Tuesday 8th September 2009


Race 1 515m M 18.58
PRECISION CALIBRATION STAKE
1 SHE LEE M KEITH PEDRANA
2 CRABAPPLE HITS M WARREN HARPER
3 BREEANAN LEE M KEITH PEDRANA
4 UNIQUE RESORT M MARK MCMAHON
5 GUANTANAMO NEV M RONALD ROBERTS
6 KAT KORA M JOHN HARRIS
7 JUNEE MISS M LESLIE BURKE
8 BLACK BETTY M JOHN HARRIS
9 NIMMITY PETE M KEVIN BRAY
10 TIGER LEE M ELIZABETH BONT

Race 2 515m 5 19.22
TENDER VALUE MEATS STAKE
1 GREAT GIFT 5 FRANK CINI
2 ADEL’S BELLE 5 WENDY BROWN
3 LITTLE IRISH 5 CRAIG KING
4 BOOMA BARRY 5 BARRY HOWELL
5 MY FAUSTINA 5 PAVKA STAMENKOVIC
6 CAMELOT KATE 5 BARBARA CHENEY
7 HANDY DANDY 5 WAYNE O’BRIEN
8 LET’S WIN DOLLY 5 GORDON BEARD
9 JUST TOO GOOD 5 MICHAEL COADY
10 OUR BLACK PEARL 5 GARY ADAMS

Race 3 400m MX 19.39
GOODGEAR CLOTHING MIXED FINAL
1 WILL DO WELL M JOHN HARRIS
2 SPIRIT OF NUGGET 5 LINDSAY AKERS
3 OPAL JACK 5 LESLIE HUDSON
4 MIDNIGHT SLICK M DOMENICO LAURICELLA
5 AY NINE EX M CRAIG SHELTON
6 POWER BAN M JOSEPH BUTTIGIEG
7 MARA’S BOY M PATRICK MALONE
8 FIRST GEAR M JOANNE ZAMMIT
9 DECIMAL POINT M PATRICK MALONE
10 EMMA MONTANNA M JOANNE ZAMMIT

Race 4 600m M 19.57
COASTAL RURAL TRADERS STAKE
1 SON OF GINDAH M JAMIE LEVI
2 RESHUFFLES M PAUL ABDALLAH
3 SIMPLY EXCELLENT M LINDSAY AKERS
4 WESTEND THOMAS M JOHN HEARD
5 SNEAKY SISTER M ANTHONY MESSINA
6 MONA’S SISTER M ANTHONY PICKLES
7 TRIXIE LIDCOMBE M GRANT DUNPHY
8 PURE HOOTS M MARK ROBERTS
9 OUR IVY ANN M DESMOND WOOLBANK
10 INTRIGUING BOND M PAUL ABDALLAH

Race 5 400m 5 20.20
BIG TICKET PROMOTIONS STAKE
1 BLINK YOU MISS 5 MICHAEL COADY
2 SAILAWAY FELLA 5 BARRY HOWELL
3 SUPER LAURIE 5 JOHN MILES
4 SHAMROCKER 5 JEFF CRAWFORD
5 BLACKALLS BANDIT 5 MICHAEL CRAWFORD
6 FAIR COLLISION 5 CAROLYN HORE
7 TINGHA PLACARD 5 DOUGLAS MOXEY
8 LITTLE BLACK BAG 5 ROBERT WHITELAW
9 MISS BONDEE 5 ROBERT SHEPHERD
10 OUR ENFORCER 5 JOHN MOONEY

Race 6 515m 4/5 20.39
AMPS PLUMBING STAKE
1 QUOTA OF ALE 5 NOEL WRIGHT
2 BEST OF ELITE 5 CRAIG KING
3 TEARAWAY TANYA 5 MAUREEN WEST
4 ROMAN RULER 4 FRANK CINI
5 TEDDY FLYNN 4 PETER LAGOGIANE
6 WATTA SHARE 5 MARGARET GREER
7 EAU SAUVAGE 4 MICHAEL MANUEL
8 SIERRA LEE 4 ELIZABETH BONT
9 MONAMOUR 5 JOHN BROWN
10 ROAD MAP 5 TROY EBBECK

Race 7 600m 5 20.57
THINK WATER STAKE
1 MAVERICKS LEGEND 5 RITA NICOLAU
2 ON THE COUCH 5 CRAIG MARTIN
3 SILENT STORM 5 MAURICE GUERIN
4 TWINKLES BEST 5 BARRY HOWELL
5 MAIN STREAM 5 MICHELLE SHAMBLER
6 EVA DESTRUCTION 5 EDWARD KELLY
7 OUTTA DANGER 5 CHRIS ARLETOS
8 POPPY’S SECRET 5 FRANCIS JAMIESON

Race 8 515m 5 21.20
A & J TURF STAKE
1 ROCKY RUSH 5 FRANK CINI
2 QUOTA OF COAL 5 NOEL WRIGHT
3 MARCO MAN 5 ELIZABETH BONT
4 GRACEE JAY 5 WILLIAM DANCE
5 EX YOU ONE 5 CRAIG SHELTON
6 CATHELLA ICE 5 MARK MORONEY
7 BUSTA SLOY 5 DARREN SULTANA
8 PURE SPICE 5 ANTHONY MEREDITH
9 LEEROY LAD 5 JEFF CRAWFORD
10 CRAB KEY 5 ANTHONY MESSINA

Race 9 400m 5 21.39
MCGRATHS STOCKFEED STAKE
1 SMOOTH MANNER 5 WENDY BROWN
2 PURE POWER PLAY 5 DAVID RICHARDSON
3 EM ARE 5 RIKKY MONCRIEFF
4 WHIZZER WATSON 5 MAUREEN WEST
5 LETHAL DUCHESS 5 MAUREEN WEST
6 UNCOMPRISING 5 DARREN SULTANA
7 MAGGIE A GOGO 5 ROBERT WHITELAW
8 BRINDLE ANGEL 5 CRAIG KING
9 LUKE’S ROCKET 5 GARY ADAMS
10 SIMPLE AS THAT 5 CAROLYN HORE

Race 10 400m 4/5 21.57
DAVID HAYTER LIVESTOCK TRANSPORT
1 WILLY MINT 5 RAYMOND WATSON
2 OZZIE HOOTS 4 MARK ROBERTS
3 TIM TAMTERRA 5 JOHN MILES
4 ROBBO’S RETURN 4 WAYNE ATTWILL
5 EBONY CLAIRE 5 MAUREEN WEST
6 APPLE CROSS 5 WARREN BOLWELL
7 COWGIRL BETTY 5 ROBERT SHEPHERD
8 LONE STONE 4 WILLIAM LEYSHON
9 SHIVA’S MIRAGE 5 SHANE THORNTON
10 GO WILD LARA 5 WENDY BROWN