Saturday 26th September 2009


1 NOMINATIONS CLOSE 9AM TUESDAY 5 Gd 350M 1.00 P.M.
1 CHOPPY WATERS – HAROLD HUGHES
2 AUTOBAHN HIGHWAY – BENJAMIN MACKENZIE
3 TADMORE ERNIE – TOM ASTBURY
4 ELUSIVE SPIRIT – MICK PLAYER
5 HIGHLAND ABBEY – STEPHEN WADICK
6 MURPHY’S FUN – THOMAS ESSEN
7 TALES OF INDIA – DAVID BROADRICK
8 TRUSTED SPIRIT – MICK PLAYER

2 – GOULBURN SPRING CUP HEAT-1 5 Gd 350M 1.20 P.M.
1 KILLER VIRUS – NICOLE DONOVAN
2 MURPHY’S MARK – ANTHONY HARDAKER
3 SIX PIN – MARIO DEBONO
4 DIGGER DANDY – CLEM MASTERS
5 LONDON BOUND – SUSAN SUNDSTROM
6 EASY COUNTRY – BRUCE PECK
7 RAIN GAGE – WAYNE WHITE
8 CLARKE ABLE – CHARLIE DIMECH

3 – DEADWOOD LODGE MX 457M 1.40 P.M.
1 LUKE’S BOY – WALTER CHISWICK
2 MILADY CHLOE – DAVID SUNDSTROM
3 STEPRAC – WARREN CARR
4 BIG BUTCH – TROY CANTY
5 ELEVATE – GARRY WILLIAMS
6 SOUL SNATCHER – ROBERT TURNER SNR
7 JUST WATCH ME – ANTHONY MICALLEF
8 DANTEX – BENJAMIN MACKENZIE

4 – GOULBURN SPRING CUP HEAT-2 MAID 350M 2.00 P.M.
1 KOKODA MIDNIGHT – EDWARD WINTERS
2 CUPPA KOKO – DAVID BROADRICK
3 SMALL PACKAGE – RONALD JOHNSON
4 HILLTOP HARRY – RUSSEL FORD
5 YEAR LEE – STANLEY BECKINGHAM
6 JAM TIN JACK – CLEM MASTERS
7 PINK SURPRISE – NICOLE DONOVAN
8 CURRENT EXPENSE – DEBRA MOORE
9 BUSH CAPITAL – BRUCE PECK

5 – GOULBURN SPRING CUP HEAT-3 MAID 350M 2.20 P.M.
1 PRICELESS MAX – SHANE PULBROOK
2 MIDNIGHT GLORY – EDWARD WINTERS
3 HALL’S FLYER – KEVIN HORTON
4 JOHNNY DRILLBIT – WADE HUGHES
5 SHIRAZ STAR – WAYNE SUGARS
6 CLIFTON CLARE – DAVID BROADRICK
7 BEST SHOW – STANLEY BECKINGHAM
8 GEMMI MAY – JOHN DROVER
9 BUSH CAPITAL – BRUCE PECK

6 – GOULBURN SPRING CUP HEAT-4 5 Gd 350M 2.40 P.M.
1 TEMPEST AMIGO – JOHN SURR
2 SPROCKET ROCKET – NOEL SHELTON
3 DUNGARVEN OAK – ANTHONY HARDAKER
4 SUNDAY TOM – WAYNE WHITE
5 LAGOON SWANK – JOHN CURTIN
6 GLASS MERMAID – JUDY PLAYER
7 TADMORE PANDA – CHARLIE DIMECH
8 I’M THE VOICE – SHEILA LEWIS

7 – GOULBURN SPRING CUP HEAT-5 MX 350M 3.00 P.M.
1 ART DECO – LASZLO SCHAUMANN
2 GO WARRIOR – GLEN ELLIS
3 HARLEY’S CHOICE – EDWARD WINTERS
4 MINDY’S PRINCESS – MICK PLAYER
5 FULLY ROCKED – LESLEY BENTLEY
6 PRINCESS KATON – BRUCE PECK
7 UNIQUE BALLERINA – CHARLIE GATT
8 JOEALO – SHEILA LEWIS
9 BUSH CAPITAL – BRUCE PECK

8 – GOULBURN SOLDIERS CLUB 5 Gd 457M 3.20 P.M.
1 ROSE COTTAGE – ANTHONY HARDAKER
2 CHARIZMA – TANYA BOLTON
3 OVER HAULIN’ – ANTHONY MICALLEF
4 ROYAL BLITZ – MARK WILCOX
5 CRAZY MONT – SHEILA LEWIS
6 STEADFAST MAX – STANLEY BECKINGHAM
7 RULE MAKER – JOHN DROVER
8 AMARINA BOY – TAMMY THORPE

9 – BLUE PAWS $1000 BONUS BEST-8 B8 457M 3.40 P.M.
1 JOE FELLA – ANTHONY HARDAKER
2 SUNSET DOMINATOR – JAMES STANFORD
3 EXPLOSIVE SPIRIT – WAYNE HUNTER
4 MAJESTIC PUZZLE – JOHN MELLON
5 V A C A N T
6 DAMON FUTURE – WALTER CHISWICK
7 DAWN BREAKER – MARK WILCOX
8 LORD SNOOTY – DAVID BROADRICK

10 – GOULBURN WORKERS CLUB 4/5 Gd 350M 4.00 P.M.
1 GOT THE SPIRIT – MELISSA GRIFFIN
2 MISS KEELEY – BRETT SMITH
3 WALKABOUT TAREE – TAMMY THORPE
4 GENUINE THING – ANTHONY MICALLEF
5 HIGHLAND BREEZE – STEPHEN WADICK
6 TWO FOR YOU – ROSEMARIE CAMILLERI
7 SWEET SURI – SHEILA LEWIS
8 SMART PEARL – MICK PLAYER

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments