Saturday 16th May 2009


Race 1 350m NG 13.00
PRE-ORDER VIDEOS ONLY $11
1 NADA 3 JOSEPH HUGHES
2 TRYIN 4 ANDREW ROWE
3 Vacant
4 MURRAY VAR FLYER 5
5 NEGRITA 5 MICK PLAYER
6 Vacant
7 RUNNING ISSUE 3 MARK WILCOX
8 ZIZZLE 5 MICK PLAYER

Race 2 457m 5 13.20
NOMINATIONS CLOSE AT 9AM
1 COURAGEOUS 5 DAVID ATTARD
2 HIP LORIAN 5 LES DEGUARA
3 TRIP WIRE 5 BRIAN MCKIVAT
4 I’M THE CURE 5
5 JOEALO 5 SHEILA LEWIS
6 RAIN GAGE 5
7 HILLS OF BREFFNI 5 ANTHONY HARDAKER
8 MARTINI 5 KIM SHERD

Race 3 350m 5 13.40
BOOKMAKERS
1 WALKABOUT ROCKS 5 TAMMY THORPE
2 BEAUFORD KING 5 KERRY LAMBOS
3 ROSE COTTAGE 5 ANTHONY HARDAKER
4 MURPHY’S FUN 5 THOMAS ESSEN
5 SUNDAY TOM 5 WAYNE WHITE
6 I’M THE VOICE 5 SHEILA LEWIS
7 HECTOR MAGOO 5 CLARENCE
8 REGAL LASS 5 CAROLINE RICH

Race 4 457m 5 14.00
RACEDAY VIDEO PRODUCTIONS
1 ATOMIK EXPLOSION 5 SAMUEL PARRELLI
2 CIANNA LOUISE 5 BRIAN MCKIVAT
3 QUINLAN’S RUN 5 JOHN SHEA
4 EXTREME TOKEN 5 TREVOR BLEWITT
5 Vacant
6 SECRET KNIGHT 5 MARY OLLING
7 CRAZY MONT 5 SHEILA LEWIS
8 PURE UNLEADED 5

Race 5 457m NG 14.20
GOULBURN SOLDIERS CLUB
1 JOE FELLA 2 ANTHONY HARDAKER
2 RICH AND REGAL 4 CAROLINE RICH
3 DAWN BREAKER 4 MARK WILCOX
4 DOUBLE PEPPERONI 4 ERO GATT
5 Vacant
6 EVIL TADMORE 5 RAYMOND MINTY
7 BELLE’S BLUE BOY 3 ROBERT JACKSON
8 DANNY’S SECRET 4 PAUL TURNER

Race 6 350m 5 14.40
ELLIOTTS PET AND GARDEN CENTRE
1 ROYAL BLITZ 5 MARK WILCOX
2 ELUSIVE SPIRIT 5 MICK PLAYER
3 SHANGHAI LEGEND 5 GLEN SHEA
4 LEICA CAROUSEL 5 THOMAS MULLANE
5 DOUBLE SHAMROCK 5 THOMAS MORRISS
6 MISS SAIGON 5 CAROLINE RICH
7 SWEET SURI 5 SHEILA LEWIS
8 HUMDINGER 5 CAROLINE RICH

Race 7 350m NG 15.00
DEADWOOD LODGE GOLDEN OLDIES
1 DREAMON LEXY 4 Unavailable
2 PRETTY DANCER 5 JOHN LAING
3 ATOMIK BIRD 2 SAMUEL PARRELLI
4 ODNOC SHEARER 1
5 Vacant
6 TELLE SOPHIE 1 NEIL FALK
7 BLACK EYED BEENS 1 MICK PLAYER
8 BANNABY KID 5 THOMAS ESSEN

Race 8 350m MX 15.20
GOULBURN RACEDAY CANTEEN
1 BIG WILL GRIFFO M RICHARD GRIFFITHS
2 STREETS AWAY M ROBERT MACMURRAY
3 CURRENT EXPENSE M DEBRA L MOORE
4 BANNABY DREAM M THOMAS ESSEN
5 FIONA DESTINY M CAROLINE RICH
6 MINDY’S PRINCESS M MICK PLAYER
7 GO WILD HAWK 5 KEVIN CONWAY
8 MILADY CHLOE 5 DAVID SUNDSTROM

Race 9 457m M 15.40
TUESDAY TRIALS AT 1PM
1 BIDDYKEN BURN M JEFFREY HILDER
2 DUNGARVEN OAK M ANTHONY HARDAKER
3 Vacant
4 PRETTY MOVER M JOHN LAING
5 Vacant
6 STANHOPE FLASH M JAMES INGLIS
7 Vacant
8 SEISMIC M BRIAN DEVENEY

Race 10 350m 5 16.00
GOULBURN WORKERS CLUB
1 LADY CAREY 5 THOMAS MULLANE
2 MIDNIGHT ELLIS 5 CAROLINE RICH
3 Vacant
4 STITCHED UP 5 THOMAS MORRISS
5 ROYAL BLOOD 5 MARK WILCOX
6 Vacant
7 MEL’S MAGIC 5 JAMES INGLIS
8 PARIS ELLIS 5 CAROLINE RICH

0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments