Saturday 26th April 2008


Race 1 350m 4/5 13.00
ELLIOTTS PET AND GARDEN CENTRE
1 VIVA CONQUEST 4 PAUL TURNER
2 JACOBITE TERRA 4 ANDREW ROWE
3 PRINCESS BO 5 Unavailable
4 BRYAN’S SECRET 4 GLENDA PITTARD
5 SWEET SURI 5 SHEILA LEWIS
6 MUM’S LEGEND 5 GLEN SHEA
7 WILSON 5 MARIE KENNEDY
8 ELUSIVE SPIRIT 5 MICK PLAYER

Race 2 350m MX 13.16
KEITH AND TRACEY PEDRANA
1 NITRO PRINCE M BARRY CHURCH
2 HYPED UP 5 DARRIN CROSER
3 WINGED CONCORDE M PHILIPPE DEGRAEVE
4 BREEZING M NOEL OVINGTON
5 BLACK NIKITA 5 GLENDA PITTARD
6 SARAH’S LEGEND 5 GLEN SHEA
7 BLACK WAVE M GAIL HOBBS
8 MRS RAVEN M JOSEPH BALDACCHINO
9 OUR SNEAKY MAN M JAMES VASSALLO
10 LOST WITH YOU M GRAEME HUGHES

Race 3 457m 5 13.32
BRETT LEE
1 SPIRAL JACK 5 GLENDA PITTARD
2 COLOURED COUNTRY 5 ROBERT JACKSON
3 STEP TWO 5 JAMES VASSALLO
4 JELLY MAKER JUG 5 ROBERT ARNOLD
5 KATIE KRUMPER 5 KRYSTAL PLAYER
6 TOOLMAN JACK 5 KERRIE LISLE
7 BLONDAGE 5 NOEL OVINGTON
8 STONE FISH 5 STEPHEN LAMBLEY

Race 4 457m M 13.48
VETSEARCH AUSTRALIA
1 KAZMIC’S SHADOW M STEPHEN LAMBLEY
2 GIRAUD M DARRYL HOBBS
3 HIGHLAND WAY M BRIAN MCKIVAT
4 CHAYNE’S ANGEL M JAMES VASSALLO
5 Vacant
6 AYRSHIRE JET M ROBERT JOHNSTONE
7 HARLEY WILL WIN M EDWARD WINTERS
8 DANCE OF NIGHTS M ROBERT ARNOLD

Race 5 457m M 14.04
DEADWOOD LODGE
1 SECRETS OF LOVE M ROBERT ARNOLD
2 MAGIC OCTANE M CHARLES MAGRIN
3 BYRON BAY M TAMMY THORPE
4 MASTER JACKBEE M ALLAN INGOLD
5 MAKE AN IMPACT M BRUCE LLOYD
6 DING’S FLYER M STEPHEN ERWIN
7 STEPBRO M JAMES VASSALLO
8 CHINNY WEAPON M RAYMOND HOLT

Race 6 700m NG 14.20
RACEDAY VIDEO PRODUCTIONS
1 RASPBERRY SORBET 5 ROBERT ARNOLD
2 NIGHT BOMBER 5 MARK COMITO
3 SMASH IT UP 5 MARK COMITO
4 REBKEL 5 STEPHEN KUTNJAK
5 Vacant
6 SWAN PRINCESS 5 MICHAEL KRANITIS
7 DANNY CALIFORNIA 4 DANIEL PICKERING
8 COPPER SKY 5 JOHN CHAPMAN

Race 7 457m BEST 14.36
G.B.O.T.A
1 HEART OF BROCKY 3 DUNCAN MACFARLANE
2 LIGHTNIN’ JASSO 4 WAYNE WHITE
3 SHIFTY DOONS 4 JOHN DOONER
4 CRAZY MONT 4 SHEILA LEWIS
5 Vacant
6 SUEWENDY WONG 2 ROBERT ARNOLD
7 SENORITA OF CUBA 4 Unavailable
8 LITTLE SCOTY BAR 2 RUTH MATIC

Race 8 350m BEST 14.52
GOULBURN BOOKMAKERS
1 BRINJOLA’S BEST 3 UNAVAILABLE
2 ANGUS ALLEY 2 MATTHEW MATIC
3 Vacant
4 CARRINGTON FALLS 4 DONALD DENNEY
5 PREMIER STATE 2 MICK PLAYER
6 Vacant
7 EARLY EXIT 2 STANLEY BECKINGHAM
8 IT’S A COVERUP 4 SHEILA LEWIS

Race 9 350m M 15.08
GOULBURN SOLDIERS CLUB
1 UNCHAINED MELODY M DAVID WILSON
2 AWESOME LINDA M WAYNE WHITE
3 GOLDEN UNO M ROBERT JACKSON
4 RAVNIHCOL M GAIL HOBBS
5 ELITE JUNO M PAUL GALEA
6 MUMMA DOONS M JOHN DOONER
7 KING BRADLEY M STEVEN SING
8 STATEMENT M WAYNE BRADLEY
9 OUR SNEAKY MAN M JAMES VASSALLO
10 LOST WITH YOU M GRAEME HUGHES

Race 10 350m M 15.24
GREYHOUND RACING NSW
1 VELVET STATE M MICK PLAYER
2 MISS LOURAKIS M ROGER MCLAUGHLIN
3 COOTA WEAPON M RAYMOND HOLT
4 NITRO BLADE M BARRY CHURCH
5 HANG ON SAL M ALLAN INGOLD
6 SUNDAY TOM M UNAVAILABLE
7 TOMARKLA LASS M BRIAN PEARCE
8 AWESOME WINGED M PHILIPPE DEGRAEVE
9 OUR SNEAKY MAN M JAMES VASSALLO
10 LOST WITH YOU M GRAEME HUGHES

Race 11 350m 5 15.40
GOULBURN WORKERS CLUB
1 LOST AND RUNNING 5 STANLEY BECKINGHAM
2 BLACK TRANS AM 5 DAVID WILSON
3 AREA CODE 5 JOHN LITTLE
4 POTENT PACE 5 WAYNE WHITE
5 ROGER RABBIT 5 JAMES VASSALLO
6 LARRY’S MEMORY 5 ALLEN THOMAS
7 LADY LOVES DIOR 5 ROBERT ARNOLD
8 LAMPLIGHT MAGOO 5 JAMES MCGUINESS
9 MISS TICKETS 5 DAVID WILSON

Race 12 350m 5 15.56
GOULBURN MULWAREE COUNCIL
1 DEADLEE 5 JACK SMIGULSKI
2 LUCKY LISA 5 DAVID WILSON
3 BLUE TIRI 5 TAMMY THORPE
4 FOREVER LOVE 5 ALLEN THOMAS
5 ICE SOLDIER 5 JOHN JONES
6 TRUSTED SPIRIT 5 MICK PLAYER
7 HOW BLACK 5 JAMES VASSALLO
8 BRINJOLA’S MAGIC 5 BRIAN PEARCE
9 MISS TICKETS 5 DAVID WILSON

Race 13 457m 5 16.12
GOULBURN BUSINESS REQUISITES
1 MIDNIGHT DELIGHT 5 EDWARD WINTERS
2 FREE LOVE 5 RUTH MATIC
3 JUDD’S OSTI 5 ROBERT COOPER
4 WATTLE BLOOMING 5 Unavailable
5 Vacant
6 DISCRETE DESIRE 5 RAYMOND HOLT
7 WARRIOR ASSASSIN 5 NOEL OVINGTON
8 GOODLOOKING MISS 5 JOHN CURTIN