Thursday 8th January 2009


Race 1 520m M 19.28
DAPTO SHOW MDN HT1
1 JACK BRISTOW M DANIEL PICKERING
2 FIONA’S CHOICE M CAROLYN REINKE
3 BARNHILL BOMBER M GLENN RUSHTON
4 FEARSAM BOBDAZ M JASON LAURENCE
5 KEDO’S EDIE M ANDREW BAYLISS
6 CITY SWINGER M WALTER LUTIGER
7 GOING MOWIN’ M BARRY CAMPBELL
8 OSTI’S DARLING M MICHAEL CLAYTON
9 TENITIS M MATHEW WOTTON

Race 2 520m MX 19.52
SPORTS&OUTDOOR MXD FNL
1 WAGTAIL WILLY 5 WALTER LUTIGER
2 CHEEKY ETHICS M DAVID SMITH
3 NOBLE BOND M CHARLES BRIFFA
4 UPTA SPEED 5 JOHN AUL
5 LIBERTY CITY M PAUL STUART
6 CHERINA M JOHN AUL
7 LADY HOLLAND M ANDREW BAYLISS
8 TINY REJECT M VINCE MULTARI
9 OUR BLACK RAIN M DANIEL PICKERING
10 ANGEL’S PRIDE M JOYCE ALAMANGO

Race 3 520m M 20.11
DAPTO SHOW MDN HT2
1 ZUNZAN M CHARLIE MICALLEF
2 CALM SUITS YA M BARRY CAMPBELL
3 DANCING SURF M TRACEY HURST
4 PAT’S CHANCE M MATHEW WOTTON
5 LACHIE LOU M WALTER LUTIGER
6 YOU’LL SEE BOYS M FAY SARLAMIS
7 REVITALIZE M NEVILLE BROWN
8 OUR BLACK RAIN M DANIEL PICKERING
9 TENITIS M MATHEW WOTTON

Race 4 520m M 20.35
DAPTO SHOW MDN HT3
1 FLASH WITH CASH M LARRY WARREN
2 RED YETI M CAROLYN REINKE
3 ANGEL’S PRIDE M JOYCE ALAMANGO
4 LUKEKELY MAGIC M TRACEY HURST
5 JUNIOR COOL M DALE RICHARDSON
6 KISS POOKIE M FAY SARLAMIS
7 LORIAN’S SECRET M WALTER LUTIGER
8 IMPLOSION GIRL M ERIC GRUNSKE
9 TENITIS M MATHEW WOTTON

Race 5 520m 5 20.55
B/PAWS SPRINT HT1
1 FACIAL 5 FREDERICK MALONE
2 MY BOY COOPER 5 LORETTA RICE
3 FACE THE RAT 5 MONICA JONES
4 TRACEY LEE 5 LINDA HILLSLEY
5 JEALOUS PARTNER 5 MATHEW WOTTON
6 NO WAY BULLSEYE 5 CAROLYN REINKE
7 SLIPPERY BOY 5 PETER TOGIAS
8 CAPTAIN KURTIS 5 GARY ADAMS

Race 6 520m 3/4 21.14
DAPTO TAB STAKES
1 SAIDA 4 RUTH MATIC
2 STICK WITH ME 4 BARRY CAMPBELL
3 BADEN BALE 4 SIMON RHODES
4 CHILLI LEAH 4 KENNETH BURNETT
5 SIOUX VICTORY 4 ALLAN HALOVIC
6 MISS QUICK RAT 4 TROY UPWARD
7 DAZZLING DANCER 3 KENNETH BURNETT
8 SPOTTED CROW 3 WALTER LUTIGER

Race 7 520m 5 21.38
B/PAWS SPRINT HT2
1 TRACEY GRIMJAW 5 BARRY CAMPBELL
2 SMOKE DA JAVA 5 ANTHONY PAGANO
3 MICKY’S GIRL 5 JOE DENARDO
4 THIRTY THREE 5 JASON LAURENCE
5 WHITE URN 5 STUART OGILVIE
6 BOWEN BALE 5 SIMON RHODES
7 LARAPPIN ROSE 5 GARY ADAMS
8 TIAN HAO MISS 5 RAY STEELE

Race 8 520m NG 21.58
ILLAWARRA YACHT CLUB FINAL
1 DYNAMIC TUCKLAN 4 GEOFF GUDGEON
2 CLASSIC LOVE 5 RUTH MATIC
3 MARIA’S CONQUEST 4 ALFRED CHIRCOP
4 BILLY SAID 5 RODNEY MCDONALD
5 DANA TIGER 5 RODNEY MCDONALD
6 ANGEL ALI 4 ROBERT MCHUGH
7 DANA BEATRICE 3 RODNEY MCDONALD
8 TAP THAT 4 COLIN SWAN
9 PALE HORIZON 5 MICHAEL CLAYTON
10 WATTA COIN 4 MARGARET GREER

Race 9 520m 5 22.22
B/PAWS SPRINT HT3
1 LUCAS BALE 5 SIMON RHODES
2 SIOUX SPIRIT 5 ALLAN HALOVIC
3 KAYLEE’S ANGEL 5 LORETTA RICE
4 YALLAH TARGET 5 GEORGE MICALLEF
5 SLIPPERY CHARLIE 5 PETER TOGIAS
6 EUCHRE MISS 5 SCOTT EDWARDS
7 JESSIE’S TAIL 5 WALTER LUTIGER
8 SIR PRIZE HAVOC 5 MATHEW WOTTON

Race 10 520m 5 22.44
B/PAWS SPRINT HT4
1 LOUD LOLLY 5 PETER MASSA
2 MISS AMANDA 5 ANDREW DRAPIEWSKI
3 BIG KING RYAN 5 SUZANNE HOLLAND
4 THUNDER SPOOK 5 WALTER LUTIGER
5 ALLYSON BALE 5 SIMON RHODES
6 OH OTIS 5 ROBYN GOODWIN
7 JOEY LEE 5 CAROLYN REINKE
8 ARIGOLD 5 LINDA HILLSLEY