Wednesday 19th December 2012

Greyhound Box Draw For Dapto – Wednesday 19th December 2012

Race No. 1Dapto Swish & Swash (1-2 Wins)07:09PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Dapto Of $925 Prizemoney.
1st: $540 2nd: $165 3rd: $80 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1CAWBOURNE VIPER2212530.39C Moffitt (Cawdor)
2MISS KAZZLAR32241FSTDL R Craig (Robertson)
3CAWBOURNE CLASSY1214430.18A Lord (Cawdor)
4FANCY HER78887NBTM J Wotton (Kemps Creek)
5ANOTHER LEE1136FSHJ H Richardson (Dapto)
6SPEED CHICK1124FSHJ R Crawford (Llandilo)
7FAST ARCHER4130.34C Mullens (Londonderry)
8MAINBRACE12FSHJ R Crawford (Llandilo)
9ANGEL MILLIE53357FSHM J Azzopardi (Appin)
10MISTY PEAL61342FSHJ Formosa (Fairy Meadow)
Race No. 2Wilson’s Cleaning Stakes07:28PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Dapto Of $925 Prizemoney.
1st: $540 2nd: $165 3rd: $80 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1MACMISSILE17827NBTJ B Davis (Riverstone)
2MOTHER LITTLE17666FSHJ Davis (Riverstone)
3TRUTH UNKNOWN13885FSTDS J Pomfret (Bargo)
4BLOCKER CRUZE57332FSTDA J Croker (Unanderra)
5KING KONG63285NBTM Player (Tahmoor)
6BRANDY GIRL2684430.34L C Simon (Catherine Field)
7SUPREME WILL13876NBTS Ngurah (Milperra)
8TOMMIE’S BABY1745530.25J Micallef (Cringila)
9NEEDLE POINT41586NBTF Wotton (Kemps Creek)
10OWE AND AYE76745NBTP Jones (Koonawarra)
Race No. 3Rmb Lawyers Stakes07:48PM (NSWtime)
Grade 4 event over 297 Metres at Dapto Of $965 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1BUNDY ON ME1163F17.12L Vanderburg (Londonderry)
2ELITE FORCE54377FSTDB A Mahoney (Rossmore)
3POINT ONE BACK3381417.33S K Wadick (Ambarvale)
4LUNCH AT CRONINS2167517.26E A Anderson (Mount Rankin)
5*** VACANT BOX ***
6SOWARD5751217.27S A Rhodes (Maldon)
7ANOTYAD RED RUM3118417.09A S Glynn (Macquarie Fields)
8DAD’S VAPOUR2414216.99C Micallef (Dapto)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 4Trackside Dining Maiden08:08PM (NSWtime)
Maiden event over 520 Metres at Dapto Of $735 Prizemoney.
1st: $415 2nd: $120 3rd: $60 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1BEHAVE PEACH6FSHS J Pomfret (Bargo)
2CHEMICAL MAKERFSHC Mullens (Londonderry)
3LEANDROS67631FSTDF Wotton (Kemps Creek)
4SWIFT TAYLOR42532NBTE J Salmon (Kingsgrove)
5SIR CHARLOS6627FSHG Sheather (Young)
6CARPARK AMEENA63852NBTP Goodsell (Falls Creek)
7YIANNIS82374NBTA M Drapiewski (Rossmore)
8FAST FRED36222NBTM Player (Tahmoor)
9RITZA SPECIALF1NBTA Lord (Cawdor)
10MURPHY CRUZE65574FSHA Croker (Unanderra)
Race No. 5Iris Research Xmas Party Stk08:28PM (NSWtime)
Mixed event over 520 Metres at Dapto Of $1,150 Prizemoney.
1st: $700 2nd: $205 3rd: $105 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1PIE THIEF7518830.28B C Riccio (Loftus)
2AMBASSADOR OSTI4525130.79R L Drake (Flinders)
3EL BONITO12372NBTJ S Crawford (Llandilo)
4REGENT REIGN44468NBTS Beckingha (Ruse)
5*** VACANT BOX ***
6LUCKY EMMA8788730.07R D Birrell (Appin)
7BRANDI ALLEN5768830.05S A Rhodes (Maldon)
8ZIPPY HAND73637NBTR W Dean (Riverstone)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6Sportingbet Stakes08:48PM (NSWtime)
Grade 5 event over 600 Metres at Dapto Of $1,150 Prizemoney.
1st: $700 2nd: $205 3rd: $105 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1FREDRINA BALE77757FSHG Grgurovic (Brahma Lodge)
2STAMPEDER6835535.27M J Wotton (Kemps Creek)
3DERTILIS56677FSTDS Ngurah (Milperra)
4LITTLE BOOBOO86657FSTDC Micallef (Dapto)
5HAWAII FANTASY73817NBTN Spackman (Primbee)
6KAY TEE PERRY3F744NBTA J Lord (Cawdor)
7MOS SKEETA54854FSHL W Dennis (Lidsdale)
8BIT KOOL65523NBTS M Sands (Dapto)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7Dapto Supporters Club Ffa09:05PM (NSWtime)
Free For All event over 297 Metres at Dapto Of $1,150 Prizemoney.
1st: $700 2nd: $205 3rd: $105 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1LUCY ROXON63451NBTG C Sheather (Young)
2JOYCE’S HAPPY1315516.81L Rice (Unanderra)
3BLUE MURDER3553617.06A S Glynn (Macquarie Fields)
4KABAM1314216.86J H Richardson (Dapto)
5CAWBOURNE ICE5362417.09C S Moffitt (Cawdor)
6OLAY STAR FLYER8517617.20P R Jones (Koonawarra)
7JACKPOT SHIRAZ5236717.27A J Lord (Cawdor)
8RONNIE’S GIRL72157NBTC Gatt (Catherine Field)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8Greyhounds As Pets Stakes09:28PM (NSWtime)
Mixed event over 520 Metres at Dapto Of $965 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1WHAT WILL BE34444FSHV Spiteri (Appin)
2DALTA BALE46426NBTS A Rhodes (Maldon)
3SNIPERS JEWEL3373230.59F J Harris (Kanahooka)
4HOT BENJI37144FSHG C Sheather (Young)
5LIGHTFOOT BENJI1642130.24V W Hokin (Bringelly)
6ANDY’S ANGEL8766330.12T Mullin (Unanderra)
7ZIPPING GLEN4741630.05R A Steele (Menangle Park)
8SPIFFER5455430.65P J Massa (Matraville)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 9Premium Tyres Maiden09:48PM (NSWtime)
Maiden event over 297 Metres at Dapto Of $735 Prizemoney.
1st: $415 2nd: $120 3rd: $60 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1KASHKOW JOE55328NBTJ Erwin (Ambarvale)
2HERODES766FSHM Wotton (Kemps Creek)
3STRESS SEEKER6437FSHS C Beckingham (Ruse)
4WHERE’S RYAN532NBTS J Pomfret (Bargo)
5GAVIN CALLAH33FSHJ K Matthews (Albion Park Rail)
6MANU2FSHA J Lord (Cawdor)
7DIAMONDS FOR ME3432NBTA M Drapiewski (Rossmore)
8ELMA JOYCE2257NBTP M Sidebottom (Wentworthville)
9MULTI LAD63442NBTJ Mcfarlane (East Corrimal)
10LIBERTY ROSE35653FSHB C Gale (Heckenberg)
Race No. 10Bookmakers Stakes10:08PM (NSWtime)
Grade 5 event over 297 Metres at Dapto Of $925 Prizemoney.
1st: $540 2nd: $165 3rd: $80 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1ROYAL TORNADO25462NBTR Drapiewski (Rossmore)
2PREMIER ASSET4537317.26J Bertinato (Dapto)
3LAKODA GEMMA18321FSHR J Druery (Churchable)
4SIENNA RUBY61321FSHS C Beckingham (Ruse)
5OLAY SURPRISE5875217.37P R Jones (Koonawarra)
6LITTLE VAPOUR4571817.43C Micallef (Dapto)
7MISS WINFREY24171NBTL Rice (Unanderra)
8CANDY SPICE52123FSHS Beckingha (Ruse)
9HERE’S NAZZA15FSHM Hooper (Harrington Park)
10SHUMOOS1442517.24W L Ryan (Riverstone)
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments