Thursday 3rd November 2011

Greyhound Box Draw For Dapto – Thursday 3rd November 2011

Race No. 1Cooper Jones Stakes07:29PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1QUICKSILVER MISS112FSHT Bryant ( Hill)
2FLYING FABIO72214FSHA J Messina (Llandilo)
3HOW COOL’S THAT67223NBTA A Laverty (Colyton)
4AHANE JACK37774NBTC Sultana (Marsden Park)
5GLAETZER8621830.39M P Arncliffe (Castlereagh)
6GO CYRIL GO55244NBTS Lewis (Leppington)
7MEAN NATHAN78136FSHK M Mulrine (Collector)
8PRANK CALL71836FSTDD Fahey (Falls Creek)
9MANGO8247430.78M J O’Brien (Oatley)
10SLINGSHOT JACK4516630.37G Micallef (Farmborough Heights)
Race No. 2Tle Electrical Shellharbour Fnl07:53PM (NSWtime)
Novice Grade 5 event over 520 Metres at Dapto Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1DIRECT BULLET2NBTM P Arncliffe (Castlereagh)
2MASAFI JACKSON54NBTP Lagogiane (Llandilo)
3GARLAND JOCK2854130.53C Hensler (Moruya)
4JUKEBOX62363NBTM Player (Tahmoor)
5SAVVY SON33373NBTR Nicolaou (Box Hill)
6KIDDER554NBTS M Evans (The Oaks)
7SUPER SURF2243130.39T L Bryant (Nowra)
8HAYVILLE COMET2NBTW A Bates (Shellharbour)
9CROWN SABLE43735NBTR Fuller (Glossodia)
10HOUSA JACKSON3275NBTP Lagogiane (Llandilo)
Race No. 3Redden Photo Video Stakes08:11PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Dapto Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1COLLEEN’S COMET5154330.39J Little (Wilton)
2EMILIA JADE116530.19S M Evans (The Oaks)
3JODIE ELL1T35429.81M F Gatt (Thirlmere)
4I’M SO PRETTY6454330.52R F Field (Ambarvale)
5LEGENDARY LILLIE67366NBTR Nicolaou (Box Hill)
6MARVEL SPRINTER85848NBTD R Fahey (Falls Creek)
7RED ROVER47445NBTA J Lord (Cawdor)
8BIG SPIRIT3755330.46J A Tate (Minnamurra)
9SQUIZ6543830.51S Lewis (Leppington)
10BLACK LAUREL87523NBTA J Messina (Llandilo)
Race No. 4Robshots Photography Maiden08:35PM (NSWtime)
Maiden event over 520 Metres at Dapto Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1GAMBO’S FANCYFSHC Gatt (Catherine Field)
2EL SUTROFSHC M Proctor (Londonderry)
3URSULA73533NBTA Lord (Cawdor)
4AMAKI MAN63NBTF Scerri (Berkeley)
5SISCO GIRL33FSHC Gatt (Catherine Field)
6REMEMBER MY NAME74222NBTC C Bell (Yallah)
7CONROY’S BOY77836NBTJ Zammit (Londonderry)
8ZEBSTAR SHIRAZ88783NBTM Player (Tahmoor)
9COOL AKABARNI35578NBTS M Barwick (Basin View)
10NAN’S MATE72876NBTC G Mutton (Palm Beach)
Race No. 5Sportingbet Stakes08:55PM (NSWtime)
Grade 5 event over 600 Metres at Dapto Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1ART OF DESIRE22717NBTG Summerfield (Worrigee)
2NO REPAYMENTS31654NBTA Lord (Cawdor)
3LOVER’S QUARREL4551235.16O R Makin (South Nowra)
4HOTTIE DOS54365NBTW R Sugars (Voyager Point)
5DELEZAH34132FSHA (Londonderry)
6COME IN STRANGER13126NBTD M Warren ()
7IRISH KISS6113634.76P Lagogiane (Llandilo)
8KAZAR5145535.07A Pagano (Llandilo)
9GARLAND BOOF58834NBTC Hensler (Moruya)
10QUEEN OF RAIN6287734.48M D Greer (Londonderry)
Race No. 6Dapto Swish & Swash Final09:14PM (NSWtime)
Special Event event over 520 Metres at Dapto Of $2,760 Prizemoney.
1st: $2,000 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1RITZA RETREAT2123229.96M F Gatt (Thirlmere)
2BOLT TED BOLT8173129.96P Lagogiane (Llandilo)
3JAYNIE ALLEN3231230.12S A Rhodes (Maldon)
4LETHAL REBEL34472NBTJ F Rudd (Londonderry)
5COOL GIFT4171130.33C Arletos (Llandilo)
6JILLA BEE8313130.34C M Proctor (Londonderry)
7APALOUSA7161730.57C Arletos (Llandilo)
8OH BAILES6351130.38V Mcdonald ( Rl)
9BRANDI ALLEN2417230.22S A Rhodes (Maldon)
10ASHBY OSTI4143230.73A B Manwaring (Falls Creek)
Race No. 7Kalani Jackson Stakes09:38PM (NSWtime)
Grade 5 event over 600 Metres at Dapto Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1MIRANDA MOLLY58438NBTL Bozovitch (Miranda)
2RUTHLESS GRIFFO51635NBTR J Griffiths (Wallacia)
3SAPPHIRE BETTY14816FSTDA Lord (Cawdor)
4SWEET EQUITY22611NBTG J Harriden (Queanbeyan)
5MY MATERIAL68276FSTDA J Powell (Bargo)
6BLOWN OFF54333FSHM P Arncliffe (Castlereagh)
7JUDBURY GIRL253F1FSTDA M Drapiewski (Rossmore)
8ELUSIVE ETHICS6317234.95D J Smith (Moorebank)
9DABEER ZARGON35455NBTR Lengling (Dapto)
10CHABAK61638FSTDC Gatt (Catherine Field)
Race No. 8Greyhound Products Direct Stake09:58PM (NSWtime)
Mixed event over 520 Metres at Dapto Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1OZ JOURNEY4254630.15J R Laurence (Castlereagh)
25366730.19K W Jones (Orangeville)
3NO LEAGUE1211330.29G Micallef (Farmborough Heights)
4COOL IZMIR3413530.22K J Staines (Jerrawa)
5ARIEK 1655430.18V Jones (Orangeville)
6AWESOME KEITH4154330.13K T Pedrana (Cranebrook)
7BRANDI ALLEN2417230.22S A Rhodes (Maldon)
8WALLY 4642129.87C C Bell (Yallah)
9RED HOT RUBY52788NBTA J Powell (Bargo)
10MASTER GRIFFO47475NBTR J Griffiths (Wallacia)
Race No. 9Premier Tyres Dapto Stakes10:22PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Dapto Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1ROYAL ACADEMY2427331.04J Little (Wilton)
2EMILY’S SECRET141FSHJ A Head (St Marys)
3HERE’S HAYLEY4130.10D C Sundstrom (Bargo)
4MASTER HERO561330.45R Nicolaou (Box Hill)
5COOL ZACK KNEE34F5130.17M J O’Brien (Oatley)
6CHIC JACKSON83313FSHP Lagogiane (Llandilo)
7AUNTY NAGALOT33428NBTM P Arncliffe (Castlereagh)
8ARIEK PINTO1263230.95V Jones (Orangeville)
9STAR QUALITY72F75NBTJ M Player (Tahmoor)
10PRINCESS TALEAH74613FSTDM C Smart (Darlington)
Race No. 10Country Winnebago Stakes10:42PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Dapto Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

115FSHC Gatt (Catherine Field)
2MARVELLE’S GLORY13825NBTS B White (Nowra Hill)
3I’M IN COMMAND22188NBTA Pagano (Llandilo)
4OH KAY2453230.43A J Messina (Llandilo)
5EUKEY BEAUTY81445FSHJ R Laurence (Castlereagh)
6GIVEAWAY GRIFFO8642330.75R J Griffiths (Wallacia)
7REALON RUMBA17NBTJ D Fisher (South Nowra)
8SMASHEM186FSHR Nicolaou (Box Hill)
9SHAZIRA28177NBTS M Barwick (Basin View)
10DREAM FLOW44515FSTDD J Stewart (Shellharbour)
0 0 votes
Article Rating

More Greyhounds News

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments