Thursday 7th April 2011

Greyhound Box Draw For Dapto – Thursday 7th April 2011

Race No. 1Winning Edge Maiden Heat One07:29PM (NSWtime)
Maiden event over 520 Metres at Dapto Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1LORIAN SMILES684J P Lopes (St Marys)
2WATER TO WINE4C B Bolton (Wingello)
3BLACK ANTICS7A M Bayliss (Yerrinbool)
4RADIO GAGA5477FC J Briffa (Warrawong)
5VEE BEE BAY36273A M Bayliss (Yerrinbool)
6KEALEN’S STAR46672M P Jones (Austinmer)
8IMA FEE556G J Edwards (Nowra)
9GOLD RIO88M L Burton (Kemps Creek)
Race No. 2Premium Tyres Stakes07:52PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Dapto Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1AINSLEY’S ANGEL62252L Rice (Unanderra)
2MAGIC MOMENT52136F D Sanotti (Warwick Farm)
3FROM NOWHERE115S E Milligan (Austral)
4GHOST OF VEGAS35445S Rhodes (Leppington)
5FOX DANCING42633L P Polidano (Berkshire Park)
6FIORE BALE685F7A P Spence (Oakdale)
7BRIKATE41743M S Gillies (Pheasants Nest)
8STARSHOT4211R O King (Kembla Grange)
9CHRYSANTHE23F76F Sarlamis (Kemps Creek)
10I’M QUICK48616J P Lopes (St Marys)
Race No. 3Registered Clubs Heat 108:11PM (NSWtime)
Mixed event over 520 Metres at Dapto Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1JO’S HAND14535M Azzopardi (Kentlyn)
2PRESS STATEMENT31721M C Moncrieff (Kahibah)
3DYNAMIC SHIRAZ18662W J Bolwell (Macquarie Fields)
4HE AIN’T HEAVY43424J Delaroche (Cranbourne North)
5WINDSOR BALE12388S M Evans (The Oaks)
6AUNTY EDNA57736W R Sugars (Voyager Point)
7BELL’S ACTION21153A Azzopardi (Londonderry)
8GOLD HANNAH55585M L Burton (Kemps Creek)
9QUICK STATE81678I R Hoggan (Churchable)
10KATIE’S CONQUEST46444N Becroft (Kurrajong)
Race No. 4Winning Edge Maiden Heat Two08:35PM (NSWtime)
Maiden event over 520 Metres at Dapto Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1LAGOON CLEO6R Webster (Cawdor)
3FEATHERS FIRST65337A M Bayliss (Yerrinbool)
5LOVATO75863M Wotton (Kemps Creek)
7EIFELLA’S FLYER5F6J P Lopes (St Marys)
8MACCHIATO5L Bozovitch (Miranda)
9GOLD RIO88M L Burton (Kemps Creek)
Race No. 5Robshots Photography Stakes08:55PM (NSWtime)
Grade 5 event over 600 Metres at Dapto Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1RAPID CHARM55376T Mullin (Unanderra)
2DABEER ZARGON44254R Lengling (Dapto)
3LYLA JOKER43287M J Wotton (Kemps Creek)
4HICKORY DICKORY183N Brown (Catherine Field)
5MAGIC QUEEN33216F D Sanotti (Warwick Farm)
6KAZAR12445A Pagano (Llandilo)
7KIEDIS57337K J Barton (Auburn)
8TAX STIMULUS55455B Turner (Berkshire Park)
9MAJOR MAGOO55766N Venuto (Merrylands)
10IT’S HERSELF15567C Lyttle (Cambridge Park)
Race No. 6Registered Club Heat 209:14PM (NSWtime)
Mixed event over 520 Metres at Dapto Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1FANCY WILL22213A Azzopardi (Londonderry)
2DAYTONA NORBERT35386M J Wotton (Kemps Creek)
3YEAH BUDDY44384C Gatt (Catherine Field)
4BUDAPEST66244B V Mckivat (Marulan)
5GAIL ALLEN141S Rhodes (Leppington)
6JARUBA11738A Lord (Cawdor)
7SOPHIA LEE BAY21885M L Burton (Kemps Creek)
8CASINO FUN66571W R Sugars (Voyager Point)
9RUN AT WILL75857S M Sands (Dapto)
10GOLD TESS53588M L Burton (Kemps Creek)
Race No. 7Sportingbet Stakes09:38PM (NSWtime)
Grade 5 event over 600 Metres at Dapto Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1GEORGIE LYN14241L D Tsohalis (Rouse Hill)
2DARK SEA26683S Veli (Campsie)
3MIGHTY HOT31F76N Becroft (Kurrajong)
4FANCY RANGA24321T L Bryant (Nowra)
5WINNING RINK52588R F Alcock (Belimbla Park)
6SERIAL SPOK41572J F Callaughan (Luddenham)
7TRAMONTANO22725C Gatt (Catherine Field)
8WINSOME SHIRAZ24161M J Finn (Warilla)
9IT’S HERSELF15567C Lyttle (Cambridge Park)
10MAJOR MAGOO55766N Venuto (Merrylands)
Race No. 8Registered Clubs Heat Three09:58PM (NSWtime)
Mixed event over 520 Metres at Dapto Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1SERA BALE46162S M Evans (The Oaks)
2EARS TYSON14153B V Mckivat (Marulan)
3MIDNIGHT LEE27436A Azzopardi (Londonderry)
4UNDISPUTED DOS42325A J Lord (Cawdor)
5LIZ’S CONQUEST17143N Becroft (Kurrajong)
6AMERICAN THUNDER23522C Bell (Yallah)
7JAYNIE ALLEN121S Rhodes (Leppington)
8MISS MONTGOMERY24644J Micallef (Berkeley)
9GOLD TESS53588M L Burton (Kemps Creek)
10RUN AT WILL75857S M Sands (Dapto)
Race No. 9Registered Clubs Heat Four10:15PM (NSWtime)
Mixed event over 520 Metres at Dapto Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1ELAIN ALLEN111S Rhodes (Leppington)
2FOX DESTINY61677L P Polidano (Berkshire Park)
3OCEAN FOAM22164S Simonetta (Orchard Hills)
4COUSIN CALLUM62611R J Webster (Cawdor)
5PREMIER JOURNEY23112J Carruthers (Castlereagh)
6AWESOME BEST22744D Griffiths (Londonderry)
7JUST STRYKER17377A Pagano (Llandilo)
8GOLD NEBO25467M L Burton (Kemps Creek)
9KATIE’S CONQUEST46444N Becroft (Kurrajong)
10QUICK STATE81678I R Hoggan (Churchable)
Race No. 10Redden Photo Video Stakes10:35PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Dapto Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1BRANDI ALLEN213S Rhodes (Leppington)
2BARGO SCENE211A M Bayliss (Yerrinbool)
3MISS DUVLEY13422R F Field (Ambarvale)
4BIG SPIRIT23143R O King (Kembla Grange)
5PRETZEL55124C A Betts (Kings Park)
6GOOD FOR HER25534J Polidano (Quakers Hill)
7BLACK ONYX66417J Grech (Lake Heights)
8COLLEEN’S COMET44626J Little (Wilton)
9I’M QUICK48616J P Lopes (St Marys)
10CHRYSANTHE23F76F Sarlamis (Kemps Creek)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments