Wednesday 5th January 2011

Greyhound Box Draw For Dapto – Wednesday 5th January 2011

Race No. 1Redden Photo Video Maiden07:02PM (NSWtime)
Maiden event over 297 Metres at Dapto Of $710 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1VALLEY VELLA43356R E Mchugh (Macquarie Fields)
2CHECK LINE43544P M Sidebottom (Wentworthville)
3FIBRO37554S M Sands (Dapto)
4PRINCESS JORDAN4V Mcdonald (Albion Park Rl)
5VINNIE ASHTON4C Bell (Yallah)
6MONIQUE73776L Pulis (Dapto)
7KAPING22585J G Gale (Hebersham)
8RUBINATE43J K Coleman (Carwoola)
9OPONONI STARLITE67855C Bell (Yallah)
10LONESOME BETTY58F Attard (Cranebrook)
Race No. 2Linda Corney Maiden07:26PM (NSWtime)
Maiden event over 297 Metres at Dapto Of $710 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1MEDOUSA84864F Sarlamis (Kemps Creek)
2PRINCE BUDDY7V Mcdonald (Albion Park Rl)
3MOSTLY ROSIEM W Griffin (South Nowra)
4STATE TALENTJ R Osborn (Clontarf)
5BEAUDENE STARR8C Bell (Yallah)
6LANBROOK ARCHIED H Durrant (Luddenham)
7PURE INVADERT J Robinson (Lethbridge Park)
8BLACK LEO53888C J Briffa (Warrawong)
9SNAKE LINE47748P M Sidebottom (Wentworthville)
10WATTA MATCH78768M D Greer (Londonderry)
Race No. 3Premium Tyre Services07:46PM (NSWtime)
Grade 5 event over 297 Metres at Dapto Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1CARMINE GLOW37165J A Millen (Tamrookum)
2SUPER PROFILE51418S L Sundstrom (Bargo)
3WATTA FELLA34252M D Greer (Londonderry)
4WARRAGAMBA47555M S Mcmahon (Smithfield)
5WATTA GIFT16567M D Greer (Londonderry)
6ANOTYAD RETURN15466A S Glynn (Macquarie Fields)
7MATT’S JEZAZZ17383C J Field (Heathcote)
8YOU’LL SEE BOYS26745F Sarlamis (Kemps Creek)
9LITTLE SURFER57616S V Stanford (Capertee)
10TRUTH FAITH55888M Player (Tahmoor)
Race No. 4Terry Hulm Maiden08:08PM (NSWtime)
Maiden event over 520 Metres at Dapto Of $710 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1ELECTRIC SMASH83425R F Holt (Penshurst)
2IMPACT POINT26474F D Hayes (Greenwell Point)
3SWANEES BEST66775B M Burnet (Dapto)
4BLUE TALENT4J R Osborn (Clontarf)
5FARNSWORTH528D H Durrant (Luddenham)
6JUKEBOX65455M Player (Tahmoor)
7TOONY TITAN66T M Moxon (Toongabbie)
8WAVE CHASER73278A Page (Leppington)
9LEGAL ISSUE66B Attard (Guildford)
10YOGI67J R Osborn (Clontarf)
Race No. 5Dapto Autopro (0-2wins)08:26PM (NSWtime)
Novice Grade 5 event over 600 Metres at Dapto Of $1,115 Prizemoney.
1st: $675 2nd: $200 3rd: $100 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1MISS SHELL38786J T Gannon (Kiama Downs)
2BOB’S ICON12246D Roberts (Picton)
3LAGOON LAYNE76666S Kutnjak (Minchinbury)
4LYLA JOKER33687M J Wotton (Kemps Creek)
5PROVEN SUNSET34248R Bulman (Smithfield)
6QUEEN LYLA27677M J Wotton (Kemps Creek)
7PROVEN AURORA67F22R Bulman (Smithfield)
8MORTAL COMBAT32213T Robinson (Lethbridge Park)
9TEPEE78833D T Betts (St Marys)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6Blue Paws Ht108:48PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Dapto Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1GLORY OF LOVE12354H Markou (Bargo)
2LONESOME JOHNNIE16883F Attard (Cranebrook)
3HAMMURABI42558S V Stanford (Capertee)
4ALZENA BALE86432W Dargan (Wattle Grove)
5TOPAZ GALAXY1741S J Francis (Panania)
6CIRCUIT BREAKER71213R F Holt (Penshurst)
7BROOMSTICK67356D Betts (St Marys)
8WONGAWILLIHARRY25475P W Mantach (East Hills)
9NITRO HAVOC85674M J Wotton (Kemps Creek)
10ONZLOW84584L Pulis (Dapto)
Race No. 7Jetpets Stakes09:06PM (NSWtime)
Mixed event over 297 Metres at Dapto Of $935 Prizemoney.
1st: $555 2nd: $160 3rd: $80 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1SCATTERED54455B M Burnet (Dapto)
2ACES WILL DO18433S M Sands (Dapto)
3QUICK STATE72657I R Hoggan (Churchable)
4TEDDY TAKIRI32121L D Bown (Bargo)
5KENEALLY11726C A Garrard (Maryland)
6COUNTRY BOB32312B M Burnet (Dapto)
7DEAN’S GUARDIAN35247L A Mcfarlane (Jerrawa)
8WALKAWAY FREDDY47144J K Coleman (Carwoola)
9OUT OF CHARACTER84456M Player (Tahmoor)
10COOL EVENING88878J Baxter (Villawood)
Race No. 8Blue Paws Ht209:26PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Dapto Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1LETOYA VALLEY64217R W Macmurray (St Marys)
2MAGIC POINTS72235J K Coleman (Carwoola)
3BELLE’S COMET4833FJ E Hanson (Mcgraths Hill)
4PATCH FELLA15777C A Garrard (Maryland)
5HEART OF CLASS22765R E Mchugh (Macquarie Fields)
6MIRROR KISSER16878S Kutnjak (Minchinbury)
7LORAINE HYNDMAN34748J A Millen (Tamrookum)
8DAYTONA NORBERT63767M J Wotton (Kemps Creek)
9CHRYSANTHE56868F Sarlamis (Kemps Creek)
10GYPSY JESSIE73776G L Hobbs (Fairfield)
Race No. 9Dapto Show 21-22 January09:46PM (NSWtime)
Grade 5 event over 297 Metres at Dapto Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1FLIPPING OUT16686J J Ashe (Wentworthville)
2CHAOS AROUND ME36216M Player (Tahmoor)
3INSTANT HUSTLE55324A Hansen (Werrington)
4OBSESSED12126S M Evans (The Oaks)
5BLUE MURDER47425A S Glynn (Macquarie Fields)
6CHAOTIC SPIRIT54863S V Stanford (Capertee)
7MISTER GERARD51456P R Bell (Bathurst)
8FOR GLENDA’S BOY11P West (Leppington)
9FLASHING OPAL71585J Hanson (Mcgraths Hill)
10SMART TRAIN46585D J Taylor (Bouldercombe)
Race No. 10Camel Races At Dapto Show10:06PM (NSWtime)
Grade 5 event over 297 Metres at Dapto Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1LIGHTNING LICKS73112R D Gerard (South Windsor)
2SURFER BABY41275A Page (Leppington)
3ZOOM JEZAZZ85342C J Field (Heathcote)
4AINSLEY’S ANGEL35321L Rice (Unanderra)
5SILENT SAL36436M Player (Tahmoor)
6EXCITED NIKITA86413B Lloyd (Warilla)
7HIGHLY SPIRITED251J Sands (Dapto)
8KNOCKA POINT61R Mcmurray (St Marys)
9NOTTA CROW65665K J Midson (Nowra)
10GORDO’S FATBOY78675A Hansen (Werrington)