Tuesday 11th September 2012

Greyhound Box Draw For Gosford – Tuesday 11th September 2012

Race No. 1Dodgers Life Members Stakes06:57PM (NSWtime)
Maiden event over 515 Metres at Gosford Of $1,465 Prizemoney.
1st: $830 2nd: $240 3rd: $115 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1ROMY’S CONQUEST37572FSTDS J Brown (Sawyers Gully)
2TOTEM BIRDFSHJ P Mcalister (Speers Point)
3WOZNIAK6FSHR R Bell (Blacksmiths)
4LITTLE RUMFSHP L Akers (Rutherford)
5GAZMICK BOMBER22445FSHM Burton (Kemps Creek)
6PRINCESS BLACKFSHJ E Heard (The Entrance North)
7MASTER ROSTER25263FSHB Tooth (Glen Martin)
8DERTILIS347FSHS Ngurah (Milperra)
9ESSY LABELLA35446FSTDL Bozovitch (Miranda)
10LUCKS ME83445NBTF Xuereb (Riverstone)
Race No. 2R & D Electrical Stakes07:20PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at Gosford Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1GAZMICK SHIRAZ51373NBTM Burton (Kemps Creek)
2MUMMY’S GONE34236NBTJ A Davis (Riverstone)
3WONGAWILLI DEVIL25524FSTDM Bashford (Greta)
4CHEVY PRINCESS12NBTP W Neilson (Maitland)
5SPRING REGAL63264FSHV Multari (Kemps Creek)
6HUSKY DREAMER24126FSHA Azzopardi (Londonderry)
7SMASHEM86776NBTR Nicolaou (Box Hill)
8SWEET LAVENDER23232NBTP J Abdallah (Llandilo)
9SHEZA FLYER63543FSTDB C Ryan (Yarramundi)
10COSMIC CRUSADER58617NBTA A Foukkare (Wyong)
Race No. 3Stanley Bros Meats Stakes07:39PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at Gosford Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1BIT ELITE7437229.94Z Smith (Glenning Valley)
2OVER KILL16682NBTJ Zahra (Riverstone)
3SNIFFLES62227FSTDM Burton (Kemps Creek)
4CATCH A CROOK53142FSHP Matts (Emu Plains)
5SEAFOOD EXPRESS74457NBTR J Lacava (Buff Point)
6COLLISION BLUE51561NBTJ Buckley (Liverpool)
7LEGALISE61176FSHB J Caden (Casino)
8HILLBILLY DELUXE22253NBTA Azzopardi (Londonderry)
9BUENA VIDA2785630.26D I Drynan (Llandilo)
10RASPUTIA’S MAN46615FSHB D Tooth (Glen Martin)
Race No. 4Pane In The Glass Final07:57PM (NSWtime)
Novice Grade 5 event over 400 Metres at Gosford Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1TRAVELLING HAWK2NBTP W Neilson (Maitland)
2MISS PALUZA325123.37A Rapa (Londonderry)
3BAZ DID47564NBTJ R Byrne (Wyoming)
4KAISER QUEEN123.50A Azzopardi (Londonderry)
5AS PREDICTED7363NBTS Ngurah (Milperra)
6PHANTOM SCREAMER56622NBTK D Jarvis (Kanwal)
7NATRA3NBTN Burnett (Avoca Beach)
8FAST FILL74NBTD I Clive (Weston)
9ELVIRA64445NBTE R Jackson (Killarney Vale)
10BEKKY’S DUFFER54575NBTJ P Lopes (St Marys)
Race No. 5B & R Farrell Plastering Stakes08:20PM (NSWtime)
Mixed event over 400 Metres at Gosford Of $1,925 Prizemoney.
1st: $1,150 2nd: $330 3rd: $165 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1MISS BLACK ASH5222123.03B J Northfield (North Casino)
2SUPERCOOL MEL7246323.24A D Meredith (Niagara Park)
3FAITH IN MARY81175NBTL Rendina (New Lambton)
4GYRO11322FSHC Kay (Buchanan)
5BIT SILLY6246323.17M Burton (Kemps Creek)
6TOKEN SHOW24247FSHI Hilditch (Windale)
7ELITE TARAWI68213FSHM P Manuel (North Rothbury)
8SPRING ACTION3127123.07V Multari (Kemps Creek)
9PURE CARBON57282NBTP W Tobin (Toronto)
10HE’S KAINANE8353523.09R L Delaney (Wyong)
Race No. 6Shadowmill Carpets & Blinds Stk08:39PM (NSWtime)
Mixed event over 515 Metres at Gosford Of $1,925 Prizemoney.
1st: $1,150 2nd: $330 3rd: $165 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1GOODWIN BENNETT5737830.63R E Berwick (Sawyers Gully)
2DON’T KNOCKER23165NBTP W Neilson (Maitland)
3STRATAVON DID2511830.04C Kay (Buchanan)
4GUNDABOOKA64464NBTA Azzopardi (Londonderry)
5SUBJECT WIN7664530.37R Nicolaou (Box Hill)
6SICKNESS4326229.81M Burton (Kemps Creek)
7GAZMICK JET21473NBTM Burton (Kemps Creek)
8HEAVEN KNOWS1218130.03D I Drynan (Llandilo)
9VANDRIDGE5676530.42D F Berwick (Sawyers Gully)
10NO REPAYMENTS76687NBTR R Bell (Blacksmiths)
Race No. 7Midcoast Air Conditioning Stake08:57PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at Gosford Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1LUCKS CHANGED2255F30.00F Xuereb (Riverstone)
2GETCHES GIRL45136NBTF C Goodall (Cessnock)
3SEVEN NOVICE46264NBTD J Taylor (Riverstone)
4BLUE SKIRT5324630.05F Xuereb (Riverstone)
5FORUM RULES3875630.08R Nicolaou (Box Hill)
6PUPPY’S REVENGE73753NBTM Burton (Kemps Creek)
7OVERCHARGER11485NBTJ Zahra (Riverstone)
8WHERE’S KEROMA153129.79A Azzopardi (Londonderry)
9ZIPPY HAND5586729.98R W Dean (Riverstone)
10SHEZA FLYER63543FSTDB C Ryan (Yarramundi)
Race No. 8R Feenstra Painting Stakes09:20PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at Gosford Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1LOGAN’S CHANCE141130.03A B Pickles (Gorokan)
2PURE POLLY1473430.75D J Wells (Shanes Park)
3STOP THE CLOCK73663NBTM Burton (Kemps Creek)
4FLEETWOOD2613129.96M Burton (Kemps Creek)
5GOTTA BE FANCY12553FSHA Azzopardi (Londonderry)
6ARIEK TYSON78561NBTV Jones (Orangeville)
7DARK HAWK3263529.66B Lazzarini (Yagoona)
8LAURIE’S GIFT1126230.57J S Miles (Killcare Heights)
9TOTAL CALM5578830.27D I Drynan (Llandilo)
10BUENA VIDA2785630.26D I Drynan (Llandilo)
Race No. 9Southwood Roofing Stakes09:39PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at Gosford Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1BACK IN BUSINESS46167NBTA A Foukkare (Wyong)
2QUICKLEE FRIDAF648829.98T W Richards (Wyongah)
3STEPHIE’S DREAM16684NBTJ A Davis (Riverstone)
4MISS PIN85382NBTF C Goodall (Cessnock)
5TITANIUN TIGER71548NBTT M Halley (Kearsley)
6ZARISHEL4154530.22D I Drynan (Llandilo)
7CARBOCHON16784NBTB J Howell (Noraville)
8SET TO SHINE1366530.14F Xuereb (Riverstone)
9RASPUTIA’S MAN46615FSHB D Tooth (Glen Martin)
10RARE DRAMA8674530.86R Nicolaou (Box Hill)
Race No. 10Bakers Delight Wyoming Stakes09:58PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Gosford Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1RILEY’S LAD21FSHC Kay (Buchanan)
2LADIES ALIGHT821FSHW S Brown (Sawyers Gully)
3BIG LURCH4433423.34J R Byrne (Wyoming)
4STATE PRIDE44552NBTR R Bell (Blacksmiths)
5MASTER HERO47743NBTR Nicolaou (Box Hill)
6WOODEN HEART82164NBTW C Slade (Beresfield)
7MIKIMOTO PEARL4512723.55R J Lacava (Buff Point)
8FORREST15317FSHB Tooth (Glen Martin)
9HE’S KAINANE8353523.09R L Delaney (Wyong)
10POKER BOYS41544NBTA Azzopardi (Londonderry)