Tuesday 17th January 2012

Greyhound Box Draw For Gosford – Tuesday 17th January 2012

Race No. 1The Lennon Stakes06:58PM (NSWtime)
Maiden event over 515 Metres at Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1MIGA NUT42623NBTJ Heard (The Entrance No)
2FAR OUT ANGEL25236NBTJ P Vassallo (Smithfield)
3TRIPLE MUS46535FSTDD Werner (Beresfield)
4MONTANUS2NBTW J Harper (Wyee)
5ALWAYS DREAMIN’77356NBTD G Browne (Toongabbie)
6CAGED TRUCK372FSTDD J Wells (Shanes Park)
7BELLA LORIAN46224FSHV M Bennett (Wilberforce)
8PORCELAIN STEEL72343FSHN W Staines (Yass)
9FRANKO TOKAAM88738FSHR K Barnden (Killarney Vale)
10HEIDI WARHORSEFSHW M Dance (Somersby)
Race No. 2Warnervale Rugby Club Stake07:18PM (NSWtime)
Mixed event over 400 Metres at Gosford Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1PREMIER JACKIE7431723.33L Refalo (Bensville)
2BARB’S TICKO1231323.32B E Kelly (Salt Ash)
3DIDDY 1341123.38C O Kneeshaw (Bishops Bridge)
4MARVICKI1153323.60S M Wheeler (Blue Haven)
5RUBINATE42664FSHJ R Roche (Kew)
6RISING FIRE57316NBTJ M Barnett (Reedy Creek)
7CAMDEN BLUE6444523.06D W Rogers (Camden)
8BARB’S BANDIT3456223.43B E Kelly (Salt Ash)
9CONDOR BALE63355FSHJ R Roche (Kew)
10TWO SIX TWO37445NBTN W Staines (Yass)
Race No. 3B & C Kerr Stakes Ht107:38PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at Gosford Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1FRISKY MELODY27623NBTV M Bennett (Wilberforce)
2CALL ME ALBIE1678830.22D Sultana (Londonderry)
3REPLICATE37521FSTDF B Malone ()
4BLAZING WOK65267NBTJ R Roche (Kew)
5PIE THIEF28118FSHB C Riccio (Loftus)
6HOW COOL’S THAT76524NBTA A Laverty (Colyton)
7SILVER DOMINO11115FSTDP C Wall (Lake Haven)
8KING BISCUIT BOY4676430.65B Mccauley (Badgerys Creek)
9CANDY TOKAAM67764FSTDH M Pullman ()
10BOURNE WIZARD7657530.25B N Barber (Bligh Park)
Race No. 4K & A Millar Stakes07:58PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at Gosford Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1SHY TED62352FSHR D Birrell (Appin)
2MISCHIEVOUS LADYFSHS B Pooley (Londonderry)
3RANKING OFFICER63552NBTF Cini (Mannering Park)
4IMPACT DRIVER25FSHJ P Vassallo (Smithfield)
5DROOPY’S DREAM7353NBTD J Wells (Shanes Park)
6NO COUCH56236FSHR D Birrell (Appin)
7DUMB DEANFSHW M Brown (Cessnock)
8BAGS OF GOLD32334NBTM J Donohue (Medowie)
9SUPER GLORY47364FSHA J Mcdonald ( Rail)
10HAKUNA MATATA638FSHK D Jarvis (Kanwal)
Race No. 5D & K Threlfall Plumbing Ht208:18PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at Gosford Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1SEARCH PARTY41166FSHJ R Finn (Warilla)
2DOUGY’S TANTRUM64356NBTS Simonetta (Orchard Hills)
3DARK AND STORMY8277330.53E Harris (Wyong)
4ADDIVA25532NBTG J Lye (Mulgrave)
5WALICKY36747FSHG D Izzard (Londonderry)
6OH BAILES52362FSHV Mcdonald (Albion Park Rai)
7PARTNERS46636FSHW C Attwill (Abernethy)
8SEVEN NOVICE11FSTDD J Taylor (Riverstone)
9SHEZA BIG GIRL65683NBTL W Moncrieff (Keinbah)
10CANDY TOKAAM67764FSTDH M Pullman (Keinbah)
Race No. 6Making A Splash Stake Ht 108:38PM (NSWtime)
Grade 5 event over 600 Metres at Gosford Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1SWEET IMAGE35351FSTDS Simonetta (Orchard Hills)
2CAPTAIN KRUNCH263F2NBTD Sultana (Londonderry)
3HOTWIRE2364435.56G W Barnett (Reedy Creek)
4MICKEY LEE16216FSTDA M Callaghan (Kearsley)
5TOONY TITAN18472NBTT M Moxon (Toongabbie)
6TIME AND MONEY22452NBTA Bragg (South Penrith)
7DYNAMIC MISS6815635.78M Davidson (Fletcher)
8JAMALU6621736.34G Brodie (Abernethy)
9OH MY GRAVY1677835.87K D Jarvis (Kanwal)
10THRILLING BLOOM4865635.72R J Mansley (Blackhill)
Race No. 7Wyong & Towing Ht 208:58PM (NSWtime)
Grade 5 event over 600 Metres at Gosford Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1IMPERIAL DESIGN43455NBTS Kelly (Birmingham Gard)
2KIBBLE CRISIS11856FSTDD Sultana (Londonderry)
3EVIE SHIRAZ7666335.73R J Mansley (Blackhill)
4DUSTY DAVE32133NBTJ J Magnisalis (Charlestown)
5BLACK STUNNER7311135.73J M Barnett (Reedy Creek)
6LIDCOMBE LLANGA6528335.63G J Dunphy (Butterwick)
7PERFECT POWER325F1FSHJ R Finn (Warilla)
8INTENSE SUSPENSE4116735.74J E Heard (The Entrance )
9RARE DRAMA76665NBTR Nicolaou (Box Hill)
10RITZY JIGGLES6566635.68A A Foukkare (Wyong)
Race No. 8Roses2go Florists Ht309:18PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at Gosford Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1WALTZING FLO1F45430.94J R Roche (Kew)
2HYTHE’S 72435NBTB J Howell (Noraville)
3LAURIE’S FANTASY72532NBTL Refalo (Bensville)
4TREE FIDDY15473FSHT A Donaldson (Mardi)
5LIL’ DANCER3476730.58W M Dance (Somersby)
6PURE POLLY1675530.75D J Wells (Shanes Park)
7SPIFFER34136NBTP J Massa (Matraville)
8GOODWIN DRAGONS25223FSHG L Greene (Kearsley)
9BOURNE WIZARD7657530.25B N Barber (Bligh Park)
10SHEZA BIG GIRL65683NBTL W Moncrieff (Keinbah)
Race No. 9Relative Mirait Services P/l09:38PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Gosford Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1REALITY BITES12411FSHN M Donald (South Bowenfels)
2JET FAN77682NBTG J Lye (Mulgrave)
3ABBEY BAZ51538NBTJ R Roche (Kew)
4EBB AND FLO73243FSTDJ R Roche (Kew)
5CINNAMON SUGAR22122NBTM W Griffin (South )
6COLOSSUS SKILOS4411423.24S P Bell (Woodberry)
7LILLY FLY HIGH2123.04V M Bennett (Wilberforce)
8FIRE OZ3561823.69M J Moroney (Lake Munmorah)
9TRUE BLUE MATE3825523.55M J Moroney (Lake Munmorah)
10LOCHIE DOONS32278FSHA A Foukkare (Wyong)
Race No. 10Blue Gum Smash Repairs Stake09:58PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Gosford Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1RUBY FLY HIGH123.03V M Bennett (Wilberforce)
2YOUNG MORIARTY34426NBTR R Bell (Blacksmiths)
3SPIRAL WRAPF2317FSHL Moncrieff (Keinbah)
4LITTLE BOUNCE51131FSHN M Donald (South Bowenfels)
5BLUE NINJA53632NBTJ R Roche (Kew)
6ROTREX12264NBTD Werner (Beresfield)
7FLYING MASTER21323.51R Nicolaou (Box Hill)
8BRIDIE DOONS25321FSHA A Foukkare (Wyong)
9GOODWIN BEN4133NBTJ P Vassallo (Smithfield)
10KEISHA’S PICK51754NBTK S Waddington (St Marys)
0 0 votes
Article Rating

More Greyhounds News

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments