Wednesday 23rd March 2011

Box Draw For – Wednesday 23rd March 2011

Race No. 1Winning Edge Maiden07:06PM (NSWtime)
Maiden event over 297 Metres at Dapto Of $710 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1TOM’S HAPPYG D Cooper (Penrose)
2MONIQUE77675L Pulis (Dapto)
3ORINOCO FLOW6A Hardaker (Bargo)
4MISS ALSTED6766P Wood (Warilla)
5CALLA FRECKLES86677J R Erwin (Ambarvale)
6WATTA MATCH78768M D Greer (Londonderry)
7UNINVITEDG Sarantos (Maroubra)
8ALLIES TINY 7867R Lengling (Dapto)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 2Open Door Consulting Stakes07:29PM (NSWtime)
Grade 5 event over 297 Metres at Dapto Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1SIPPY MISS COOL88333M P Russell (Bossley Park)
2NARROW BIAS41288R F Alcock (Belimbla Park)
3MIDNIGHT TED15611J P Vassallo (Smithfield)
4MISS MINNEHAHA82555D White (Fairfield)
5NOTHING UNUSUAL51222K Barton (Auburn)
6SILENT SAL15246M Player (Tahmoor)
7MISS DRAMA QUEEN25361P J Rowe (Farmborough Hts)
8WATTA LAUGH15685M D Greer (Londonderry)
9CROWN THE CHAMP54676P W Grech (Hinchinbrook)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 3Country Winnebago Stakes07:47PM (NSWtime)
Grade 5 event over 297 Metres at Dapto Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1WATTA GIFT32733M D Greer (Londonderry)
2MANLY’S SHARK72851G J Erwin (Ambarvale)
3VENUS SOLDIER24656A Little (Ambarvale)
4STICK WITH ME78447B G Campbell (Toolijooa)
5FLIPPING OUT85267J J Ashe (Wentworthville)
6FOR GLENDA’S BOY11337P West (Leppington)
7HIGHLAND RAIN54567S K Wadick (Moss Vale)
8WATTA LASS28482M D Greer (Londonderry)
9CROWN THE CHAMP54676P W Grech (Hinchinbrook)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 4Dapto Markets Maiden08:08PM (NSWtime)
Maiden event over 297 Metres at Dapto Of $710 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1LUCKY LUCIFER3F243B F Mcinnes (St Marys)
2STARSHOT42R O King (Kembla Grange)
3LIL’ MISS FLEMO2552S R Fleming (Narellan Vale)
4OKLAHOMA CITY35827D J Sanderson (Kurri Kurri)
5ANTI KNOCK74753R Cooper (Wingello)
6ROWLES OVER225O M Langley (Berkshire Park)
7FIBRO53522S M Sands (Dapto)
8MARLEY’S HAPPY3G D Cooper (Penrose)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 5Premium Tyres Stakes08:27PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Dapto Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1KIEDIS36573K J Barton (Auburn)
2INDIGO MOUNTAIN53387A Mcdonald ( Rai)
3GAIL ALLEN1S Rhodes (Leppington)
4STAR QUALITY37663J M Player (Tahmoor)
5HILLS OF BREFFNI68663A Hardaker (Bargo)
6SUPER RAPTOR41863A Cooper (Sanctuary Point)
7PRETZEL45551C A Betts (Kings Park)
8BLACK ONYX43664J Grech (Lake Heights)
9LITTLE BLITZ76767P J Rowe (Farmborough Hts)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6Illawarra Engineering Stakes08:46PM (NSWtime)
Mixed event over 600 Metres at Dapto Of $1,115 Prizemoney.
1st: $675 2nd: $200 3rd: $100 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1GEORGIE LYN43142L D Tsohalis (Rouse Hill)
2HOTTIE DOS33384W R Sugars (Voyager Point)
3DARMILOU63734E N O’Brien (Falls Creek)
4ARICA DORA47636D A Traino (Matraville)
5FLYING PEGGY26712P Cherry (Bomaderry)
6HOW ABOUT RENANE57231P West (Leppington)
7AWESOME ODY54311O M Vassilakis (Matraville)
8KATELYNS PROMISE45242A B Hokin (Greendale)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7 Stakes09:06PM (NSWtime)
Mixed event over 297 Metres at Dapto Of $935 Prizemoney.
1st: $555 2nd: $160 3rd: $80 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1OUT OF CHARACTER87251M Player (Tahmoor)
2MISS HORIZON76673O M Vassilakis (Matraville)
3MATT’S JEZAZZ45684C J Field (Heathcote)
4BLUE MURDER13321A S Glynn (Macquarie Fields)
5ZOOM JEZAZZ14215C J Field (Heathcote)
6COUNTRY BOB36436B M Burnet (Dapto)
7ANOTYAD RETURN35444A S Glynn (Macquarie Fields)
8CHAOS AROUND ME76238M Player (Tahmoor)
9CROWN THE CHAMP54676P W Grech (Hinchinbrook)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8Prd Nationwide Stakes09:26PM (NSWtime)
Mixed event over 520 Metres at Dapto Of $935 Prizemoney.
1st: $555 2nd: $160 3rd: $80 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1FRESHIN UP84176J Zahra (Riverstone)
2WONGAWILLIHARRY36443P W Mantach (East Hills)
3GHOST OF VEGAS63544S Rhodes (Leppington)
4BELLARINE22255S K Wadick (Moss Vale)
5BARNEY NIMBUS47775D J White (Bringelly)
6RUMOUR CONTROL47786J Zahra (Riverstone)
7HE AIN’T HEAVY45434J Delaroche ( North)
8TOPAZ GALAXY84372S J Francis (Panania)
9LITTLE BLITZ76767P J Rowe (Farmborough Hts)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 9Bellforce Meats Maiden09:46PM (NSWtime)
Maiden event over 297 Metres at Dapto Of $710 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1HIP FLEXOR73657S Westman (Eastern Creek)
2PURE INVADER47354S Westman (Eastern Creek)
3BAZINGA54744A Livermore (Albion Park)
4LA TALENT64P R Wood (Warilla)
5*** VACANT BOX ***
6BEAUELLA63R F Alcock (Belimbla Park)
7PURE MARBLE62588R Cooper (Wingello)
8PARAMORE773W A Hughes (Mount Pritchard)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 10Backstreet Catering Stakes10:06PM (NSWtime)
Grade 5 event over 297 Metres at Dapto Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1HIGHLY SPIRITED17566J Sands (Dapto)
2PRINCE BUDDY64435V Mcdonald (Albion Park Rl)
3OVERLAP73532S K Wadick (Moss Vale)
4REMEMBER BESSY54883P R Wood (Warilla)
5RIVERSIDE LOCK81657M J Williams (Londonderry)
6DING’S DESTINY1J Micallef (Berkeley)
7CROOK HAIRCUT73543M Player (Tahmoor)
8KRANKENSTEIN13544W A Hughes (Mount Pritchard)
9CROWN THE CHAMP54676P W Grech (Hinchinbrook)
10*** NO RESERVE ***
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news like this:

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments