH FISHER
5 PORT JESS 5 SUSAN STEELE
6 TIGGERLONG PETAL 4 MARGARET KEYS
7 BIG BOY MARIAH 4 MATTHEW GODDEN
8 CYCLONE’S GHOST 5 SANDRA CLISSOLD
9 STONEY ROAD 5 VALETTA MCDONALD
10 TRACEY GRIMJAW 5 BARRY CAMPBELL

Race 8 520m FFA 21.58
WALDEAN-WOLLONGONG CNCL CUP FNL
1 FANTASTIC ANGEL 4 JOYCE ALAMANGO
2 ROMAN CONQUEST 4 PAUL GALEA
3 EXCEL LIKE TIME 5 ANTHONY AZZOPARDI
4 TEDDY FLYNN 3 PETER LAGOGIANE
5 EURO MAGIC 5 HAGOB TATIAN
6 CRADLE MOUNTAIN 3 TRACEY BRYANT
7 PUNK ANGEL 4 JAMES COYLE
8 JAI ALATION 3 CHRISTOPHER NUTT
9 TIGGERLONG PETAL 4 MARGARET KEYS
10 TIGGERLONG PATCH 4 MARGARET KEYS

Race 9 520m 5 22.22
WINNING EDGE STK
1 MARY CHASE 5 PETER ROWE
2 CALM SUITS YA 5 BARRY CAMPBELL
3 BARNHILL BOMBER 5 GLENN RUSHTON
4 VINTAGE VIBE 5 JENNIFER BROWN
5 KOLA’S VISION 5 MELINDA FINN
6 WAGTAIL WILLY 5 WALTER LUTIGER
7 WILLING AND ABLE 5 SHAYNE WILLIAMS
8 ZUNZAN 5 CHARLIE MICALLEF
9 CYCLONE STEEL 5 DARREN SCRIVENER
10 GOING MOWIN’ 5 BARRY CAMPBELL

Race 10 520m 5 22.41
SOUTHERN ENGINE RECONDITIONING
1 YALLAH TARGET 5 GEORGE MICALLEF
2 BOLD RED 5 KRISTY SULTANA
3 STEP TWO 5 GEOFFREY SHEATHER
4 JESSIE’S TAIL 5 WALTER LUTIGER
5 HURRY ON RUBY 5 TRACEY BRYANT
6 SPENT THE RENT 5 BARRY CAMPBELL
7 PARRYDISE DANA 5 MICHAEL FINN
8 GIBBO’S GIRL 5 RUTH KING
9 KIM’S PRETTY 5 LESLIE THOMPSON
10 MICKY’S GIRL 5 JOE DENARDO