Thursday 8th January 2009 Afternoon Meeting


Race 1 297m M 13.30
MCDONALD’S FIREWORKS STAKES
1 BRIGHT TEDDY M PAMELA CAINES
2 YELLOW SUB M MICK PLAYER
3 LUCK’S A DREAM M KENNETH PLUMRIDGE
4 WATER BOY REX M ANTHONY SPENCE
5 CAWBOURNE LAD M LEONARD POLIDANO
6 REVALONG LASS M JOHN LITTLE
7 HOT PHOTO SHOOT M ROBERT ARNOLD
8 REGAL SALUTE M PATRICK WOOD

Race 2 297m M 13.47
DAPTO MISS SHOWGIRL STAKES
1 TRENCH DIGGER M KENNETH PLUMRIDGE
2 NINE TEN RUSSELL M PAMELA CAINES
3 HIGHLAND ABBEY M STEPHEN WADICK
4 JUNIOR COOL M DALE RICHARDSON
5 STORM LAD M HAJNALKA STANKOVIC
6 BLACK COFFEE M LOUIS PULIS
7 MRS OWL’S HOUSE M ROBERT ARNOLD
8 VINRO’S WISH M VINCENT DAVIES

Race 3 297m M 14.04
152ND DAPTO ANNUAL ART SHOW
1 RAGTIME NORM M PAT WOOD
2 MR. SWIP M WAYNE SMITH
3 PYTHON SIX PACK M ROBERT ARNOLD
4 DREAM TO EXCEL M DAVID MCGRATH
5 Vacant
6 PLEASE ME M MICK PLAYER
7 BONGO FURY M GLENN RUSHTON
8 NOVEMBER ACE M VALETTA MCDONALD

Race 4 520m M 14.21
SUPPORTERS CLUB STAKES
1 SPECIAL VIBES M JOHN RICHARDSON
2 FLOOR IT M PATRICIA SIDEBOTTOM
3 ONZLOW M LOUIS PULIS
4 IZZY QUICK M JOHN LITTLE
5 DANIEL’S FANTASY M TONY DAVIS
6 CAWBOURNE MCCOY M LEONARD POLIDANO
7 KAY NINE M JOHN RICHARDSON
8 STORM SYSTEM M SUBAWA NGURAH

Race 5 520m M 14.38
SWISH & SWASH STAKES
1 GREAT CHARMER M ROBERT TIYCE
2 OPAL MOON M JOHN RICHARDSON
3 KING’S LOOT M ERIC ROBINSON
4 QUEEN BRATORI M GARRY ERWIN
5 Vacant
6 BLUE PLANET M PATRICK WOOD
7 KNIGHT BLAZER M JOHN RICHARDSON
8 REUNION ISLE M JOHN LITTLE

Race 6 600m 5 14.53
BLUE PAWS MIDDLE DISTANCE
1 RASPBERRY SORBET 5 ROBERT ARNOLD
2 FINE ELEMENT 5 HAJNALKA STANKOVIC
3 SPENT THE RENT 5 BARRY CAMPBELL
4 SACHEEN’S WISH 5 UNAVAILABLE
5 Vacant
6 DEADWOOD DOT 5 MICK PLAYER
7 VANDERBURG VELLA 5 WILLIAM MARMARA
8 AWESOME NEWS 5 SUBAWA NGURAH

Race 7 520m 4/5 15.10
DAPTO SHOW ART PRIZE
1 SPRINGING ABOUT 5 WILLIAM MARMARA
2 BOND KRUISER 4 BRADELY BARNES
3 MAID REDUNDANT 5 BRUCE BRAMLEY
4 AREA CODE 5 JOHN LITTLE
5 MISS GRANGE 5 KENNETH MARKHAM
6 COOTA WEAPON 5 RAYMOND HOLT
7 SURE PAWED 5 VINCENT DAVIES
8 MYSTIQUE STREAK 4 LINDA HILLSLEY
9 OCTOBER DREAM 5 KENNETH MARKHAM
10 DADDY DALEY 5 BRADLEY BARNES

Race 8 297m 5 15.27
DAPTO MARKETS
1 SMART ARRAY 5 LINDA HILLSLEY
2 GYPSY CROWN 5 DAVID STEWART
3 MY MUM’S SAILOR 5 ROBERT ARNOLD
4 CHLOE KEDO 5 ALAN CROKER
5 FOREVER LOVE 5 ALLEN THOMAS
6 TRUSTED SPIRIT 5 MICK PLAYER
7 MARY CHASE 5 PETER ROWE
8 BROWNIE DOLL 5 SHANNON CRAIG
9 BONEGILLA LAD 5 LAZARUS LOUIS
10 IAN’S CREDIT 5 GARY SHIPLEY

Race 9 297m 5 15.45
DAPTO SHOW WRESTLING
1 MISS VADAR 5 COLIN SWAN
2 LARRY’S MEMORY 5 ALLEN THOMAS
3 SHREWD SENSAI 5 LINDA HILLSLEY
4 SUNSET DOMINATOR 5 JAMES STANFORD
5 ROBOTUSSEN 5 PAMELA CAINES
6 ELUSIVE SPIRIT 5 MICK PLAYER
7 SHE’S TRUE BLUE 5 KENNETH MARKHAM
8 TIGERTRON 5 ALAN CROKER
9 COUPLE OF ACRES 5 BARRY CAMPBELL
10 SCOOT 5 MAXWELL JONES

Race 10 297m 4/5 16.03
DAPTO SHOW RODEO
1 SENORITA OF CUBA 4 ROBERT ARNOLD
2 YOUR WALLY BEN 4 BARRY CAMPBELL
3 YELLOW PAIGE’S 4 GREG PRIOR
4 NEGRITA 5 MICK PLAYER
5 LITTLE BULL 4 MICHELLE JONES
6 SPUD LEE 4 LINDA HILLSLEY
7 JUNGLE GIRL 5 LEONARD POLIDANO
8 CATCH THE RAT 5 JOHN RICHARDSON
9 VELVET STATE 5 MICK PLAYER
10 BROOKLYN BRAWLER 5 LEONARD POLIDANO