Saturday 9th May 2009


Race 1 457m MX 13.00
SOLDIERS CLUB
1 PRETTY MOVER M JOHN LAING
2 DUNGARVEN OAK M ANTHONY HARDAKER
3 RULE MAKER M JOHN DROVER
4 HIP LORIAN 5 LES DEGUARA
5 JOEALO 5 SHEILA LEWIS
6 STATE ASSASSIN M VINCENT SPITERI
7 TRIP WIRE M BRIAN MCKIVAT
8 ARAK CHIEF M LAURENCE COLE

Race 2 350m M 13.20
NOMINATIONS CLOSE AT 9.00AM
1 BOS TIN TEN M BRENT ATTARD
2 GEMMI MAY M UNAVAILABLE
3 ANOTHER STATE M Unavailable
4 PLEASE ME M
5 Vacant
6 STANHOPE FLASH M JAMES INGLIS
7 HECTOR MAGOO M CLARENCE HOOPER
8 LUCK’S A DREAM M KENNETH PLUMRIDGE

Race 3 457m 5 13.40
VIDEO PRE-ORDERS ONLY $11.00
1 QUINLAN’S RUN 5 JOHN SHEA
2 CIANNA LOUISE 5 BRIAN MCKIVAT
3 SHORT JAW 5 BRENT ATTARD
4 ROSE COTTAGE 5 ANTHONY HARDAKER
5 BIG BUTCH 5 TROY CANTY
6 ALTARIO 5 GARRY ERWIN
7 UNLEASH DA BEAST 5 JUSTYN FERGUSON
8 PAUA TO EXCEED 5 STEVEN WHITE

Race 4 457m NG 14.00
DEADWOOD LODGE
1 BEECHY LINE 3 RODNEY STEWART
2 LAGER ASSASSIN 4 COLIN HAYTER
3 UNA’S GHOST 3 KAREN HAYTER
4 DIG DEEP 4 LES DEGUARA
5 SHANGHAI LEGEND 5 GLEN SHEA
6 DANNY’S SECRET 4
7 JOE FELLA 3 ANTHONY HARDAKER
8 SECRET KNIGHT 4 MARY OLLING

Race 5 350m 5 14.20
ELLIOTTS PET AND GARDEN CENTRE
1 TWO FOR YOU 5 ROSEMARIE CAMILLERI
2 FRENZY 5 Unavailable
3 BETTER WILD 5 RONALD BARBER
4 EXTREME TOKEN 5 TREVOR BLEWITT
5 SWANKY DEMETRI 5
6 SWEET SURI 5 SHEILA LEWIS
7 STITCHED UP 5 THOMAS MORRISS
8 SWANKY NATALIE 5 DONNA WIDDOWS

Race 6 457m NG 14.40
GOULBURN WORKERS CLUB FINAL
1 OCTANE ROSE M SAM NIKOLAKOPOULOS
2 DEADWOOD DOT 5 MICK PLAYER
3 LATERZ 5 JUSTYN FERGUSON
4 SEISMIC M BRIAN DEVENEY
5 WALKABOUT ROCKS 5 TAMMY THORPE
6 GOODES EVENING 5 GARRY ERWIN
7 ELITE RULER 5 VINCENT SPITERI
8 IN AWE OF 5 DALE HALL
9 LUCKY ZERO 5 JANEL ERWIN
10 PURE LAVA M RITA NICOLAOU

Race 7 350m NG 15.00
SHEILA LEWIS APPRECIATION
1 NEGRITA 4 MICK PLAYER
2 SUNRISE STAR 4 PETER TOGIAS
3 CHEVRON 3 ALBERT ZARB
4 DISTANT BELLS 5 ROSEMARIE CAMILLERI
5 DOUBLE SHAMROCK 5 THOMAS MORRISS
6 KAFI’S ASSASSIN 5 STEVEN WHITE
7 SWANKY BEAR 5 DONNA WIDDOWS
8 CHIEF CALLAH 4 JASON MATTHEWS

Race 8 350m 5 15.20
GOULBURN RACE DAY CANTEEN
1 SLIPPERY CHARLIE 5 PETER TOGIAS
2 SMART ELITE 5 MARY SPITERI
3 5 DONNA WIDDOWS
4 5 DONNA WIDDOWS
5 RUBY’S ASSASSIN 5
6 JOHN NUBOND 5 JUSTYN FERGUSON
7 SPINAYARN IVY 5 EDWARD MCPHEE
8 5

Race 9 350m 5 15.40
TUESDAY TRIALS AT 1.00PM
1 SLIPPERY BOY 5 PETER TOGIAS
2 TADMORE ERNIE 5 RONALD BARBER
3 GREENSTONE PETE 5 WILLIAM SCHWENCKE
4 FOREVER SMART 5 ANTHONY HARDAKER
5 Vacant
6 LUCKY ZERO 5 JANEL ERWIN
7 EYE CRAFT 5 ALBERT ZARB
8 SPANISH ROSE 5 BRUCE PECK

Race 10 350m MX 16.00
GOULBURN WORKERS CLUB
1 MEL’S MAGIC 5 JAMES INGLIS
2 OH BELIEVE 5 RODNEY STEWART
3 ANXIOUS M MICK PLAYER
4 I’M THE VOICE 5 SHEILA LEWIS
5 Vacant
6 SUNDAY TOM 5 WAYNE WHITE
7 LORD OSCAR M KENNETH PLUMRIDGE
8 ERIN MAY M JOHN DROVER

0 0 votes
Article Rating

More Greyhounds News

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments