Saturday 24th October 2009


1 – NOMINATIONS CLOSE 9AM TUESDAY 5 Gd 350M 1.00 P.M.
1 TRUTH FAITH – MICK PLAYER
2 MISS KEELEY – BRETT SMITH
3 IMMORTAL CITY – PAUL HODGSON
4 TROUBLE SHOOTER – JOHN RICHARDSON
5 TALES OF INDIA – DAVID BROADRICK
6 JENMAR TIGER – JENNIFER BROWN
7 SWEET SURI – SHEILA LEWIS
8 FOOLISH NOTION – MICK PLAYER

2 – GOULBURN WORKERS CLUB MAID 350M 1.20 P.M.
1 BRINDLE MISS – STANLEY BECKINGHAM
2 BAD BAD LEROY – JENNIFER BROWN
3 MOTLEY CRUE – HARVEY KERRIGAN
4 BANK BUSTER – DOUGLAS GLADMAN
5 INDIAN TOM – DAVID SIDDALL
6 JENMAR JOEY – JENNIFER BROWN
7 MIDNIGHT GLORY – EDWARD WINTERS
8 COOL AMIGO – PAUL HODGSON

3 – DEADWOOD LODGE 5 Gd 457M 1.40 P.M.
1 MAYAN PRINCESS – ELLEN O’BRIEN
2 FULLY RADICAL – RUTH MATIC
3 GUSTO – NOEL OVINGTON
4 CHOPPA’S CAT – CASIE O’NEIL
5 JOEALO – SHEILA LEWIS
6 TALL TREES – DAVID BROADRICK
7 RULE MAKER – JOHN DROVER
8 DUNGARVEN OAK – ANTHONY HARDAKER
9 MRS HARDBOTTLE – DAVID BROADRICK

10 JOY’S DELIGHT – PAUL HODGSON
4 – GOULBURN SOLDIERS CLUB 5 Gd 350M 2.00 P.M.
1 NORTHERN BOUND – JUDY PLAYER
2 SWEET AMIGO – PAUL HODGSON
3 TEMPEST AMIGO – JOHN SURR
4 CRIMSON BLUE – JOHN RICHARDSON
5 GLASS MERMAID – JUDY PLAYER
6 KRIPSTA – ANTHONY SPENCE
7 CARMINE GLOW – GEOFFREY GREVILLE
8 ART DECO – LASZLO SCHAUMANN

5 – TUESDAY TRIALS AT 1.00PM 3/4 Gd 457M 2.20 P.M.
1 MILLEFIORI – IAN MCFARLANE
2 POWER BOND – ANTHONY SPENCE
3 BUDDY AND COKE – BRIAN MCKIVAT
4 FACT OR FANTASY – MATTHEW MATIC
5 CRAZY MONT – SHEILA LEWIS
6 STUN GUN – GEOFFREY GREVILLE
7 TURBO CONQUEST – CHARLIE GATT
8 SPOOKY – ROBERT WATERS

6 – GOULBURN MULWAREE COUNCIL MAID 350M 2.40 P.M.
1 YEAR LEE – STANLEY BECKINGHAM
2 BLOWN BUDGET – DOUGLAS GLADMAN
3 JEZZA’S GLOW – ANTHONY SMITH
4 SKY VALLEY – ROBERT TIYCE
5 JENMAR BARON – JENNIFER BROWN
6 MIDNIGHT CRUIZER – TREVOR BLEWETT
7 OUT OF LOGIC – MICK PLAYER
8 CAWBOURNE FANCY – HARVEY KERRIGAN

7 – GOULBURN BOOKMAKERS B8 350M 3.00 P.M.
1 CLOSING TRICK – CHARLIE GATT
2 DAISY EARLE – PAUL HODGSON
3 PATRICK DUDLEY – RUTH MATIC
4 KAMIKAZE SPIRIT – MELISSA GRIFFIN
5 SERENE TASHY – FRANK GUINERY
6 JOE FELLA – ANTHONY HARDAKER
7 ARCHIE KANE – GEOFFREY GREVILLE
8 OUT OF CHARACTER – MICK PLAYER

8 – VIDEO PRE-ORDERS ONLY $11.00 MAID 457M 3.20 P.M.
1 KOKODA MIDNIGHT – EDWARD WINTERS
2 COMMAND THE SEA – ROBERT TIYCE
3 IRONBARK JIM – ELLEN O’BRIEN
4 GHOST SURFER – NOEL OVINGTON
5 BEST SHOW – STANLEY BECKINGHAM
6 UNIQUE BALLERINA – CHARLIE GATT
7 REAL ARGUMENT – WILLIAM O’NEIL
8 SHANDON BELLS – ANTHONY HARDAKER

9 – RACEDAY CANTEEN 5 Gd 457M 3.40 P.M.
1 STICK WITH ME – BARRY CAMPBELL
2 ROSE COTTAGE – ANTHONY HARDAKER
3 TRIP WIRE – BRIAN MCKIVAT
4 PEZ DISPENSER – ANTHONY SPENCE
5 STEADFAST MAX – STANLEY BECKINGHAM
6 ZIZZLE – MICK PLAYER
7 LATE NIGHT FUN – JENNIFER BROWN
8 REBELS SOLE – ANNE HECTOR
9 JOY’S DELIGHT – PAUL HODGSON
10 MRS HARDBOTTLE – DAVID BROADRICK

10 – THE DOGS.COM.AU 5 Gd 457M 4.00 P.M.
1 TOXIC DREAM – ANDREW ROWE
2 BIG BUTCH – TROY CANTY
3 TRADE – LISA MCFARLANE
4 HARLEY’S CHOICE – EDWARD WINTERS
5 JOURNEY’S END – CHERYL BETTS
6 FRESH BLITZ – ANNE HECTOR
7 BETWEEN US – CASIE O’NEIL
8 HILLS OF BREFFNI – ANTHONY HARDAKER
9 MRS HARDBOTTLE – DAVID BROADRICK
10 JOY’S DELIGHT – PAUL HODGSON