Saturday 13th September 2008


Race 1 350m 5 13.00
ELLIOTTS PET AND GARDEN CENTRE
1 CHOCTAW 5 COLIN HAYTER
2 MISS TICKETS 5 DAVID WILSON
3 DOWN DRAFT 5 TIMOTHY ROBINSON
4 REBELS IRONMAN 5 ANNE HECTOR
5 BELLE’S KNIGHT 5 DENISE NABLE
6 CREESY 5 KRYSTAL PLAYER
7 ZERO MITTENS 5 JAMES WALL
8 MICKEY’S SHIRAZ 5 ANTHONY SPENCE
9 VELVET STATE 5 MICK PLAYER
10 COOL BADGER 5 ANTHONY GRANGER

Race 2 350m 5 13.17
GOULBURN WORKERS CLUB
1 MENTALITY 5 VINCENT SPITERI
2 JET POWER 5 THOMAS YOUNG
3 MOLLY ROSS 5 TERRENCE KENNEDY
4 MYSTIQUE STREAK 5 ALLAN MUIR
5 MUM’S LEGEND 5 GLEN SHEA
6 BELLE’S BLUE BOY 5 DENISE NABLE
7 RUNNING ISSUE 5 MARK WILCOX
8 COLLISION PEARL 5 PAUL ZAGOROWSKI
9 COOL BADGER 5 ANTHONY GRANGER
10 VELVET STATE 5 MICK PLAYER

Race 3 350m 5 13.33
GOULBURN BUSINESS REQUISITES
1 OUR SNEAKY MAN 5 JAMES VASSALLO
2 FACT OR FANTASY 5 MATTHEW MATIC
3 MYSTIQUE VICTOR 5 ALLAN MUIR
4 TADMORE ERNIE 5 RONALD BARBER
5 TWO FOR YOU 5 BRUCE PECK
6 DYNAMIC DANCER 5 LESLIE WOLHUTER
7 TRUSTED SPIRIT 5 MICK PLAYER
8 LUCKY LISA 5 DAVID WILSON
9 COOL BADGER 5 ANTHONY GRANGER
10 VELVET STATE 5 MICK PLAYER

Race 4 350m 5 13.49
RACEDAY VIDEO PRODUCTIONS
1 MYSTIQUE MOVER 5 ALLAN MUIR
2 SHANGHAI LEGEND 5 GLEN SHEA
3 ELUSIVE SPIRIT 5 Unavailable
4 MISS MARILYN 5 JOHN GRECH
5 DIG DEEP BOND 5 LES DEGUARA
6 SWEET SURI 5 SHEILA LEWIS
7 BADGER’S SUPREME 5 ANTHONY GRANGER
8 ROGER RABBIT 5 JAMES VASSALLO
9 GLEN ABBEY LES 5 BRUCE PECK

Race 5 700m NG 14.05
GOULBURN 100 CLUB RAFFLE
1 FLICK THE SWITCH 5 MICHELLE FLETCHER
2 CLIMATE PUZZLE 5 IAN MCFARLANE
3 SECRET OASIS M RODNEY STEWART
4 HAPPY WITH LIFE 5 LESLIE WOLHUTER
5 BONNIE BOUCHEA M DAVID RIGHETTI
6 SPINAYARN GEM 5 EDWARD MCPHEE
7 ASHBY JEWEL M ALLAN MANWARING
8 OUTBACK ANGEL 5 ALLEN THOMAS

Race 6 350m MX 14.21
GOULBURN SOLDIERS CLUB
1 ZIZZLE 5 MICK PLAYER
2 BYRON BAY M TAMMY THORPE
3 I’M THE VOICE 5 SHEILA LEWIS
4 NITRO BLADE M BARRY CHURCH
5 SWANKY DENNER M PENNY WILLIAMS
6 SUNDAY TOM M UNAVAILABLE
7 ORIGINAL RATTLER M DAVID MCGRATH
8 ELITE GYPSIE M JOHN GRECH
9 MISS TWO BLUES M ANTHONY SPENCE
10 OKLAHOMA BOY M DENISE NABLE

Race 7 457m 3/4 14.37
GOULBURN BOOKMAKERS
1 INFINITY 3 RUTH MATIC
2 ANGEL ALI 4 ROBERT MCHUGH
3 LAGER ASSASSIN 3 COLIN HAYTER
4 KICK UP MICK 4 BRUCE PECK
5 LITTLE ROCK CAKE 4 SHEILA LEWIS
6 BRICK EYES 3 LESLIE WOLHUTER
7 BUNGALA BALE 4 IAN MCFARLANE
8 TOOLMAN JACK 4 KERRIE LISLE

Race 8 350m 3/4 14.53
BRETT LEE AT STUD
1 PREMIER STATE 3 MICK PLAYER
2 FOREVER LOVE 4 ALLEN THOMAS
3 TIFFANY ROSS 4 TERRENCE KENNEDY
4 WHITE IRIS 3 BRUCE PECK
5 EBONY BRIN 4 HAROLD HUGHES
6 CLASSIC REVENGE 4 VINCENT SPITERI
7 CHEVRON 4 ALBERT ZARB
8 CARRINGTON FALLS 4 DONALD DENNEY
9 AUSSIE PACEMAN 4 BRUCE PECK

Race 9 457m 5 15.09
DON’T FORGET TO VOTE TODAY
1 PARBEAR 5 JASON PLATTS
2 TOOLMAN BONZA 5 PETER LISLE
3 LIANA PRONTO 5 JACK SMIGULSKI
4 SMOOTH VESCIO 5 DAVID MCGRATH
5 LARRY’S MEMORY 5 ALLEN THOMAS
6 RUBY’S ASSASSIN 5 WAYNE WHITE
7 DISTRIBUTE 5 LISA MCFARLANE
8 PRINCE ANDALONG 5 EDWARD MCPHEE

Race 10 457m 4/5 15.23
SHEILA LEWIS APPRECIATION
1 LAND MONSTER 5 DENICE WARREN
2 BRIGHTER DAYS 4 PENNY WILLIAMS
3 AUSPICIOUS DREAM 5 Unavailable
4 CRAZY MONT 5 SHEILA LEWIS
5 DOUBLE PEPPERONI 4 ERO GATT
6 RECHARGEABLE 5 IAN MCFARLANE
7 APPLE CROSS 5 WARREN BOLWELL
8 DAWN BREAKER 5 MARK WILCOX

Race 11 350m M 15.41
DEADWOOD LODGE
1 PRINCE BRADLEY M STEVEN SING
2 SPITFIRE JEZAZZ M JOHN MAROUN
3 WHITE DOVE M BRUCE PECK
4 CRIPPEN M DAVID JOHN BROADRICK
5 KRIPSTA M ANTHONY SPENCE
6 ABOVE THE REST M RONALD BARBER
7 LAGOON SWANK M RAYMOND WEBSTER
8 TAKING STOCK M KEVIN ROBERTS
9 OKLAHOMA BOY M DENISE NABLE
10 MISS TWO BLUES M ANTHONY SPENCE

Race 12 350m M 15.52
TUESDAY TRIALS AT 1PM
1 LIAM’S BOY M DAVID MCGRATH
2 MIDDLE STUMP M GEOFFREY STAFFORD
3 LAGOON AMY M RAYMOND WEBSTER
4 TOOLMAN BELLE M PETER LISLE
5 RONRAY DISCO M RAY STEELE
6 SOBRIQUET M RUTH MATIC
7 SMART TED M RICHARD MARIS
8 GOLDEN ONE M RONALD BARBER
9 OKLAHOMA BOY M DENISE NABLE
10 MISS TWO BLUES M ANTHONY SPENCE

Race 13 457m MX 16.13
NICOLE DONOVAN APPRECIATION
1 CHAYNE’S ANGEL 5 JAMES VASSALLO
2 MISS LOURAKIS M JOHN DROVER
3 WALKABOUT AL M DAVID MCGRATH
4 HIP LORIAN M LES DEGUARA
5 VIVID RUIN 5 ERO GATT
6 FRESH TRICKS M ANNE HECTOR
7 SWEET RAYAH M JOHN THORPE
8 TALL TREES M DAVID JOHN BROADRICK
9 OCTANE AYR M DAVID MCGRATH

Race 14 457m M 16.29
NOMINATIONS CLOSE TUESDAY AT 4PM
1 KANGA GORDON M KEVIN ROBERTS
2 ISADORA BULL M JOHN MAROUN
3 WINE MASTER M TIMOTHY ROBINSON
4 ROUGHEAD M JOHN THORPE
5 TOOL TIME M PETER LISLE
6 THESE DAYS M MICHAEL HARDY
7 BEN’S GOLD M LEONARD STUDDERS
8 BUSY MISS M JAMES VASSALLO
9 OCTANE AYR M DAVID MCGRATH