Tuesday 22nd April 2008


Race 1 400m M 18.57
DEPENDABLE FIRE SERVICES MDN
1 SAILAWAY CAPTAIN M BARRY HOWELL
2 TEDDY FLYNN M PETER LAGOGIANE
3 POMPILIA M PETER RODGERS
4 TOTAL ZERO M PETER RODGERS
5 FLYING POWDER M JAMIE STOTHARD
6 WHIZZER WATSON M IAN ABSALOM
7 APACHE PORT M DESMOND TUILLIER
8 OUR SNEAKY MAN M JAMES VASSALLO
9 REGAL LAURA M RICHARD WARREN
10 PASCALEENA M TERRY PRIEST

Race 2 600m 4/5 19.20
THE WOODPORT INN ERINA
1 BIG BOY MARIAH 5 MATTHEW GODDEN
2 PACE SETTER 4 FAY TROWBRIDGE
3 JACK DOLLY 5 RON BELL
4 AUNTY PITTIPATTI 5 BARRY HARMEY
5 FORT RUSH 5 NEVILLE STOKES
6 IBROX WHISPER 5 WILLIAM DANCE
7 HAZY LUCK 5 YVONNE HARRIS
8 CODE 5 LUKE AZZOPARDI
9 CONSCIOUS 5 JOHN MOORE
10 MISS SOUTHS 5 LINDSAY AKERS

Race 3 400m MX 19.39
FORM A LINE FENCING B/PAWS FNL
1 TOKEN TREASURE 5 TERRY CALLEN
2 TABU SORO M RON BELL
3 JUSTA TOMBOY M DESMOND WOOLBANK
4 KATHLEEN BOY M PAT WEST
5 ALBINO ROSA M RYAN CINELLO
6 HUNTER BLACK M RONALD LONG
7 MISS PANAMA M RICHARD DEAN
8 BOOMERANG 5 GEOFFREY GRIMWOOD
9 SOVEREIGN PUZZLE M STEPHEN HOWE
10 SAILAWAY CAPTAIN M BARRY HOWELL

Race 4 515m M 19.57
LJ HOOKER ERINA MDN
1 DANIEL SON M WARREN HARPER
2 MRS OWL’S HOUSE M ROBERT ARNOLD
3 MISS CONTENT M KENT STRONGMAN
4 JUNK HOUSE JIVER M ROBERT ARNOLD
5 JAIBY JINGLES M DAVID MARSHALL
6 NO RUSHIN’ M NEVILLE STOKES
7 SILENT BENNY M WARREN SLADE
8 SAILBOAT BRENDA M BARRY HOWELL
9 SPECIAL DAYS M MERVYN BLACK
10 GRAFTON GHOST M CHRISTINE SCHIPP

Race 5 731m NG 20.20
ISC SPORTWEAR
1 BIG BUBBA DUDLEY 5 DIANE WELLS
2 FLAMIN’ COBBER 5 GLEN QUIRK
3 JADORE 5 LORRAINE ATCHISON
4 DOUGHBOY’S IMAGE 5 DIANE WELLS
5 SOLITO 3 GERALD LEE
6 BLUE TONGUE 5 PETER TOBIN
7 ZEN CHI BLUE 5 BRUCE KING
8 ON THE COUCH 5 RON BELL

Race 6 515m NG 20.39
ERINA LEAGUES CLUB FINAL
1 MILTON 5 ROBERT SMITH
2 ANOTHER SPIRAL 5 GLENN EKERT
3 GLEN ABBEY JIM 4 GEORGE CAFFYN
4 MANDINGO 4 DOREEN DRYNAN
5 LAURIE’S DIAMOND 5 LORRAINE ATCHISON
6 BLACK ZAC 3 WILLIAM DANCE
7 CORIAKIN STAR 5 MARK TAYLOR
8 PROVEN OY 5 MARK AZZOPARDI
9 LAURIE’S ROCKET 5 LAWRENCE REFALO
10 SENT TWICE 5 PETER LAGOGIANE

Race 7 515m 4/5 20.57
HABITAT LANDSCAPE
1 SHEOAK KRISTY 5 GEORGE CAFFYN
2 SUPER HAND 5 RAY STEELE
3 LUE ROAD 5 KIM HYDE
4 WILODIOUS BLUES 5 RICHARD RILEY
5 ELITE TOMAGO 4 JOHN SWEET
6 APRIL’S KIDZ 5 ANTHONY DUGGAN
7 DANCE ONA DIME 4 LEE CODD
8 SUPER TOOTS 5 DESMOND WOOLBANK
9 BLUE UTOPIA 5 TERRY CALLEN
10 RONRAY COMMAND 5 RAY STEELE

Race 8 400m FFA 21.20
WATERFALL CAFE RUN BY JD’S
1 COARSE LANGUAGE 3 ROBERT ARNOLD
2 GROOVIN’ THE MOO 4 NICHOLAS CLIFTON
3 AWESOME OPAL 4 CAROL HUDSON
4 FIRST STAR 4 RON BELL
5 SCREAMING KIDZ 4 SHANE WHEELER
6 BELLS FAIR 4 MARK VELLA
7 DISPLAY BONUS 1 EVELYN HARRIS
8 ULTRA SUPERB 3 FRANK ATTARD
9 ZAMOOCHA 4 CRAIG SHELTON
10 SUEWENDY WONG 4 ROBERT ARNOLD

Race 9 515m 5 21.39
PULSE INVESTIGATION
1 LUKE PACINO 5 LOUISE MCGEE
2 DAZZLE YOU 5 MAJELLA FERGUSON
3 BIG MEGS 5 RIKKY MONCRIEFF
4 SENT TWICE 5 PETER LAGOGIANE
5 MCKEW 5 ANTHONY DUGGAN
6 HOT POT 5 TERRY CALLEN
7 ALBINO ROSSI 5 RYAN CINELLO
8 MR. SOUTHS 5 LINDSAY AKERS
9 JAYJAY’S IMAGE 5 BEVERLEY CAFFYN
10 MRS. BUZZARD 5 GLEN QUIRK

Race 10 515m 5 21.57
CHAMPS CARS
1 JABBA MAGIC 5 FAY TROWBRIDGE
2 KEG LEG KEEGAN 5 DAVID MARSHALL
3 DEAKSEY 5 TROY SUNDSTROM
4 JONTI ROY 5 RAYMOND PROUDFOOT
5 LAURIE’S ROCKET 5 LAWRENCE REFALO
6 SITTING BULL 5 RIKKY MONCRIEFF
7 MURRANJI BANJO 5 MAURICE ELLIOTT
8 DURAL ACTION 5 JOHN SWEET
9 GAZSHA 5 GARY ADAMS
10 JAMES BANNER 5 DIANE WELLS