Wednesday 6th March 2013

Greyhound Box Draw For Dapto – Wednesday 6th March 2013

Race No. 1Mitchell’s Fruit Wholesale Mdn07:08PM (NSWtime)
Maiden event over 297 Metres at Of $735 Prizemoney.
1st: $415 2nd: $120 3rd: $60 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1ELMA JOYCE22576NBTP M Sidebottom (Wentworthville)
2WHO ME LATISHA3FSHA M Drapiewski (Rossmore)
3TACACHE BRAY43556NBTY Pappas (Royalla)
4STRESS SEEKER83343NBTS C Beckingham (Ruse)
5JENMAR BLAST58235NBTJ Brown (Pheasants Nest)
6IONA BELLA33FSHN Sidrak (Catherine Field)
7DUCKS AWAY8472FSHM Player (Tahmoor)
8BOXWISE35NBTF Scerri (Berkeley)
9NO EFFECT53587NBTK J Plumridge (Douglas Park)
10MINOR INSTALMENT46845FSHM Player (Tahmoor)
Race No. 2Allfab Constructions Stakes07:28PM (NSWtime)
Grade 5 event over 297 Metres at Dapto Of $925 Prizemoney.
1st: $540 2nd: $165 3rd: $80 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1KENNY GO5487417.13J R Haines (Corrimal)
2GREEN STAR1FSHA A Zerafa (Raby)
3KING 8546617.30M Player (Tahmoor)
4 REGAL16754NBTA M Drapiewski (Rossmore)
5HOW’S IT GOING35112NBTS Davidson (Austral)
6JAKAYTOR77778FSTDY Pappas (Royalla)
7TREBANE1FSHP A Moran (Londonderry)
8GEMINI’S LOOT22747NBTD J Stewart (Shellharbour)
9ROYALLA ROCKETB77B8FSHY Pappas (Royalla)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 3Dapto Trackside Dining Maiden07:48PM (NSWtime)
Maiden event over 297 Metres at Dapto Of $735 Prizemoney.
1st: $415 2nd: $120 3rd: $60 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1MOONSHINE CRASHFSHJ Bertinato (Dapto)
2AUNTY MERL3666FSTDM Wright (Appin)
3CALLAH REACH43876NBTJ K Matthews ( Rail)
4BEHAVE PEACH6625FSTDS J Pomfret (Bargo)
5MISS PAW HEART8737FSHM Player (Tahmoor)
6WIRADJURI BOXER27644FSHS Davidson (Austral)
7MY TEARDROP53744FSHL R Craig (Robertson)
8DE GOIS OSTI86528NBTR Lengling (Dapto)
9JARUNDO57646NBTK J Plumridge (Douglas Park)
10ANDRONIKA55775FSTDF Wotton (Kemps Creek)
Race No. 4Sportingbet (0-1 Win) Stakes08:08PM (NSWtime)
Novice Grade 5 event over 600 Metres at Dapto Of $1,150 Prizemoney.
1st: $700 2nd: $205 3rd: $105 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1BLACK CRYSTAL34221FSTDC M Proctor (Londonderry)
2VALENTINE GOODS73514FSHM D Shambler (Elrington)
3DANCING ICON76655FSTDM J Sullivan (Bargo)
4MISTBOURNE6536FSTDM Gatt (Thirlmere)
5ROSE OF DESTINY66563NBTS Sundstrom (Bargo)
6LITTLE BOOBOO35828NBTC Micallef (Dapto)
7MELLIE JAYNE442134.82D C Sundstrom (Bargo)
8IGERWIN KASHKOW65F67FSTDG Erwin (Ambarvale)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 5Rmb Lawyers Stakes08:28PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Dapto Of $925 Prizemoney.
1st: $540 2nd: $165 3rd: $80 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

14222130.86K Britton (Appin)
2PRIDE OF MYKONOS28434NBTF Wotton (Kemps Creek)
3WE’RE BACK BABY4165FSHM D Shambler (Elrington)
4DANDALOO FURY48463NBTP R Jones (Koonawarra)
5GALDO OCTANE38886NBTM J Wotton (Kemps Creek)
6ROYAL TORNADO22476NBTR Drapiewski (Rossmore)
7SLICK JENMAR4322630.64J R Brown (Pheasants Nest)
8VAPOUR ZULU45F77NBTJ Satti (Eschol Park)
9ANDY’S ANGEL5877530.12T Mullin (Unanderra)
10KOOL BROCK8776830.20R Drapiewski (Rossmore)
Race No. 6Snare Fabrications Stakes08:48PM (NSWtime)
Mixed event over 520 Metres at Dapto Of $965 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1BIDDYKEN BRAYDEN6528330.58J K Hilder (Padstow)
2EMILY DAWN8527230.33R W Jackson (Hill Top)
3GOOD AS OSTI22278FSHM D Shambler (Elrington)
4FANCY HER76765NBTM J Wotton (Kemps Creek)
5OLAY SURPRISE2167130.58P R Jones (Koonawarra)
6MYSTIC IMP44273NBTL Rice (Unanderra)
7LEANDROS1626630.38F Wotton (Kemps Creek)
8ESSY’S BOY44284NBTL Bozovitch (Miranda)
9KOOL BROCK8776830.20R Drapiewski (Rossmore)
10STAMPEDER7868730.48M J Wotton (Kemps Creek)
Race No. 7Thiess Services Stakes09:05PM (NSWtime)
Mixed event over 297 Metres at Dapto Of $965 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1OLAY STAR FLYER7836317.20P R Jones (Koonawarra)
2JOYCE’S HAPPY4712116.81L Rice (Unanderra)
3MISS WINFREY22514NBTL Rice (Unanderra)
4TIME IS GOLD3313517.08J A Mcfarlane (East Corrimal)
5DAD’S VAPOUR4142516.99C Micallef (Dapto)
6FINAL WORD68451NBTJ H Richardson (Dapto)
7SIENNA RUBY41223NBTS C Beckingham (Ruse)
8HIGHLY SPIRITED2336617.18J A Sands (Dapto)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8Wave 96.5 Stakes09:25PM (NSWtime)
Grade 5 event over 297 Metres at Dapto Of $925 Prizemoney.
1st: $540 2nd: $165 3rd: $80 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1SHUMOOS5745417.24W L Ryan (Riverstone)
2MISS KAZZLAR2418117.18L R Craig (Robertson)
3LIL’ SENORITA76867FSTDJ R Brown (Pheasants Nest)
4 ON ICE3387517.74D R Fahey (Woollamia)
5LIL BLACK MAGIC3313117.18S J Parnis (Dapto)
6HOOROO GURU71737NBTD S Broadrick (Hill Top)
7PLEATHER JACKET3157317.64J K Matthews (Albion Park Rail)
8LORD WILL1364516.98M Wright (Appin)
9ROYALLA ROCKETB77B8FSHY Pappas (Royalla)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 9Winning Edge Maiden09:45PM (NSWtime)
Maiden event over 297 Metres at Dapto Of $735 Prizemoney.
1st: $415 2nd: $120 3rd: $60 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1DETERRED BURGLARFSHJ R Haines (Corrimal)
2SAILOR MOONFSHK J Plumridge (Douglas Park)
3KEMBLA CAN’TFSHM F Clayton (Sutton Forest)
4ORIENTAL MAGICFSHJ K Hilder (Padstow)
5DUSTY GIRL7FSHM Player (Tahmoor)
6WOBBLES7FSHJ K Matthews (Albion Park Rail)
7SELINIA77635NBTF Wotton (Kemps Creek)
8MOONSHINE SMASHFSHJ Bertinato (Dapto)
9WIRADJURI MOLLY54FSHS Davidson (Austral)
10GO WILD JAZZY7486FSHD J Stewart (Shellharbour)
Race No. 10Dapto Markets Stakes10:05PM (NSWtime)
Grade 5 event over 297 Metres at Dapto Of $925 Prizemoney.
1st: $540 2nd: $165 3rd: $80 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1BRINDLE THUNDER122817.56S Thornton (Gateshead)
2KONA74687FSTDJ H Richardson (Dapto)
3OLAY CANDY58475NBTP R Jones (Koonawarra)
4DREAM FLOW38685NBTD J Stewart (Shellharbour)
5LOVE RAT13735NBTT A Upward (Mangerton)
6DANCING KASHKOW48444NBTJ Erwin (Ambarvale)
7WIRADJURI STATE77472NBTS Davidson (Austral)
8NEEDLE POINT88747NBTF Wotton (Kemps Creek)
9ROYALLA ROCKETB77B8FSHY Pappas (Royalla)
10*** NO RESERVE ***
0 0 votes
Article Rating

More Greyhounds News

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments