Thursday 2nd June 2011

Greyhound Box Draw For Dapto – Thursday 2nd June 2011

Race No. 1 Supporters Club Ht 107:28PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Dapto Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1ALL ABOUT GLORY512FSHL P (Londonderry)
2AINSLEY’S ANGEL2758430.43L Rice (Unanderra)
3ELECTRIC SMASH54822NBTR F Holt (Penshurst)
4BIG DADDY’S GIFT6247130.38R Birrell (Appin)
5AHANE JACK15258NBTJ R Brown (Pheasants Nest)
6IT’S HERSELF2425430.68C Lyttle (Cambridge Park)
7MISS GULLIBLE2876330.20D Kinsella (Merrylands)
8TIGGERLONG HEIDI8227730.13M Keys (Dapto)
9GHOST OF VEGAS5445529.95S Rhodes (Leppington)
10ZIPPY ZIN47668FSHL P Polidano (Berkshire Park)
Race No. 2Trent Freeman Mixed Final07:52PM (NSWtime)
Novice Grade 5 event over 520 Metres at Dapto Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1POETIC GRACE3NBTW J Lutiger (Bringelly)
2GIVEAWAY GRIFFO47130.75R J Griffiths (Wallacia)
3BY A THREAD53222NBTR King (Matraville)
4PINK STILETTOS5363NBTA M Bayliss (Yerrinbool)
5BENDEN SNAP3445130.30R Birrell (Appin)
6GOLD CREW33664NBTJ A Mcfarlane (East Corrimal)
7PURE MOTAHOME66462NBTE Jones (Oakdale)
8FLYING ALBI64NBTA Azzopardi (Londonderry)
9SPICY HOT44865NBTA Pagano (Llandilo)
10LOGIE BEAR47352NBTB C Peck (Gunning)
Race No. 3Dapto Supporters Club Ht 208:11PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Dapto Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1TERESA’S FANTASY16134FSTDB Jarczewski (Ingleburn)
2MY LITTLE FOX7736130.17C Arletos (Llandilo)
3SOPHIA LEE BAY21885NBTM L Burton (Kemps Creek)
4CUPPA KOKO75623NBTD J Broadrick (Hilltop)
5HOW ABOUT BILLY3326730.15W J Lutiger (Bringelly)
6JAYNIE ALLEN2268330.12S Rhodes (Leppington)
7NOVEMBER HONOR46454FSHC A Oldfield (Appin)
8HELL GIRL6561830.44K S Waddington (St Marys)
9GO WILD LYN28376NBTR A Jones (Raby)
10SMOKE DA TUBBY64677NBTJ F Callaughan (Luddenham)
Race No. 4Ranvet Maiden Stake08:35PM (NSWtime)
Maiden event over 520 Metres at Dapto Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1BADFINGER25NBTW Vanderburg (Sawyers Gully)
2FRESH OCTANEFSHL P Azzopardi (Londonderry)
3BIG MISCHIEF736NBTF D Hayes (Greenwell Point)
4STYLISH TOPFSHJ Spiteri ( Rai)
5DILLON MAGIC73335FSHN Venuto (Merrylands)
6LOGIE BEAR47352NBTB C Peck (Gunning)
7STAPES57NBTL Rice (Unanderra)
8DANCE IDOL32242NBTK Lewis (Raby)
9ROLLING DRUMS7NBTJ Little (Wilton)
10FLASH ELORDE7FSHW A Vanderburg (Sawyers Gully)
Race No. 5Sportingbet Stakes08:55PM (NSWtime)
Grade 5 event over 600 Metres at Dapto Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1KOMODO43536NBTS Ngurah (Milperra)
2COLONEL ZEB5558334.91B C Peck (Gunning)
3AKABARNI ASSASIN36627NBTG G Brodie (Abernethy)
4ELUSIVE ETHICS36528NBTD J Smith (Moorebank)
5PURELY 6474134.86R J Ford (Hill Top)
6TRAVEL BUG MISS52632NBTJ Little (Wilton)
7TAKE CARE85363NBTM Arncliffe (Castlereagh)
8MRS. GABLE78886FSTDO Vassilakis (Matraville)
9CYAN CHIEF42584NBTR Birrell (Appin)
10JACKA53551FSHA J Messina (Llandilo)
Race No. 6Greyhound Products Direct Final09:14PM (NSWtime)
Special Event event over 520 Metres at Dapto Of $5,830 Prizemoney.
1st: $4,500 2nd: $700 3rd: $350 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1FANTASY FIRST2116129.98A J Lord (Cawdor)
2YELLOWROCK YOWIE2111230.21J F Callaughan (Luddenham)
3GAIL ALLEN4141129.86S Rhodes (Leppington)
4AWESOME KEITH2471530.13K T Pedrana (Cranebrook)
5AMERICAN THUNDER6332130.03C Bell (Yallah)
6MISS CAITCAM7525130.35N W Falk (Tahmoor)
7BAY BEAUTY3224230.38J Mcfarlane (East Corrimal)
8AUNTY SHIRL22325NBTK T Pedrana (Cranebrook)
9SHAD STAR2761230.22M P Arncliffe (Castlereagh)
10SUPER PROMISE6315230.24S L Sundstrom (Bargo)
Race No. 7Dapto Supporters Club Ht 309:38PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Dapto Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1NIGHT CLUBBING33553NBTC J Carl (Londonderry)
2BYE BYE SHANGHAI3812630.19C Sultana (Marsden Park)
3HE AIN’T HEAVY2457530.55J Delaroche ( )
4RAPID NIMBUSF345830.24N Brown (Catherine Field)
5ELITE SPOK51730.64J F Callaughan (Luddenham)
6WALICKY54124FSHG Izzard (Londonderry)
7BLACK JAGUAR73526NBTJ Little (Wilton)
8RUBY’S LAIR22121NBTT L Bryant ()
9FANCY KAYLA54475NBTW J Lutiger (Bringelly)
10DIRECT DOLL5487530.53M Arncliffe (Castlereagh)
Race No. 8Snare Fabrications Stakes09:58PM (NSWtime)
Mixed event over 600 Metres at Dapto Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1HICKORY DICKORY64161NBTN Brown (Catherine Field)
2MIDNIGHT LEE24322NBTA Azzopardi (Londonderry)
3PROVEN PEPPER41424FSHT J Erenshaw (Canning Vale)
4LYNDOR LEE5535534.87M P Arncliffe (Castlereagh)
5LIZZIE TAYLOR6662534.63B F Hall (Thirroul)
6MR SHAK14335FSHJ Chapman (Lidsdale)
7RED RULER4112335.30D Russell (Innisplain)
8MR. MEANA5112334.73M J Auld (Tatura)
9ZOOTA2755534.70N Brown (Catherine Field)
10BUNGO78578FSTDN Brown (Catherine Field)
Race No. 9Dapto Supporters Club Ht 410:20PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Dapto Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1HOW ABOUT GORBY3473530.49W J Lutiger (Bringelly)
2VEE BEE BAY2123730.41A M Bayliss (Yerrinbool)
3WONGAWILLIHARRY43424NBTP W Mantach (East Hills)
4 REWARD72652NBTM Spiteri (Appin)
5RUMOUR CONTROL86357NBTJ Zahra (Riverstone)
6ATLAS2516130.52D H Durrant (Luddenham)
7JUNGLE DRUMS2661NBTJ Little (Wilton)
8ZOOM HIGH46843NBTC Micallef (Dapto)
9DESPERATE DAN6683430.78D J Broadrick (Hilltop)
10RUTHLESS GRIFFOF15730.37R J Griffiths (Wallacia)
Race No. 10Dapto Supporters Club Ht 510:38PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Dapto Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1SERA BALE2446729.98S M Evans (The Oaks)
2SUPER NIRVANA47717FSHM Arncliffe (Castlereagh)
3 FUN3733630.18C Sultana (Marsden Park)
4STORM AT DAWN64354NBTR White (Austral)
5LAGOON CLEO1513530.43R J Webster (Cawdor)
6EYE EYE DOS37367NBTJ Grech (Lake Heights)
7FRANK THE WEAPON2182330.44N Brown (Catherine Field)
8SMART BOND2256430.47M Spiteri (Appin)
9GO CYRIL GO45446NBTS Lewis (Leppington)
10BRANDI ALLEN5854430.30S Rhodes (Leppington)
0 0 votes
Article Rating

More Greyhounds News

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments