Tuesday 2nd October 2012

Greyhound Box Draw For Gosford – Tuesday 2nd October 2012

Race No. 1Welcome To Gbota Gosford Maiden06:57PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at Gosford Of $1,465 Prizemoney.
1st: $830 2nd: $240 3rd: $115 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1JACKS ZAC2NBTA Azzopardi (Londonderry)
2STELLA’S STAR53NBTP Togias (Orchard Hills)
3JOHNNY FIRE3FSHT A Hagney (Lake Munmorah)
4IN A NUTSHELL43246NBTD S Swain (Box Hill)
5NATRA37NBTN Burnett (Avoca Beach)
6BABY BABE6553FSHJ Buttigieg (Willmot)
7CHOC HENRY26NBTT W Ferrier (Hamlyn Terrace)
8WARNERVALE FLYER47232NBTI F Morgan (Telopea)
9STARBURST TUKKY288FSHS D Barron (Cambridge Park)
10CHAMPAGNE SHOWER8378FSHA J Messina (Llandilo)
Race No. 2R&b Sandes Whelping Service Stk07:20PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at Gosford Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1FLYING MASTER26475NBTR Nicolaou (Box Hill)
2ADD A VEGAS67464NBTP Togias (Orchard Hills)
3FORUM RULES7568430.08R Nicolaou (Box Hill)
4KITTY KAHN114FSHP Lagogiane (Llandilo)
5BLONDE BOMBER26442FSHA T Wade (Kings Langley)
6OFF THE CANVAS76655NBTJ M King (Wilberforce)
7CHARMING CHLOE13888FSHA T Wade (Kings Langley)
8STATE GALLERY4661730.78D S Riley (The Entrance North)
9TREE FIDDY45684NBTT A Donaldson (Peats Ridge)
10TOTAL CALM5578830.27D I Drynan (Llandilo)
Race No. 3Greyhoundproductsdirect.com Stk07:39PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Gosford Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1QUALITY ASSURED23246FSHB H Judd (Forbes)
2MASTER HERO74336NBTR Nicolaou (Box Hill)
3AERIAL ATTACK12463FSHD Griffiths (Londonderry)
4FAST TALKIN’2441222.97D S Riley (The Entrance North)
5HOCKEY GIRLS136FSHC Kay (Buchanan)
6CAMPFIRE MISS138F1NBTS B Pooley (Londonderry)
7BELLE’S MARY81282NBTF F Jamieson (Wadalba)
8DIMINUTIVE LADY36351NBTC D Miller (Tarro)
9STARBURST MOLLY42648NBTS D Barron (Cambridge Park)
10SHEZA FLYER43747NBTB C Ryan (Yarramundi)
Race No. 4Boyd Racing Kennels Maiden07:57PM (NSWtime)
Maiden event over 600 Metres at Gosford Of $1,465 Prizemoney.
1st: $830 2nd: $240 3rd: $115 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1NORWOOD QUEEN42645FSHF Whitehead (Riverstone)
2TOTEM BIRD5FSTDJ P Mcalister (Speers Point)
3TRIATHLON QUEEN32725FSHR Asquith (Fern Bay)
4GLENRON FLASH22568FSTDJ West (Leppington)
5FLASH GIRL SARAH542FSHJ P West (Leppington)
6SILVER JOE SURF68272FSHJ M King (Wilberforce)
7VIRACOCHA33244FSTDI B Rose (Old Bar)
8COOL DELIGHT53322NBTS Perkov (Londonderry)
9EASEL52455NBTD S Riley (The Entrance North)
10LEISHY LOMAR648FSHN J Mcmenamin (Thurgoona)
Race No. 5Ray Pitstock Real Estate Stakes08:20PM (NSWtime)
Mixed event over 400 Metres at Gosford Of $1,925 Prizemoney.
1st: $1,150 2nd: $330 3rd: $165 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1ABLE SEAMAN37F5722.81R F Groizard (Kearsley)
2JOHN’S DREAM63546NBTA J Mccrohon (Dalwood)
3SLICK EXIT14165NBTR B Mccolm (Sawyers Gully)
4HE’S KAINANE3546123.09R L Delaney (Wyong)
5BLACK GINGER74431FSHD Burgess (Arcadia Vale)
6BLAKE PATRICK36111FSHP E Roach (Lidsdale)
7DEMONIC DELAGO54271FSHA T Wade (Kings Langley)
8FRISKY MELODY4521523.30V M Bennett (Wilberforce)
9DARK IMPOSTER41456NBTD Marshall (Cranebrook)
10RARE COINS74661NBTR S Sandes (Jilliby)
Race No. 6Gosford Gbota Branch Members08:39PM (NSWtime)
Mixed event over 515 Metres at Gosford Of $1,925 Prizemoney.
1st: $1,150 2nd: $330 3rd: $165 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1WILD EMBER62134NBTD C Griffiths (Londonderry)
2TEEVEE KIAREMA74217NBTJ Morrison (Morisset)
3FOLATE44141FSHP E Roach (Lidsdale)
4ADMIRAL GEE85376NBTR F Groizard (Kearsley)
5LEE SKODA2411430.06F Xuereb (Riverstone)
6SEVEN NOVICE6423130.11D J Taylor (Riverstone)
7ZIPPY HAND6763429.98R W Dean (Riverstone)
8TOMATO CATCH UP31275NBTP Lagogiane (Llandilo)
9TOTAL CALM5578830.27D I Drynan (Llandilo)
10TREE FIDDY45684NBTT A Donaldson (Peats Ridge)
Race No. 7Pink Ribbon Day Stakes08:57PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at Gosford Of $2,250 Prizemoney.
1st: $1,500 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1SEAFOOD EXPRESS44576NBTR J Lacava (Buff Point)
2AESTHETIC66647NBTD E Lewis (Kangy Angy)
3ZARISHEL4514230.22D I Drynan (Llandilo)
4SET TO SHINE5238230.14F Xuereb (Riverstone)
5BLUE SKIRT4636330.05F Xuereb (Riverstone)
6PROVEN WAG15129.91S A Gafa (St Clair)
7TICA’S GIRL7411430.05A T Duggan (Wyee)
8BIT ELITE3723229.94Z Smith (Glenning Valley)
9TREE FIDDY45684NBTT A Donaldson (Peats Ridge)
10QUICKLEE FRIDA8647529.98T W Richards (Wyongah)
Race No. 8Rocky Ridge Farm Stakes09:20PM (NSWtime)
Grade 5 event over 600 Metres at Gosford Of $2,295 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $410 3rd: $205 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1PAH LEEZE11722FSHM J Azzopardi (Appin)
2SARGENT MITCHILL31827FSTDM Hardman (Bligh Park)
3ROSE OF NATI1136FSHJ P West (Leppington)
4LEGALISE17686FSTDB J Caden (Casino)
5WY GUNYA21132NBTC H Lamb (Swan Bay)
6BIG SCOOBY33478FSHA T Wade (Kings Langley)
7IMADON54332NBTJ Mooney (Green Point)
8KYL’S ME GIRL46673NBTA T Wade (Kings Langley)
9TIME FRAUD16476FSTDD J Dunn (Howlong)
10RARE DRAMA74557NBTR Nicolaou (Box Hill)
Race No. 9Sires On Ice @ Rocky Ridge Stks09:39PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at Gosford Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1MISS GROOVEY65634NBTJ M King (Wilberforce)
2NOISY BLUE72638NBTL Refalo (Bensville)
3MAGIC MOVES616FSHA J Messina (Llandilo)
4MY HAPPINESS42515NBTD Swain (Box Hill)
5TRIPOTAMA BOY66177FSHP Togias (Orchard Hills)
6RHETT BUTLER5423130.07R Fuller (Glossodia)
7NAT’S ABLAZE78613FSHJ Buttigieg (Willmot)
8TINY LOMAR177FSHN J Mcmenamin (Thurgoona)
9QUICKLEE FRIDA8647529.98T W Richards (Wyongah)
10SMASHEM67767NBTR Nicolaou (Box Hill)
Race No. 10The Greyhound Recorder Stakes09:58PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Gosford Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1BOB’S ADMIRAL35644NBTR F Groizard (Kearsley)
2FAHRENHEIT21352NBTD Griffiths (Londonderry)
3AWESOME LOMAR114FSHN J Mcmenamin (Thurgoona)
4MAKE A FIFTY3141622.93S Ma (Forestville)
5STARBURST JOSH74217NBTS D Barron (Cambridge Park)
6STRATAVON KIA1442FSHC Kay (Buchanan)
7NUCLEAR SUB41348NBTJ Marshall (Cranebrook)
8IKEY MOSES45373NBTJ R Byrne (Wyoming)
9RED DOROTHY1723.22J King (Wilberforce)
10MISCHIEVOUS LADY6867123.09S B Pooley (Londonderry)