Wednesday 13th April 2011

Greyhound Box Draw For – Wednesday 13th April 2011

Race No. 1 Maiden Heat 107:07PM (NSWtime)
Maiden event over 297 Metres at Dapto Of $710 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1ALLIES TINY BOND86763R Lengling (Dapto)
2MONIQUE76752L Pulis (Dapto)
3MISS DE ROSSIM W Griffin (South )
4BIDDYKEN JETT44563J Hilder (Padstow)
5ALPHA AUSSIE22423S Davidson (Austral)
6BLACK LEO38883J Micallef (Berkeley)
7DITTO MISS34572K Hayter (Wilton)
8BEAUELLA636R F Alcock (Belimbla Park)
9WAVE TO DAD6A Rapa (Londonderry)
10MODERN ADONIS7A M Drapiewski (Rossmore)
Race No. 2Betfair Blue Paws Maiden Heat 207:26PM (NSWtime)
Maiden event over 297 Metres at Dapto Of $710 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1ELLE’S SPIDERR F Alcock (Belimbla Park)
2RIVERSIDE BELLE243M W Griffin (South Nowra)
3FIBRO52247S M Sands (Dapto)
4MONTANA’S STAR232A Rapa (Londonderry)
5PURE MARBLE58835R Cooper (Wingello)
6BAZINGA74442A Livermore (Albion Park)
7SUZIE ROXON46833G C Sheather (Young)
8PURE MOTAHOME55372E Jones (Oakdale)
9SCANDAL EXPRESS41W A Hughes (Mount Pritchard)
10MATA WRECK2S Davidson (Austral)
Race No. 3 Stakes07:46PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Dapto Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1CRACKER SMILE53781A J Croker (Unanderra)
2BEING FREE71F47P Lagogiane (Llandilo)
3CAPE MELVILLE47752L G Barnes (Mulgoa)
4EDDIE PATRICK31771M Player (Tahmoor)
5JEWEL OF LOVE85237A M Bayliss (Yerrinbool)
6TO SHORE83164A Lord (Cawdor)
7KRANKENSTEIN54437W A Hughes (Mount Pritchard)
8MISS DUVLEY42227R F Field (Ambarvale)
9HARRY MACCOOL76688B Cheney (Gunderman)
10INTENT ON BUNDY75476R Lengling (Dapto)
Race No. 4Snare Fabrications Stakes08:06PM (NSWtime)
Grade 5 event over 297 Metres at Dapto Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1NARROW BIAS88F28R F Alcock (Belimbla Park)
2MISS MINNEHAHA52623D White (Fairfield)
3MOSTLY ROSIE86142M W Griffin (South Nowra)
4SILENT SAL46137M Player (Tahmoor)
5FOR GLENDA’S BOY33744P West (Leppington)
6EVIE’S BIG CHILL12135L Galea (Castlereagh)
7WILD SURF66522R Barlow (Austral)
8KAPING22111G C Sheather (Young)
9REMEMBER BESSY88386P R Wood (Warilla)
10HENRY WINKLE78767B Cheney (Gunderman)
Race No. 5Dapto Auto Pro (0-2) Stakes08:26PM (NSWtime)
Novice Grade 5 event over 600 Metres at Dapto Of $1,115 Prizemoney.
1st: $675 2nd: $200 3rd: $100 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1YOUTAR ROSEMAREE72775G C Sheather (Young)
2RAINY MONDAY27155M J Duncan (Euchareena)
3DABEER ZARGON42543R Lengling (Dapto)
4REAL BADGIRL62534A S Jones ()
5BRINDLE SEA61554L G Barnes (Mulgoa)
6PROVEN AURORA65822R Bulman (St Marys)
7TALISMAN LASS66387R Barlow (Austral)
8FLYING PEGGY12335P Cherry (Bomaderry)
9RYAN WHILEY55337A Jones (Orange)
10JUDBURY GIRL36455A M Drapiewski (Rossmore)
Race No. 6Ranvet Stakes08:46PM (NSWtime)
Mixed event over 520 Metres at Dapto Of $935 Prizemoney.
1st: $555 2nd: $160 3rd: $80 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1MEGASTAR SPARGO16548A J Lord (Cawdor)
2MERROO SHIRAZ62438A J Lord (Cawdor)
3AMBUSH67575A J Lord (Cawdor)
4BUSH COWGIRL76668C L Hayter (Wilton)
5AVOID ISLAND51117P Goodsell (Falls Creek)
6ALZENA BALE32354W Dargan (Wattle Grove)
7MY MATERIAL61866A J Powell (Appin)
8CORAL CORLEONE17231P Lagogiane (Llandilo)
9ALIE’S MACHINE78855A Rapa (Londonderry)
10RUN AT WILL75857S M Sands (Dapto)
Race No. 7Sthn Engine Reconditioning Stk09:06PM (NSWtime)
Mixed event over 297 Metres at Dapto Of $935 Prizemoney.
1st: $555 2nd: $160 3rd: $80 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1MISS GULLIBLE26228D Kinsella (Merrylands)
2HEART OF BARB24674M Player (Tahmoor)
3SIN CITY BABY34766A P Spence (Oakdale)
4MEL’S MAGIC43434G C Sheather (Young)
5PIGEON FLYER13688P Lagogiane (Llandilo)
6BLUE MURDER32127A S Glynn (Macquarie Fields)
7MISS HORIZON31476O M Vassilakis (Matraville)
8OUT OF CHARACTER14833M Player (Tahmoor)
9HIGHLAND RAIN45676S K Wadick (Moss Vale)
10BARNEY NIMBUS55888D J White (Bringelly)
Race No. 8Tel Transport Stakes09:27PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Dapto Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1SIMMO’S CHOKE26314A M Bayliss (Yerrinbool)
2I’M SO PRETTY82375R F Field (Ambarvale)
3SWARTE PETE13327B C Riccio (Loftus)
4FLYING NIKI58315L J Fletcher (Oakville)
5BIDI ROXON17636G C Sheather (Young)
6SEVEN HUNDRED58517L Barnes (Mulgoa)
7ANOTHER JIM1836A Lord (Cawdor)
8STAR QUALITY63455J M Player (Tahmoor)
9RUN AT WILL75857S M Sands (Dapto)
10ALIE’S MACHINE78855A Rapa (Londonderry)
Race No. 9Murray’s Racing Stables Stakes09:50PM (NSWtime)
Grade 5 event over 297 Metres at Dapto Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1NATALIE MAREE44214J P Woods (Heckenberg)
2SIPPY MISS COOL31351M P Russell (Bossley Park)
3ENFORCE THAT28656D Bramich ()
4ROWLES OVER22531O M Langley (Berkshire Park)
5RED HOT RUBY26285A J Powell (Appin)
6BILL’S BEST35271J P Lopes (St Marys)
7BURY QUEEN43517L J Fletcher (Oakville)
8STILL A VIRUS21422A Person (Adamstown)
9KIWI GLOSS47786A P Spence (Oakdale)
10HIGHLY SPIRITED75666J Sands (Dapto)
Race No. 10Chris’s Barber Shop Stakes10:07PM (NSWtime)
Grade 5 event over 297 Metres at Dapto Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1APACHE SANCHO34134G C Sheather (Young)
2PARAMORE73166W A Hughes (Mount Pritchard)
3OVERLAP35325S K Wadick (Moss Vale)
4BIDDYKEN LAD56153A M Drapiewski (Rossmore)
5TWINK IT OVERF4651S M Sands (Dapto)
6OFF AN ANGEL67344S Simonetta (Orchard Hills)
7CREDITZ74153J Little (Wilton)
8CENTRE FOUR81285L G Barnes (Mulgoa)
9PRINCESS POINT56765B Spence (West )
10BLUE THRILLER7F788B Cheney (Gunderman)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments