Saturday 8th March 2008


Race 1 313m NG 13.15
AUTUMN SHORT COURSE TROPHY
1 TRENDY CAPRI M HERBERT SIMPSON
2 PSYCHO SAM M BRYAN MAXWELL
3 MISS MOON HAVOC M JAN STEEL
4 EENIE MEENIE MOO M GREG FORD
5 Vacant
6 ROYAL DINO 5 THOMAS MILLER
7 EXQUISITE STELLA M PETER DUTTON
8 TRUE BURG M MARGRETTE EDWARDS

Race 2 313m NG 13.35
AUTUMN SHORT COURSE TROPHY
1 BARODA PEARL 5 DONALD RONNEBERG
2 ERIN MIST M JEANETTE FOLEY
3 COURT’S CHOICE 5 DAVID POWER
4 PRICELESS TOKEN 5 THOMAS MILLER
5 Vacant
6 ZINI’S JEWEL M CATHERINE BAKER
7 GO KATH GO M HERBERT SIMPSON
8 CHICK ENLIM 5 ROBERT MILNE

Race 3 313m NG 13.55
AUTUMN SHORT COURSE TROPHY
1 OPAL PARDOO 5 RAYMOND BULLIMAN
2 TAMMY MOON 5 JAN STEEL
3 ZINSTER M LOUISE ABBOTT
4 OPHIR JEWEL M BARRY COYTE
5 Vacant
6 MR. LEE LEE 5 DONALD RONNEBERG
7 MISS RED FOX 5 THOMAS MILLER
8 CYRUS THE PIRATE 5 ANTHONY JEFFREY

Race 4 313m NG 14.15
AUTUMN SHORT COURSE TROPHY
1 AZURA PARDOO M RAYMOND BULLIMAN
2 FIFIELD LASS 5 BRYAN MAXWELL
3 HALF MOON 5 RONALD STEEL
4 CREATE A HAVOC 5 JAN STEEL
5 Vacant
6 EXQUISITE FAITH 5 PETER DUTTON
7 ICEBURG M MARGRETTE EDWARDS
8 REBELS IRONMAN M RODNEY KENNEDY

Race 5 400m FFA 14.35
BAKER BUSINESS EQUIPMENT STAKES
1 FREEMAN KEEPING 1 CHARMAINE ROBERTS
2 COSSETTE 3 KEVIN BELL
3 Vacant
4 MCGEE 3 ANTHONY JUDD
5 Vacant
6 MANDRAKE 1 RICHARD SHARP
7 Vacant
8 MERLENE KEEPING 1 CHARMAINE ROBERTS

Race 6 400m 4/5 14.55
OUTWEST PUMPS & IRRIGATION STAKE
1 TALARCHI 4 ANTHONY JUDD
2 DISCO DARCY 5 THOMAS LEDGER
3 WIZARD KEEPING 5 CHARMAINE ROBERTS
4 MODERN MARSHALL 4 ROBERT SHARP
5 LAURIE’S CARD 5 KEVIN BELL
6 YANTARRA STAR 5 LAWRENCE LEONARD
7 KEEN DEEN 5 JOHN BOWMAN
8 COUNTRY CARGO 4 JAN STEEL
9 SWEET SILVERTAIL 4 ROBERT SHARP

Race 7 516m 5 15.15
BLUE PAWS SPRINT STAKES
1 BUSH BEAUTY 5 ANN-MARIE HARROW
2 OLD BLUE EYES 5 THOMAS MILLER
3 COLOUR CITY 5 BARRY COYTE
4 OCTAVIA 5 WILLIAM HARROW
5 BIG LOTTO 5 SCOTT WATSON
6 PEDRO SANTOS 5 ANTHONY JUDD
7 COTTON JENNY 5 BRYAN MAXWELL
8 AMY’S ASSASSIN 5 KEVIN BELL
9 MANGO MARINADE 5 BARRY COYTE

Race 8 516m MX 15.35
GARVAN FINANCIAL PLANNING STAKES
1 YANTARRA PIPPI 5 LAWRENCE LEONARD
2 FIVE PENS 5 DONALD RONNEBERG
3 Vacant
4 IRINKA LUDLEE M RAYMOND SMITH
5 Vacant
6 NATALIE ENLIM M ROBERT MILNE
7 Vacant
8 IRINKA JASPER M RAYMOND SMITH
Race 9 400m 5 15.55
CITY LIMOUSINES STAKES
1 YANTARRA KRIS 5 LAWRENCE LEONARD
2 SWEENY 5 BARRY COYTE
3 COLLECTIVE BANG 5 ROBERT SHARP
4 KAILEN 5 DENISE SPARKES
5 TOUGH LIFE 5 KEVIN BELL
6 MASTER PARDOO 5 RAYMOND BULLIMAN
7 AL’S DES 5 KEVIN BELL
8 MICKEY MANIA 5 THOMAS LEDGER
9 MANGO MARINADE 5 BARRY COYTE

Race 10 313m 4/5 16.15
BLUES MEAT STAKES
1 IDDY BIDDY MOO 5 GREG FORD
2 YANTARRA BETTY 5 LAWRENCE LEONARD
3 HECTIC MYSTERY 4 RODNEY KENNEDY
4 AWESOME JOEY 4 WILLIAM WRIGHT
5 LITTLE TICKLES 5 DENISE SPARKES
6 KEZZA LEE 5 DONALD RONNEBERG
7 CAN’T HACKETT 5 BRYAN MAXWELL
8 PLAY CARDS NOW 4 EDNA SHARP
9 GYPSY ROVER 5 HERBERT SIMPSON