Tuesday 13th January 2009


Race 1 600m M 18.58
WELCOME TO GOSFORD GBOTA MDN
1 TEXAS TEMPO M JASON MACKAY
2 CRASHING SUBJECT M SHANE HANNAH
3 RED YETI M CAROLYN REINKE
4 FIONA’S CHOICE M CAROLYN REINKE
5 PICKLE MICKLE M JASON MACKAY
6 MONA’S SISTER M ANTHONY PICKLES
7 ARICA SARAH M LEON BOZOVITCH
8 INNOCENT STALKER M CHARLIE MICALLEF
9 MODERN MINGLE M ROBERT GAY
10 SPECIAL DAYS M MERVYN BLACK

Race 2 400m NG 19.22
WOY WOY POULTRY SUPPLIES FNL
1 SILENT STORM 5 MAURICE GUERIN
2 SOMBRE PHANTOM 5 WILLIAM CHRISTIE
3 LIANA BUBBA LEE 3 TERRENCE RANSOM
4 MY TUCKER 5 ROBERT CASTLE
5 PREMIER ONE 5 PAUL BETAR
6 SLICK CONQUEST 5 NORMAN BECROFT
7 JULIE APPEAL 5 FRANK CINI
8 TADMORE BUCKSHOT 5 SIMON MA
9 LAURA’S A STAR 3 WILLIAM DANCE
10 STYLISH IMPORT 5 FRANK CINI

Race 3 515m 5 19.39
GTL MANAGEMENT STK
1 IPAVE 5 MERVYN FIELD
2 JILLY TADMORE 5 TOM ASTBURY
3 OBAFEMI 5 RIKKY MONCRIEFF
4 ALLY JOY 5 BEVERLY SANDES
5 SUDDENLY 5 DEAN SWAIN
6 INSTANT GABBIE 5 TERRENCE MARSH
7 MAKING A SCENE 5 MAJELLA FERGUSON
8 STEELINE JACK 5 PETER RODGERS
9 LATERZ 5 MAJELLA FERGUSON
10 BAM BAM DASH 5 DAVID HOARE

Race 4 400m M 19.56
THE ENTRANCE LEAGUES CLUB STK
1 FUTURE FLARE M BEVERLY SANDES
2 BRODRIC MACSTAR M THOMAS PULLMAN
3 LET ME CROW M STEPHEN ATKINS
4 WATTA STYLE M MARGARET GREER
5 MONA’S GEM M SCOTT PAYNE
6 BENZO M LANCE BLIGH
7 ROADSTER M GARY MINTER
8 SMART GLITTER M RAYMOND NEVILLE
9 LAURIE’S PLACARD M JOHN MILES
10 HUTCHI’S HUTCHO M GARY HOWELL

Race 5 400m MX 20.20
STEVE BLYTH ELECTRICAL FNL
1 WHICH DADDY M JOE CORTE
2 BUCKY BEAVER M MICHAEL COADY
3 WINNEBAGO LASS M MARION COADY
4 SORRY DEAN 5 WARREN CUNNINGHAM
5 TWILIGHT BOY M ZADIA SMITH
6 SIMPLY KAOS 5 EVELYN HARRIS
7 LAURIE’S FLASH M LAWRENCE REFALO
8 THAI AGENT M RICHARD DEAN
9 KARN THE FIZZ M BRYAN YOUNG
10 ROADSTER M GARY MINTER

Race 6 600m 4/5 20.39
TANK ‘R’ US
1 BLUE TONGUE 5 PETER TOBIN
2 FIERY OPAL 4 CAROL HUDSON
3 MOSCHINO 5 RON BELL
4 ON THE COUCH 5 RON BELL
5 WILD DOS 4 ANTHONY DI PALMA
6 FLICK THE SWITCH 5 MICHELLE FLETCHER
7 DRAGONFLY 5 MARK TAYLOR
8 COUSIN KOSTANZA 5 C FRANKLAND-SHAMBLER
9 JOAN’S MAGIC 5 JOAN SINGLINE
10 SCHIEMER 5 GARY ALLERTON

Race 7 400m FFA 20.57
MULTICAM CNC ROUTERS
1 DISPLAY BONUS 2 EVELYN HARRIS
2 MONTIVIDEO 2 PETER RODGERS
3 SHADOW WARRIOR 4 WARREN CUNNINGHAM
4 BELLS FAIR 3 MARK VELLA
5 WALK LIKA MAN 4 MATHEW EGGE
6 LAURA’S A STAR 3 WILLIAM DANCE
7 CAPTAIN TEDDY 4 CHRIS SHAW
8 LAURIE’S ROCKET 3 LAWRENCE REFALO
9 BIG COOL CHEV 4 TERRENCE MARSH
10 BLACK WARHORSE 4 JOHN MILES

Race 8 515m 4 21.20
GRANGE HOTEL STK
1 ADAM’S ME MATE 4 STEPHEN ATKINS
2 LOHNRO’S MAGIC 4 JADE MURRAY
3 DYLAN TOKAAM 4 HELEN PULLMAN
4 THAI ALERT 4 RICHARD DEAN
5 LOCHINVAR PRADA 4 ROBERT SMITH
6 FRECKLE FACE 4 HELEN IVERS
7 ZANI’S ROCKET 4 TERRENCE MARSH
8 TEDDY FLYNN 4 PETER LAGOGIANE
9 MICHELIN STAR 4 PETER LAGOGIANE
10 CHARLIE CHEETAH 4 SHANE WHEELER

Race 9 515m 5 21.39
RAY WHITE R/ESTATE TERRIGAL
1 WATTA GUY 5 MARGARET GREER
2 BORN TO SCREAM 5 SHANE WHEELER
3 BLACK GEMINI 5 PETER RODGERS
4 SHE WON’T PANICK 5 COLIN BRADLEY
5 CYRUS TOKAAM 5 HELEN PULLMAN
6 APOLOGY 5 JOHN MOORE
7 SUNRISE GEM 5 SCOTT PAYNE
8 BULUI TULUMI 5 RICHARD RILEY
9 WAVE TO MALO 5 TOM HALLEY
10 LONE PUZZLE 5 RICHARD RILEY

Race 10 515m 4/5 21.57
NARARA PLUMBING FINAL
1 FASTEST MILKCART 5 BARRY HOWELL
2 MOCKER 5 WILLIAM BRIGHT
3 HARRY MACCOOL 4 BARBARA CHENEY
4 BETSEY BARETTA 5 TOM ASTBURY
5 PUNK APPEAL 5 JOHN HARRIS
6 BLUE WEFFALEE 5 TONY FORBES
7 WATUSI LUCY 4 RAELEE SHEARER
8 JOURNEY’S END 5 CHERYL BETTS
9 WATTA SPARK 5 MARGARET GREER
10 COUSIN KOSTANZA 5 C FRANKLAND-SHAMBLER