Tuesday 15th July 2008


Race 1 515m M 18.57
SPORTS COAST TROPHIES
1 MINI MOJO M MALCOLM CUNEO
2 SAILBOAT BRENDA M BARRY HOWELL
3 WATUSI LUCY M RAELEE SHEARER
4 CUSTOM AVIATOR M MALCOLM CUNEO
5 OUR FRIEND ROSS M ROBERT WHITELAW
6 KEIRA ARIEK M RONALD ROBERTS
7 SAMMY BATISTE M JASON LOPES
8 CONCERTED M JOHN MOORE
9 PERLE D’OR M HELEN SIMMONS
10 MEMPHIS RIDDLE M LESLIE FLETCHER

Race 2 400m MX 19.20
EMPIRE BAY NEWSAGENCY MXD FNL
1 TROPIC FLYER M JOHN HARRIS
2 CASEY’S RUN 5 MARK SATTLER
3 PRIVATEER M LESLIE FLETCHER
4 SHAKEISHA M MARK AUSTIN
5 THANKS KIMMY M JOHN MOORE
6 ELUSIVE BOND M PETER RODGERS
7 LUCKY WINNER M JASON LOPES
8 MICK DUNDEE 5 CHRISTOPER BRENNEN
9 PLAY THE PART M PHILLIP WALL
10 BATTLER’S BEST M MAUREEN WEST

Race 3 600m 5 19.39
BE COOL AIRCONDITIONINS HT1
1 KING KAHPUT 5 GWENDA WHITEHEAD
2 WILD DOS 5 LEONARD POLIDANO
3 LUCKY LAIRD 5 ROSE BIRRELL
4 COPPER SKY 5 JOHN CHAPMAN
5 AYE JAY CEE 5 MICHELLE SHAMBLER
6 THREE WISE MEN 5 JOHN EDWARDS
7 NO RUSHIN’ 5 NEVILLE STOKES
8 VALLEY GLORY 5 DARRELL JOHN

Race 4 400m M 19.57
EMPIRE BAY NETBALL CLUB
1 EXOTIC ASSASSIN M JOSEPH LOPES
2 OUR TEIKNICK M MALCOLM CUNEO
3 AWESOME GALAXY M STEPHEN FRANCIS
4 APACHE PORT M DESMOND TUILLIER
5 MCGARRY M IVAN ZUCCHIATTI
6 SLIPPERY BOY M PETER TOGIAS
7 BATTLER’S BEST M MAUREEN WEST
8 INFADEL M RITA NICOLAOU
9 QUEEN HOOVER M PAUL BOYD
10 TEEVEE SUPREME M THOMAS GAUNT

Race 5 515m FFA 20.20
PENINSULA CITY PEST CONTROL
1 ENGULF 2 TROY EBBECK
2 WATTA HALF 3 MARGARET GREER
3 LOCHINVAR POLO 4 ROBERT SMITH
4 BLACK ZAC 3 WILLIAM DANCE
5 PRINCE MOJO 4 TIMOTHY WATSON
6 STRYKER’S GIFT 4 ANTHONY PAGANO
7 TANKED 4 MICHELLE SHAMBLER
8 TAKEOVER TEDDY 4 MERVYN BLACK

Race 6 515m 5 20.39
JIM SMITH SMASH REPAIRS
1 MONTIVIDEO 5 PETER RODGERS
2 SEMI RUSSAN 5 RUSSELL KING
3 TUBBY’S MATE 5 NEVILLE SHAW
4 SIMPLY BOND 5 BEVERLEY MAHONEY
5 SKY TWINKLE 5 JOHN CHAPMAN
6 WATTA COIN 5 MARGARET GREER
7 SIZZLING IMAGE 5 JOHN WOODS
8 RAIN KING 5 ANDREW MATHIAS
9 MEDWAY REVENGE 5 JOANNE ZAMMIT
10 OMINOUS REIGN 5 DIANNE DUNCAN

Race 7 600m 5 20.57
COASTAL WATERS CONVEYANCING HT2
1 KING BYRON 5 ELLEN NICCOL
2 FORT RUSH 5 NEVILLE STOKES
3 HARRY SKY 5 JOHN CHAPMAN
4 PRIMER 5 RONALD LAMBERT
5 GLEN OAK BOY 5 MICHAEL WICKS
6 MILTON 5 ROBERT SMITH
7 SHIRE FLYER 5 ROBERT WHITELAW
8 CONNOISSER 5 MICHELLE SHAMBLER

Race 8 400m 4/5 21.20
FENCING MANUFACTURERS PTY LTD
1 MIDNIGHT DELIGHT 5 MAUREEN WEST
2 ADMIRAL SEKONDA 5 ROBERT GROIZARD
3 WATTA CASE 4 MARGARET GREER
4 CHRISTOS 5 ROBERT GENTLES
5 ALERT STATE 5 JOANNE ZAMMIT
6 PROMISCUOUS GIRL 5 MALCOLM CUNEO
7 LOCHINVAR PRADA 4 ROBERT SMITH
8 ROCK ON DEL 5 MALCOLM CUNEO
9 EARLY EXIT 5 STANLEY BECKINGHAM
10 SAILAWAY CAPTAIN 5 BARRY HOWELL

Race 9 400m 5 21.39
PR PLUMBING&SONS PTY LTD
1 WIZARD KEEPING 5 PAUL BOYD
2 TRUTHFUL TED 5 STANLEY BECKINGHAM
3 LOHNRO’S MAGIC 5 DAWN BARNETT
4 LIL’ JO 5 ROSE BIRRELL
5 COME ON IZZI 5 WARREN HARPER
6 REGAL GALAXY 5 LEONARD POLIDANO
7 WHITEY 5 MARK BELL
8 SURF ABANDON 5 JOHN MOORE
9 LAW OF AVERAGE 5 ROSE BIRRELL
10 NO WITNESS 5 JASON FULLGRABE

Race 10 515m 5 21.57
EMPIRE BAY BOTTLEO/ESTATE AGENT
1 CONFIDENT 5 RITA NICOLAOU
2 COBBLESTONE MISS 5 SUSAN SMITH
3 TRANSLATE 5 JOHN MOORE
4 BELLA WINSLOW 5 ROBERT PROCTOR
5 BONGEEN’S GIRL 5 WARREN HARPER
6 MARK FOY 5 EDWARD SANCHEZ
7 TEDDY FLYNN 5 PETER LAGOGIANE
8 SICARIUS 5 ROBERT WHITELAW
9 SILVER MONTY 5 RHONDA VINCENT
10 COOL CHARM 5 REX JONES