Tuesday 17th February 2009


Race 1 400m M 19.03
WOY WOY CRICKET CLUB MDN
1 REGGAE BOND M ANTHONY MESSINA
2 WHICH DADDY M JOE CORTE
3 BLACK BOND M DARREN SULTANA
4 BRACKET M WARREN CUNNINGHAM
5 JUST BELLA M MATHEW MONCRIEFF
6 LOST I AM M BARRY ALLISON
7 WALLET LINER M MICHAEL COADY
8 UNREALISTIC M MARK HARDMAN
9 PLAYFUL GEM M TONIE PAYNE
10 NIP OF VELOCITY M MICHELLE SHAMBLER

Race 2 515m 5 19.23
WWCC LIFE MEMBERS STK
1 NUNKERI WARUGUL 5 RICK GRIFFITHS
2 BEST OF ELITE 5 CRAIG KING
3 BORN TO BURN 5 MARK STOKES
4 SUNRISE GEM 5 SCOTT PAYNE
5 SARGENT TRIGGA 5 RAD MANOJLOVIC
6 ZANI’S ROCKET 5 TERRENCE MARSH
7 COUSIN KOSTANZA 5 MICHELLE SHAMBLER
8 NAVEL JUICE 5 BERNARD O’REILLY
9 DRAGONFLY 5 MARK TAYLOR
10 WATTA SPARK 5 MARGARET GREER

Race 3 400m 5 19.40
WWCC CURATORS STK
1 SOMBRE PHANTOM 5 WILLIAM CHRISTIE
2 BE BOSSEE 5 PETER LAGOGIANE
3 EXCEPTIONAL ISA 5 WAYNE ATTWILL
4 HI FI’S DOUBLE 5 GEORGE CAFFYN
5 CATCH THE FLAG 5 FRANK CINI
6 FLAMINGO STAR 5 NEAL GRAY
7 SCOTTY GONE MAD 5 TERRY CALLEN
8 SCARBOROUGH BOY 5 RAYMOND MORRIS
9 HEY TYLER 5 PHILIP MUNN
10 SORRY DEAN 5 WARREN CUNNINGHAM

Race 4 515m M 19.57
WOY WOY DOG DANCE MDN
1 CUTE AND CLASSY M DESMOND WOOLBANK
2 BRAZEN JOURNEY M JEFFREY DUCKER
3 FIVE TO LIFE M PAUL LONG
4 DEBACLE M MICHELLE SHAMBLER
5 NOBLE STRYKER M ANTHONY PAGANO
6 GREAT GIFT M HAROLD OLSEN
7 MISS SPECULATE M JOHN MOORE
8 LAURIE’S FLASH M LAWRENCE REFALO
9 CHINKWAY CHENTO M RAELEE SHEARER
10 COOL CYCLONE M RODNEY STEWART

Race 5 515m 4/5 20.20
LAURA DANCE MEMORIAL FINAL
1 LAURIE’S STAR 4 LAWRENCE REFALO
2 LATE NIGHT 4 PETER LAGOGIANE
3 SEVEN DUDES 5 EDWARD TRENHOLME
4 MILLIONAIRE MICK 5 PETER HONNERY
5 ARTHUR RITIS 5 DARREN SULTANA
6 CHARLIE CHEETAH 5 SHANE WHEELER
7 WATTA SHARE 4 MARGARET GREER
8 SNOW BUNNY 5 SHANE WHEELER
9 SUNRISE GEM 5 SCOTT PAYNE
10 BEST OF ELITE 5 CRAIG KING

Race 6 515m 4/5 20.39
THIRD GRADE MISFITS STK
1 RIVER’S IMAGE 5 GEORGE CAFFYN
2 FLIRT MINT 5 BEVERLEY SWEENEY
3 SURF ABANDON 5 JOHN MOORE
4 BIG COOL CHEV 5 TERRENCE MARSH
5 DAMON FUTURE 5 WALTER CHISWICK
6 CITY GLAMOUR 4 DANIEL FLANAGAN
7 MODERN DELTA 5 SCOTT PAYNE
8 IRREPLACEABLE 4 MAJELLA FERGUSON
9 CORIAKIN STAR 5 MARK TAYLOR
10 GO GO PATSY 5 JOHN GRECH (JNR)

Race 7 600m 4/5 20.57
5TH GRADE ‘OUTRIGHTERS’ STK
1 OH BELIEVE 5 RODNEY STEWART
2 ROSY SENORITA 5 JOANNE BROWN
3 BELLICIOUS 5 MILLISSA MARSH
4 PUNK APPEAL 5 JOHN HARRIS
5 ALLY JOY 5 BEVERLY SANDES
6 JOURNEY’S END 5 CHERYL BETTS
7 SURFING MAGIC 4 TERRY PRIEST
8 MAN OF STEEL 5 GARRY LYNCH
9 BRAVO ROYAL 5 ANGELA HAND

Race 8 400m 4/5 21.20
WWCC A GRADE HANDICAP STK
1 KAI LAGER 5 HELEN SIMMONS
2 MAKING A SPLASH 4 JOHN MUNRO
3 ROBBO’S RETURN 5 WAYNE ATTWILL
4 WATTA CASE 5 MARGARET GREER
5 FLYING ESTHER 5 JOHN MUNRO
6 BEN CROW 5 NEAL GRAY
7 COARSE LANGUAGE 4 ROBERT ARNOLD
8 WATTA FELLA 5 MARGARET GREER
9 EMO APPEAL 5 JOHN HARRIS
10 PASCALEENA 5 TERRY PRIEST

Race 9 515m 5 21.39
B GRADE BOMBERS STK
1 IPAVE 5 MERVYN FIELD
2 ELITE JEAN 5 JENNIFER GREEN
3 DIVER’S PRINCESS 5 DARRYL DIVER
4 TOTAL STYLE 5 MATHEW MONCRIEFF
5 LOCHINVAR MILANO 5 ROBERT SMITH
6 LITTLE BLUE GEM 5 SIMON GAFA
7 VEE BEE KID 5 MICHAEL BLISSETT
8 VANDERBURG VELLA 5 WILLIAM MARMARA
9 SURF CHIC 5 BRADLEY DEGUARA
10 DOUGAL MAGOO 5 TIMOTHY FERRIER

Race 10 515m 5 21.57
HOOK & RIDLEY STK
1 BLACK TIGER 5 WILLIAM DANCE
2 NIKKENBAH 5 MICHELLE SHAMBLER
3 SPRINGING ABOUT 5 WILLIAM MARMARA
4 WATTA STYLE 5 MARGARET GREER
5 GLORIOUS GEM 5 TONIE PAYNE
6 KENIBEA 5 MATHEW MONCRIEFF
7 GROOVEY GODDESS 5 JUSTIN KING
8 LAST COIN 5 TIMOTHY FERRIER
9 SAILBOAT BRENDA 5 BARRY HOWELL
10 TOTALLY MANIC 5 DENIS BERWICK

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments