Tuesday 23rd November 2010

Greyhound Box Draw For – Tuesday 23rd November 2010

Race No. 1Flexiteek Oceania06:58PM (NSWtime)
Maiden event over 515 Metres at Gosford Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1CAZA COOL33M H Black (Lisarow)
2SHUNT APPEAL6J Wilson (Lake Munmorah)
3OCTANE KEV53376R Vines (Londonderry)
4INVINCIBLE STARC C King (Cranebrook)
5INCH PERFECTF2J King (Wilberforce)
6RICH RUMA32387P Lagogiane (Llandilo)
7MY LUCKY ROSE34655S V Stanford (Capertee)
8ALL SPARK436S Stanford (Capertee)
9DASHING BLACK465F Xuereb (Vineyard)
10SUPER CITRATE76556Z L Smith (Glenning Valley)
Race No. 2Steer Rite Motors Toukley07:20PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Gosford Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1ASTEROID LEE51374R V Jnr (Londonderry)
2MISS MARINA LEE22132R R Bell (Blacksmiths)
3APPLE CROSS81646W J Bolwell (Macquarie Fields)
4BALLERINA ROCKETF4214E Pomfrett (Box Hill)
5IDRIS31241A (Londonderry)
6BALLERINA SHADOW63231E Pomfrett (Box Hill)
7HALF TRACK21752A Azzopardi (Londonderry)
8LIGHTNING MIST34437P W Johnston (Toronto)
9SAVANT42545R Vines (Londonderry)
10PURE SINS16A Azzopardi (Londonderry)
Race No. 3King Steel West Gosford Ht107:39PM (NSWtime)
Mixed event over 515 Metres at Gosford Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1KOMODO26151S Ngurah (Milperra)
2SIX PIN14775M Debono (Blackett)
3BIG RED RACER14143M A Taylor (Erina)
4TOMMY TOKAAM415F3T F Pullman ()
5SUPERCOOL MEL14735A D Meredith (Niagara Park)
6JAZZY LORIAN34858B Pearce (Ryde)
7MISS LOLOLA43645J M King (Wilberforce)
8EL EAGLE61124J S Miles (Killcare)
9FIVE BROTHERS87777B Evans (Moonbi)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 4Niagara Park Junior Afl07:57PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at Gosford Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1CAZALY GIRL242F8D J Wells (Shanes Park)
2COMBAT ACTION3248T J Murray (Neath)
3TEXAS CHASE2472J Reason (Lethbridge Park)
4MINOR TIMES34423I Wicks (Saratoga)
5MACCAS JOKEN3246T Halligan (Wallsend)
6MISS POT BLACK4728R F Whitelaw (Abernethy)
7WONGAWILLI ROSA753D K Moxey (Luddenham)
8BACK IN FEBRUARY25344T J Murray (Neath)
9TINY TARNEYR J Lambert (Kearsley)
10MOON UNITA A Mehan (Thornton)
Race No. 5Davebilt Industries Ht208:20PM (NSWtime)
Mixed event over 515 Metres at Gosford Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1MISS SAFRON71567M S Mcmahon (Smithfield)
2COOL OLIVIA48778D W Tuckwell (Wallsend)
3ON THE NOZZLE17516M D Shambler (Elrington)
4AWESOME TRENT41F23K Pedrana (Cranebrook)
5REMEMBER FRAN46215D J Wells (Shanes Park)
6WESTEND LAURA46188C Martin (Woongarrah)
7LARKHILL SUBJECT56454Z L Smith (Glenning Valley)
8ELIZABETH ROYAL51134J Carruthers (Castlereagh)
9FIVE BROTHERS87777B Evans (Moonbi)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6Flexiteek Oceania Ht308:39PM (NSWtime)
Mixed event over 515 Metres at Gosford Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1OBAMA48525C Arletos (Llandilo)
2BLACK TEDDY76375B Tuillier (Summerland Point)
3DIGGER NORRIS561M H Black (Lisarow)
4AWESOME KEITH64338K T Pedrana (Cranebrook)
5MONTE CARLO MISS51544R Miles (Kincumber)
6CLUB CHUBBY21251W J Harper (Wyee)
7BOWERSOCKS11437D I Drynan (Llandilo)
8PARRA PARRA61856D J Wells (Shanes Park)
9FIVE BROTHERS87777B Evans (Moonbi)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7Steer Rite Motors Toukley08:57PM (NSWtime)
Mixed event over 400 Metres at Gosford Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1RIPLEY42711D I Drynan (Llandilo)
2PURE SPICE51234L M Meredith (Niagara Park)
3PATCH TOKAAM61214H M Pullman (Keinbah)
4HEAVENLY DOLL22841G L Borrow (Argenton)
5MY FAUSTINA61861P Stamenkovic (Londonderry)
6MILK RIVER11111P Lagogiane (Llandilo)
785644P J Parrelli (North Rothbury)
8SAINT DORA42435T F Pullman (Keinbah)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8King Steel West Gosford09:20PM (NSWtime)
Grade 5 event over 600 Metres at Gosford Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1DYNAMIC SHIRAZ24733W J Bolwell (Macquarie Fields)
2FREAKY LEE11112K T Pedrana (Cranebrook)
3POPPY’S SECRET66333F F Jamieson (Wadalba)
4MY THIRD GONE25141R J Kay (Lowood)
5BAGUS54842S Ngurah (Milperra)
6WHERE’S NORMA61644J Romeo (Smithfield)
7IN FACT52466M S Mcmahon (Smithfield)
8STYLEMASTER PAT52522J Carruthers (Castlereagh)
9RIVERSIDE JAZCAT48214M J Williams (Londonderry)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 9Niagara Park Junior Afl09:39PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Gosford Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1FIREFLY SAINT34338J T Grant (Morpeth)
2JIPROCK JENNI62223R A Lee (Lochinvar)
3MARINA’S PRIDE18513R A Lee (Lochinvar)
4ACTION TO EXCEL13833R R Bell (Blacksmiths)
5FENCE EATER52133L Kilby (Weston)
6AWESOME KNOCKA11L K Wilson (Umina)
7LAURIE’S BLUE11572L Refalo (Bensville)
8CES’S HONOUR31618P J V Haren (South )
9MEGGSY MAZUMA38551R Nelson (St Marys)
10APACHE ICON38114G L Borrow (Argenton)
Race No. 10Davebilt Industries Ht409:57PM (NSWtime)
Mixed event over 515 Metres at Gosford Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1GLEN ABBEY JILL121P Lagogiane (Llandilo)
2WONGAWILLI CHA33172D Moxey (Luddenham)
3CARLTON BLACK33126S Stanford (Capertee)
4TOTAL CALM72311D I Drynan (Llandilo)
5RING BARK84736P J Knight (Edgeworth)
6UP THERE CAZALY45411A Zarb (Revesby)
7TRACEY’S CHOICE26617P J Rodgers (Freemans Reach)
8MR. MASSEY22887M D Shambler (Elrington)
9FIVE BROTHERS87777B Evans (Moonbi)
10*** NO RESERVE ***
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news like this:

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments