Tuesday 30th October 2012

Greyhound Box Draw For Gosford – Tuesday 30th October 2012

Race No. 1Welcome To Gosford Gbota06:57PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at Gosford Of $1,465 Prizemoney.
1st: $830 2nd: $240 3rd: $115 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1EL HALO3FSHR C Glover (Nabiac)
2DIAMOND LUCYFSHR Bell (Blacksmiths)
3MISS LOUISE BEAR33522NBTA T Wade (Kings Langley)
4OUR SHY ANNEFSHD J Hawes (Lake Munmorah)
5BAZ DID26338NBTJ R Byrne (Wyoming)
6SWEET WHIZFSHS A Tyson (Terrigal)
7ELITE PHYSIQUE5562NBTE J Trenholme (Kangy Angy)
8MR. COSMICFSHS N Kelly (Birmingham Gardens)
9KALAMITY KIDZFSHS Wheeler (Blue Haven)
10BERTIE’S BLUESFSHS M Mitchell (Quorrobolong)
Race No. 2Centrebet Stakes07:20PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at Gosford Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1HAYDEN HAIR6134FSHP B Quinton (Muswellbrook)
2GAZMICK SHIRAZ33488NBTM Burton (Kemps Creek)
3IN A NUTSHELL6227130.09D S Swain (Box Hill)
4COLD FICTION129.99R J Lambert (Kearsley)
5YOUNEEK SUPER51433FSHT Ransom (Mallabula)
6BELLE’S MARY82355FSTDF F Jamieson (Wadalba)
7LA HOST2228830.33P Lagogiane (Llandilo)
8NAT’S ABLAZE13327NBTJ Buttigieg (Willmot)
9MOTHER LITTLE176FSTDJ Davis (Riverstone)
10EMMALISE7858530.27W M Dance (Somersby)
Race No. 3All Town Skips Stakes07:37PM (NSWtime)
Mixed event over 400 Metres at Gosford Of $1,925 Prizemoney.
1st: $1,150 2nd: $330 3rd: $165 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1HOT IMAGING21231NBTG A Beuzeville (Warners Bay)
2SUDDEN SPLASH2631523.13D J Irwin (Maudsland Qld)
3GREG’S CHILLIN6575123.00B J Mccauley (Badgerys Creek)
4MANDAGERY MISS21245FSTDK Sultana (Londonderry)
5SPRING BLUEBOY12173FSTDJ Chapman (Lidsdale)
6WISETOWN LADY36817NBTD J Wells (Shanes Park)
7SLICK EXIT6515223.12R B Mccolm (Sawyers Gully)
8BELL BAILEY38873NBTM G Bailey (Bellbird)
9BARB’S GAMBLE8113723.17W J Kelly (Salt Ash)
10YARRAMUNDI FLASH12871FSHJ Mackay (Richmond Vale)
Race No. 4Gosford Signs Maiden07:57PM (NSWtime)
Maiden event over 515 Metres at Gosford Of $1,425 Prizemoney.
1st: $830 2nd: $200 3rd: $115 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1HOMETOWN GLORY44NBTD I Drynan (Llandilo)
2PIXEN STONES32336NBTS E Swain (Box Hill)
3VALENTINE GOODS75FSHM D Shambler (Elrington)
4MISS EGYPTIAN22NBTD Lewis (Erina)
5EAST COAST LOW38FSHI G Hanna (Wallsend)
6LALA LOOPSY82776NBTA Rapa (Londonderry)
7MY BIG DIGGERFSHP J Dean (Riverstone)
8MISS BEALE6NBTK Barnden (Tumbi Umbi)
9HONEY MUFFIN76487FSTDJ Jago (Gorokan)
10GEE EYE MIAGI75NBTW Harper (Wyee)
Race No. 5Aaa Radiator Specialists Stakes08:20PM (NSWtime)
Grade 5 event over 600 Metres at Gosford Of $2,295 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $410 3rd: $205 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1TOURMALET38513FSHM Long (St Marys)
2WIRADJURI DEANO57575FSHE G Wall (St Clair)
3DIGGER NORRIS8265435.47M H Black (Lisarow)
4STAR SAPPHIRE24422NBTD L Richardson (Holmesville)
5*** VACANT BOX ***
6AWESOME KEITH54431NBTK T Pedrana (Cranebrook)
7SIDDY CLASS11366FSTDS E Swain (Box Hill)
8BIG SCOOBY26547NBTA T Wade (Kings Langley)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6Funnel Smash Repairs Erina Stks08:39PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at Gosford Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1KITTY KEEPING12866FSHC K Roberts (Dubbo)
2PROVOKED48772FSHC K Chappelow (Sylvania)
3LIGHTNING JOE428F430.81P Scordino (Condell Park)
4BAD GIRL TILLY3273729.80K Sultana (Londonderry)
5LAURIE’S GIFT8253230.57J S Miles (Killcare Heights)
6WHERE’S MY LADY51816FSHJ A Chapman (Lidsdale)
7GAZMICK JET55785NBTM Burton (Kemps Creek)
8ZIPPY HAND6763429.98R W Dean (Riverstone)
9ATLAS56657NBTE G Wall (St Clair)
10EPIC LEE1830.27L P Azzopardi (Londonderry)
Race No. 7Steve Blyth Electrical Stakes08:57PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at Gosford Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1SOUTHERN SUMMER43545NBTF Cini (Mannering Park)
2HEFTRESS1273529.91P Lagogiane (Llandilo)
3RETICULATE32456FSHS V Stanford (Capertee)
4LES MATE84466NBTK T Pedrana (Cranebrook)
5HUNTER SAM13142FSHK Sultana (Londonderry)
6PUPPY’S REVENGE73753NBTM Burton (Kemps Creek)
7BUNDI GROVE6553229.89F Xuereb (Riverstone)
8MISS BLACK ASH33752NBTB J Northfield (North Casino)
9MIKIMOTO PEARL77527NBTR J Lacava (Buff Point)
10AREM BOOTS5518FSHA Azzopardi (Londonderry)
Race No. 8Centrebet Stakes09:20PM (NSWtime)
Mixed event over 515 Metres at Gosford Of $1,925 Prizemoney.
1st: $1,150 2nd: $330 3rd: $165 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1BLOSSOM DIOR11121NBTL A Atchison (Jilliby)
2REGAL HERO1267629.87G J Minter (Mayfield)
3BLITIZ TO EXCEL41711NBTJ A Chapman (Lidsdale)
4TRENT MATE6255429.81K T Pedrana (Cranebrook)
5TARAWI SHIRAZ72261NBTL A Atchison (Jilliby)
6HAD A BLINDER3413729.90D S Swain (Box Hill)
7GOOD AS OSTI1431830.06M D Shambler (Elrington)
8KING BISCUIT BOY4821130.65B J Mccauley (Badgerys Creek)
9PURE POLLY6584430.75D J Wells (Shanes Park)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 9Star 104.5 Stakes09:39PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at Gosford Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1WHERE’S COOPSTA11326FSHA T Wade (Kings Langley)
2BLUE REAPER5184829.99D E Garrett (Somersby)
3BRITISH BOMBER22616NBTA Bennett (Wilberforce)
4MASTER TRICKETT12FSTDJ Harper (Wyee)
5GAZMICK BOMBER31554NBTM Burton (Kemps Creek)
6CHARMING CHLOE38883NBTA T Wade (Kings Langley)
7DOUBLE EAGLE17186NBTW Marmara (Merrylands)
8MINEOLA COUNTY22215FSHL P Azzopardi (Londonderry)
9EPIC LEE1830.27L P Azzopardi (Londonderry)
10AESTHETIC66476NBTD E Lewis (Kangy Angy)
Race No. 10Macro Meats Stakes09:57PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Gosford Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1MAGIC MATES53123.31G Lye (Mulgrave)
2JOE HANLEY162323.25R Bell (Blacksmiths)
3JIMMY FLY HIGH11135FSTDA K Bennett (Wilberforce)
4MIRROR REFLECTON31FSHR Browne (Cessnock)
5IKEY MOSES73274NBTJ R Byrne (Wyoming)
6SMALLTOWN DREAM14632NBTD Wells (Shanes Park)
7LIL BUNDY BEAR83362NBTP A Roderick (Weston)
8CHER ARELEM23133NBTT F Pullman (Keinbah)
9TIGER TOES44321NBTD E Garrett (Somersby)
10MY SIGNATURE21123FSHL M Sweetman (Sweetmans Creek)