Tuesday 4th September 2012

Greyhound Box Draw For Gosford – Tuesday 4th September 2012

Race No. 1Crt Ourimbah Maiden Heat 106:57PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at Gosford Of $1,465 Prizemoney.
1st: $830 2nd: $240 3rd: $115 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1PHANTOM SCREAMER25662NBTK D Jarvis (Kanwal)
2BAZ DID64756NBTJ R Byrne (Wyoming)
3MISS PALUZA325NBTA Rapa (Londonderry)
4AS PREDICTED736NBTS Ngurah (Milperra)
5MIDNIGHT SNAPPER85485FSTDJ Lopes (St Marys)
6ELITE PHYSIQUE55FSHE J Trenholme (Kangy Angy)
7TANTRUM TEARS27568NBTB J Howell (Noraville)
8ELVIRA46444NBTE R Jackson (Killarney Vale)
9VINNIE’S FREAK88848FSHV Cassar (Harrington)
10FLASH BROWN767FSHA A Foukkare (Wyong)
Race No. 2Central Coast Ag Teachers Assoc07:20PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at Gosford Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1MANHATTEN LEE16844NBTF Xuereb (Riverstone)
2SHE’LL BE COMING2527130.21J P Lopes (St Marys)
3WHERE’S KEROMA153FSHA Azzopardi (Londonderry)
4MUMMY’S GONE13423NBTJ A Davis (Riverstone)
5CUTTER’S TURKEY64168FSHW L Ryan (Riverstone)
6RARE DRAMA5867430.86R Nicolaou (Box Hill)
7GAZMICK SHIRAZ22513NBTM Burton (Kemps Creek)
8CHEVY PRINCESS1FSHP W Neilson (Maitland)
9PETTIGO FLASH83F17FSHG Robinson (Greta)
10QUICKLEE FRIDAF648829.98T W Richards (Wyongah)
Race No. 3Dafters Meats Stakes07:39PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Gosford Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1COSMIC CRUSADER65861NBTA A Foukkare (Wyong)
2CAMPFIRE MISS34213NBTS B Pooley (Londonderry)
3WHITE CASHBOX73758FSTDM J Moroney (Lake Munmorah)
4APPROPRIATE123.11K Sultana (Londonderry)
5POKER BOYS34154FSHA Azzopardi (Londonderry)
6MISS BLACK ASH2522223.04B J Northfield (North Casino)
7STATE PRIDE54455NBTR R Bell (Blacksmiths)
8MASTER HERO64774FSTDR Nicolaou (Box Hill)
9ALABAMA PRESENCE35112FSHT J Murray (Kearsley)
10MIKIMOTO PEARL4512723.55R J Lacava (Buff Point)
Race No. 4Big Ticket Promotions Maiden Ht07:57PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at Gosford Of $1,465 Prizemoney.
1st: $830 2nd: $240 3rd: $115 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1NATRAFSHN Burnett (Avoca Beach)
2BEKKY’S DUFFER45457NBTJ P Lopes (St Marys)
3SKIPPY64743FSHV Cassar (Harrington)
4KAISER QUEENFSHA Azzopardi (Londonderry)
5LALA LOOPSYFSHA Rapa (Londonderry)
6TRAVELLING HAWKFSHP W Neilson (Maitland)
7FAST FILL7FSHD I Clive (Weston)
8AUSSIE’S SON456FSHM G Bailey (Bellbird)
9SAUCE BOTTLE65F4NBTC A Garrard (Maryland)
10SUPREME WILL67FSHS Ngurah (Milperra)
Race No. 5A&j Turf Stakes08:20PM (NSWtime)
Grade 5 event over 600 Metres at Gosford Of $2,295 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $410 3rd: $205 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1WONGAWILLI DEVIL62552FSTDM Bashford (Greta)
2JESSICA MALIA12224FSHG M Zahra (Killabakh)
3STEPHIE GEE17334FSTDS R Carr (Fennell Bay)
4SILVER DOMINO25718NBTP C Wall (Lake Haven)
5SHELLY SHELBY11211FSHL A Atchison (Jilliby)
6DIGGER NORRIS6643835.47M H Black (Lisarow)
7PAPER TOWEL55575FSTDR F Whitelaw (Abernethy)
8DUSTY DAVE4232435.07J J Magnisalis (Charlestown)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6Tender Value Meats Stakes08:39PM (NSWtime)
Mixed event over 515 Metres at Gosford Of $1,915 Prizemoney.
1st: $1,150 2nd: $330 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1SICKNESS2143229.81M Burton (Kemps Creek)
2BIT ISOLATED55212NBTT A Wilson (Fassifern)
3GUNDABOOKA11644FSHA Azzopardi (Londonderry)
4EL SUTRO5187330.10T M Halley (Kearsley)
5LEFT FIELD1212130.01F S Anderson (Bateau Bay)
6SO SORRY11843NBTB I Spackman (Castlereagh)
7PERUSIANF252129.76T H Wilson (Fassifern)
8AWESOME KEITH2535630.24K T Pedrana (Cranebrook)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7Amps Plumbing Stakes08:57PM (NSWtime)
Mixed event over 400 Metres at Gosford Of $1,925 Prizemoney.
1st: $1,150 2nd: $330 3rd: $165 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1IN THE CLINK2651123.20P Matts (Emu Plains)
2HE’S KAINANE3835323.09R L Delaney (Wyong)
3WOOLGOOLGA DANI1126123.13A Azzopardi (Londonderry)
4SLICK EXIT46141NBTR B Mccolm (Sawyers Gully)
5GO ANNA LEE5115222.83K T Pedrana (Cranebrook)
6FAHRENHEIT21352NBTD Griffiths (Londonderry)
7DIDDY STRIKE4525122.77C O Kneeshaw (Bishops Bridge)
8SUPERCOOL MEL1724623.24A D Meredith (Niagara Park)
9KIMS SPLASH76131FSHP W Neilson (Maitland)
10BIG RAVE45341FSHE Kelly (Jewells)
Race No. 8Think Water Stakes09:20PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at Gosford Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1FLEETWOOD21261NBTM Burton (Kemps Creek)
2ELITE FLAME21483FSHJ Satti (Eschol Park)
3DON’T KNOCKER12316FSHP W Neilson (Maitland)
4STOP THE CLOCK55736FSHM Burton (Kemps Creek)
5MISS SHELL BEE7555430.57P L Boyd (Richmond)
6WILD EMBER31362NBTD C Griffiths (Londonderry)
7ZIPPY HAND1558629.98R W Dean (Riverstone)
8ROCKET POINT64643NBTG J Ernst (Lochinvar)
9WILD FANCY76357NBTA Azzopardi (Londonderry)
10BACK IN BUSINESS46167NBTA A Foukkare (Wyong)
Race No. 9Green Point Butchery Stakes09:39PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at Gosford Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1OVERCHARGER11148FSTDJ Zahra (Riverstone)
2HEAVEN KNOWS121830.03D I Drynan (Llandilo)
3ATOMIC REACTION125129.91D C Griffiths (Londonderry)
4PUPPY’S REVENGE25737NBTM Burton (Kemps Creek)
5SPIFFER3356530.35P J Massa (Matraville)
6BIT ELITE6743729.94Z Smith (Glenning Valley)
7FINNIAN’S FIRE17342NBTM J Moroney (Lake Munmorah)
8FLYING GOANNA68513NBTK T Pedrana (Cranebrook)
9TITANIUN TIGER77154NBTT M Halley (Kearsley)
10CARBOCHON16784NBTB J Howell (Noraville)
Race No. 10Central Coast Ag Teachers Assoc09:58PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at Gosford Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1THIS IS SWIP62457NBTP C Wall (Lake Haven)
2LITTLETOWN FLIRT18718FSHE Kelly (Jewells)
3SET TO SHINE3136630.14F Xuereb (Riverstone)
4HILLBILLY DELUXE52225NBTA Azzopardi (Londonderry)
5FIRE COWBOY41177FSHM J Moroney (Lake Munmorah)
6OVER KILL11668NBTJ Zahra (Riverstone)
7SEAFOOD EXPRESS77445NBTR J Lacava (Buff Point)
8RITZY JIGGLES6424430.48A A Foukkare (Wyong)
9STEPHIE’S DREAM16684NBTJ A Davis (Riverstone)
10SMASHEM86776NBTR Nicolaou (Box Hill)