Tuesday 10th February 2009


Race 1 515m M 18.57
WELCOME TO GOSFORD MDN
1 BRAZEN JOURNEY M JEFFREY DUCKER
2 LAURIE’S FLASH M LAWRENCE REFALO
3 SWINGIN’ M JENNIFER GREEN
4 ACUMEN M RIKKY MONCRIEFF
5 CLASSY FORT M KENNETH CHEETHAM
6 CUTE AND CLASSY M DESMOND WOOLBANK
7 LORD OF ILLUSION M JAMIE SAUNDERS
8 MISS SPECULATE M JOHN MOORE
9 FUTURE FLARE M BEVERLY SANDES
10 LITTLE MISS FINN M ANDREW DRAPIEWSKI

Race 2 515m NG 19.15
LAURA DANCE MEMORIAL HT1
1 LATE NIGHT 4 PETER LAGOGIANE
2 LET’S DO IT 5 DEBRA SPURGIN
3 ELITE JEAN 5 JENNIFER GREEN
4 BORN TO BURN 5 MARK STOKES
5 MILLIONAIRE MICK 5 PETER HONNERY
6 HAYLEY BOO 3 WILLIAM DANCE
7 TIP OFF 5 GEOFFREY GRIMWOOD
8 COUSIN KOSTANZA 4 MICHELLE SHAMBLER
9 ASSASSIN ON BAIL 5 EDWARD JAGO
10 GLORIOUS GEM 5 TONIE PAYNE

Race 3 515m NG 19.39
LAURA DANCE MEMORIAL HT2
1 MISS AMANDA 5 ANDREW DRAPIEWSKI
2 BRILEY 5 GARY ALLERTON
3 SNOW BUNNY 5 SHANE WHEELER
4 ALLY JOY 5 BEVERLY SANDES
5 ARTHUR RITIS 5 DARREN SULTANA
6 EXPLOSIVE WEAPON 5 BARBARA CHENEY
7 MAKING A SCENE 5 MAJELLA FERGUSON
8 SUNRISE GEM 5 SCOTT PAYNE
9 WAVE TO KAMEA 5 TOM HALLEY
10 SPRINGING ABOUT 5 WILLIAM MARMARA

Race 4 400m M 19.56
WOY WOY POULTRY SUPPLIES MDN
1 NOBLE STRYKER M ANTHONY PAGANO
2 UNREALISTIC M MARK HARDMAN
3 ALIE’S SECRET M ANGLEO RAPA
4 TOMMIE’S ELITE M JOHN MILES
5 FLASH SELECTION M FRED GOODALL
6 NORAVILLE M PETER JACKSON
7 OUT FOR FIVE M IAN HILDITCH
8 PLAYFUL GEM M TONIE PAYNE
9 BE BOSSEE M PETER LAGOGIANE
10 COLIN’S DREAM M PAT WEST

Race 5 600m 4/5 20.20
skychannel.com.au STK
1 BEARS ARE BACK 4 RAYMOND LEE
2 SCHIEMER 5 GARY ALLERTON
3 PICKLE MICKLE 5 JASON MACKAY
4 COOL WESTEND 5 GLEN BEUZEVILLE
5 BLACK BOLTER 5 JOHN RYLANDS
6 BRAVO ROYAL 5 ANGELA HAND
7 VENICE FANTASY 5 STEVEN WESTMAN
8 BIMBADEEN RED 5 MARK STOKES

Race 6 515m NG 20.39
LAURA DANCE MEMORIAL HT3
1 NAVEL JUICE 5 BERNARD O’REILLY
2 SEVEN DUDES 5 EDWARD TRENHOLME
3 CHARLIE CHEETAH 4 SHANE WHEELER
4 BEST OF ELITE 4 CRAIG KING
5 AL’S DAVE 5 ANTHONY DUGGAN
6 AWESOME CHAPMAN 4 EDWARD JAGO
7 WATTA SPARK 5 MARGARET GREER
8 DRAGONFLY 5 MARK TAYLOR
9 VANDERBURG VELLA 5 WILLIAM MARMARA
10 PLAYBOY BARBIE 5 WAYNE ATTWILL

Race 7 400m 3/4 20.57
tab.com.au STK
1 JOEY’S PUZZLE 4 LOUISE MCGEE
2 MAKING A SPLASH 4 JOHN MUNRO
3 STYLISH IMPORT 4 FRANK CINI
4 BLACK WARHORSE 4 NOELENE WALSH
5 DASHING PUZZLE 4 GLEN BEUZEVILLE
6 WALK LIKA MAN 3 MATHEW EGGE
7 CIPRIANI 4 JASON FULLGRABE
8 LAURIE’S ROCKET 3 BARRY WATERS

Race 8 515m NG 21.20
LAURA DANCE MEMORIAL HT4
1 APOLOGY 5 JOHN MOORE
2 BARLAVIE 5 LISA HARRIS
3 JULIA GEE 5 ANTHONY DUGGAN
4 MODERN DELTA 4 SCOTT PAYNE
5 LAURIE’S STAR 5 LAWRENCE REFALO
6 LORD ESCOBAR 5 BARBARA EVELEIGH
7 AUNTY EDNA 5 WAYNE SUGARS
8 WATTA SHARE 3 MARGARET GREER
9 GRAFTON GHOST 5 CHRISTINE SCHIPP
10 LITTLE BLUE GEM 5 SIMON GAFA

Race 9 400m 5 21.39
THE ENTRANCE LEAGUES CLUB STK
1 BOSS NUMBER ONE 5 CLIFFORD CLARK
2 SILENT ACTION 5 LOUISE MCGEE
3 SOMBRE PHANTOM 5 WILLIAM CHRISTIE
4 JENNY BANNER 5 LEONARD POLIDANO
5 NUNKERI WARUGUL 5 RICK GRIFFITHS
6 BRILLIANT GEM 5 SCOTT PAYNE
7 SMART ALFIE 5 RAYMOND LEE
8 BEE FIFTY TWO 5 DEBRA SPURGIN
9 WATTA CASE 5 MARGARET GREER
10 ROBBO’S RETURN 5 WAYNE ATTWILL

Race 10 400m 5 21.57
THE GRANGE HOTEL WYOMING STK
1 SAILAWAY CAPTAIN 5 BARRY HOWELL
2 LAURIE’S PLACARD 5 JOHN MILES
3 HI FI’S DOUBLE 5 GEORGE CAFFYN
4 SHOW PONY BOY 5 BEVERLEY SLOAN
5 SCARBOROUGH BOY 5 RAYMOND MORRIS
6 BIG SKY RULER 5 MARK ROBERTS
7 CATCH THE FLAG 5 FRANK CINI
8 JUST TOO GOOD 5 MICHAEL COADY
9 ALIE’S MYSTERY 5 ANGLEO RAPA
10 LUKE PACINO 5 LOUISE MCGEE