Saturday 25th October 2008


Race 1 457m M 13.00
ELLIOTTS PET AND GARDEN CENTRE
1 COLLECTOR LAD M GLEN SHEA
2 EXTREME TOKEN M TREVOR BLEWITT
3 RED SUNRISE M KERRY LAMBOS
4 LOOKING UP M JAMES INGLIS
5 MAKING MEMORIES M BRUCE LLOYD
6 FOREVER SMART M ANTHONY HARDAKER
7 COLLISION LADY M MICHAEL KRANITIS
8 INDIAN TOM M DAVID SIDDALL

Race 2 457m 5 13.20
GOULBURN WORKERS CLUB
1 COLLISION PEARL 5 PAUL ZAGOROWSKI
2 LEICA CAROUSEL 5 THOMAS MULLANE
3 FULLY FOCUSED 5 LESLEY BENTLEY
4 DANNY’S SECRET 5 PAUL TURNER
5 CHIEF CALLAH 5 JASON MATTHEWS
6 PATINACK 5 JULIAN BORG
7 TEMPEST ROMERO 5 ROBERT COOPER
8 BELLE’S BLUE BOY 5 DENISE NABLE

Race 3 350m 5 13.40
GOULBURN BUSINESS REQUISITES
1 LADY CHEVIOT 5 ROY WHITE
2 BELLE’S KNIGHT 5 DENISE NABLE
3 AUTOBAHN RICKY 5 GEOFFREY SHEATHER
4 TRUSTED SPIRIT 5 MICK PLAYER
5 RACER CHASER 5 JOHN GRECH
6 BIG RED TIGER 5 BARRY ELMS
7 TOOLMAN BELLE 5 PETER LISLE
8 ELUSIVE SPIRIT 5 MICK PLAYER

Race 4 350m 5 14.00
GOULBURN COMMITTEE
1 TWO FOR YOU 5 BRUCE PECK
2 TOOLMAN BONZA 5 PETER LISLE
3 SWEET SURI 5 SHEILA LEWIS
4 PADDY’S WHISPER 5 PATRICK BYRNE
5 MISS TUNCURRY 5 BARRY ELMS
6 TWO UP TRICKSTER 5 TREVOR BLEWITT
7 VELVET STATE 5 MICK PLAYER
8 LIME FANTASY 5 ROY WHITE

Race 5 350m MX 14.20
GOULBURN SOLDIERS CLUB
1 KAZMIC’S SHADOW M STEPHEN LAMBLEY
2 TRUTH FAITH 5 MICK PLAYER
3 SARAH’S LEGEND 5 GLEN SHEA
4 RAPID RUTH 5 JOHN SURR
5 INDIGO FELIX M GEOFFREY SHEATHER
6 COOL HARLEQUIN M BRUCE LLOYD
7 TOOL TIME M PETER LISLE
8 REBELS SOLE 5 ANNE HECTOR

Race 6 350m 5 14.40
GOULBURN BOOKMAKERS
1 CALLAH SHIRAZ 5 JASON MATTHEWS
2 DUNGALEER BOY 5 GEOFFREY SHEATHER
3 I’M THE VOICE 5 SHEILA LEWIS
4 CLASSY ASSET 5 BROWNYN PECK
5 ENVY ME 5 GEOFFREY GIBB
6 ZINGALONG FEBE 5 PATRICK BYRNE
7 DISTANT BELLS 5 BRUCE PECK
8 PIPER’S DANCE 5 ANTHONY HARDAKER

Race 7 350m NG 15.00
GOULBURN CANTEEN
1 JUST DANISH 1 PATRICK BYRNE
2 TWISTED BEENS 1 MICK PLAYER
3 Vacant
4 AUSSIE PACEMAN 4 BRUCE PECK
5 COOL PADDY 4 PATRICK BYRNE
6 Vacant
7 DEMI KADE 4 ANDREW ROWE
8 SAMANTHA VICTORY 1 DAVID JORDAN

Race 8 350m M 15.20
DEADWOOD LODGE
1 OUR DRAGON M JAMES INGLIS
2 FRESH BLITZ M ANNE HECTOR
3 KATON’S LASS M BRUCE PECK
4 FRESH TRICKS M ANNE HECTOR
5 CHOCOLATE TANGO M ROY WHITE
6 ELITE GYPSIE M JOHN GRECH
7 YELLOW SUB M MICK PLAYER
8 MANNY’S BOY M CHARLIE GATT

Race 9 457m 4/5 15.40
TUESDAY TWILIGHT TRIALS AT 6PM
1 NEAT MAGIC 4 ANDREW ROWE
2 ALL DESIRE 5 ADAM WADE
3 LUCKY PADDY 4 PATRICK BYRNE
4 TITANIUM PADDY 4 PATRICK BYRNE
5 CALL HER KEL 4 GEOFFREY SHEATHER
6 DIG DEEP BOND 5 LES DEGUARA
7 SPICE SILVER 4 GEOFFREY SHEATHER
8 EBONY BRIN 4 HAROLD HUGHES

Race 10 457m 5 16.00
NOMINATIONS CLOSE TUESDAY @ 4PM
1 GOODES EVENING 5 GARRY ERWIN
2 SCAR CRASH 5 ADAM WADE
3 ZIZZLE 5 MICK PLAYER
4 MY FELLA 5 GEOFFREY SHEATHER
5 LADY CAREY 5 THOMAS MULLANE
6 TEMPEST JUDE 5 ROBERT COOPER
7 LIGHT ASSASSIN 5 STEPHEN HUGGETT
8 LIANA PRONTO 5 JACK SMIGULSKI

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments