Saturday 8th August 2009


Race 1 350m M 13.00
PRE-RACE VIDEO ORDERS ONLY $11
1 POINT VERNON M ROY WHITE
2 BERMUDA TRIANGLE M UNAVAILABLE
3 GO WILD NENKA M RICKY MILLER
4 BUGATTI M PAUL HODGSON
5 LUKE’S BOY M WALTER CHISWICK
6 VIOLET’S IMAGE M DEBRA L MOORE
7 ANXIOUS M MICK PLAYER
8 LAST REAL SECRET M DAVID BROWN
9 ARGYLE LASS M ROY WHITE

Race 2 457m 5 13.18
GOULBURN SOLDIERS CLUB
1 DANMAT 5 STEPHEN LAMBLEY
2 QUALITY GEM 5 ELLEN O’BRIEN
3 TEMPEST JUDE 5 ROBERT COOPER
4 DAYTONA NORBERT 5 GEOFFREY STAFFORD
5 VALLEY HI 5 CLIFFORD RUSHWORTH
6 LEICA CAROUSEL 5 THOMAS MULLANE
7 MEDWAY BOY 5 GEORGE VLAHOPOULOS
8 IMMORTAL CITY 5 PAUL HODGSON
9 LIANA PRONTO 5 Unavailable

Race 3 457m MX 13.36
GOULBURN BUSINESS REQUISITES
1 TEMPEST AMIGO 5 JOHN SURR
2 ELUSIVE AKABARNI 5 STEPHEN BARWICK
3 MRS HARDBOTTLE 5 DAVID BROADRICK
4 JOEALO 5 SHEILA LEWIS
5 KRIPSTA 5 ANTHONY SPENCE
6 AMARINA BOY M TAMMY THORPE
7 ROSE COTTAGE 5 ANTHONY HARDAKER
8 AWESOME BEST M OWEN LANGLEY
9 MURPHY’S MARK M ANTHONY HARDAKER
10 LIANA PRONTO 5 Unavailable

Race 4 350m 5 14.04
DEADWOOD LODGE
1 TALES OF INDIA 5 DAVID BROADRICK
2 MISS GEMINI 5 MARY SPITERI
3 PYE LANE 5 CLIFFORD RUSHWORTH
4 AVANTI ELITE 5 ELLEN O’BRIEN
5 FOOLISH NOTION 5 MICK PLAYER
6 SWEET AMIGO 5 PAUL HODGSON
7 ROYAL BLOOD 5 MARK WILCOX
8 MEL’S MAGIC 5 JAMES INGLIS

Race 5 457m BEST 14.22
NOMINATIONS CLOSE TUESDAY AT 9AM
1 GO ELECTRICAL 4 MICK PLAYER
2 CRAZY MONT 4 SHEILA LEWIS
3 MISS TWO BLUES 4 ANTHONY SPENCE
4 MAVRIKI WOLF 4 GEORGE VLAHOPOULOS
5 SUNSET DOMINATOR 4 JAMES STANFORD
6 YOKO UNO 3 CHERYL RAGEN
7 DAWN BREAKER 2 MARK WILCOX
8 JOE FELLA 1 ANTHONY HARDAKER

Race 6 350m BEST 14.40
ELLIOTTS PET AND GARDEN CENTRE
1 MYSTERIUM 4 GEORGE VLAHOPOULOS
2 WALKABOUT TAREE 4 TAMMY THORPE
3 BE SUCCESSFUL 4 BARRY RIBBONS
4 SARAH’S SMILE 4 MICK PLAYER
5 Vacant
6 OUT OF CHARACTER 4 MICK PLAYER
7 LIANA BUBBA LEE 4 JACK SMIGULSKI
8 CLASSIC REVENGE 2 VINCENT SPITERI

Race 7 457m 5 14.57
GOULBURN WORKERS CLUB
1 BOWRA MOB 5 DAVID BROWN
2 LADY CAREY 5 THOMAS MULLANE
3 QUIET OBSERVER 5 JACK SMIGULSKI
4 DI’S HOME 5 CHERYL RAGEN
5 HARTLEY FELLA 5 IAN ROBINSON
6 TOKEN OPERA 5 UNAVAILABLE
7 MAGICAL PRINT 5 GAIL HOBBS
8 PEZ DISPENSER 5 ANTHONY SPENCE

Race 8 350m MX 15.14
GOULBURN BOOKMAKERS
1 CURRENT EXPENSE M DEBRA L MOORE
2 GO WARRIOR M GLEN ELLIS
3 COOL AMIGO M PAUL HODGSON
4 SCOTCH CREAM M ROY WHITE
5 SPEEDIE CARNAGE M IAN ROBINSON
6 SAM’S CHANCE 5 JAMES INGLIS
7 BINGARA BELLE 5 KEVIN BARTON
8 SHANDON BELLS M ANTHONY HARDAKER
9 ARGYLE LASS M ROY WHITE

Race 9 457m M 15.31
TUESDAY TRIALS AT 1PM
1 ARAK CHIEF M LAURENCE COLE
2 AKABARNI BLUE M STEPHEN BARWICK
3 SOUL MAMA M GEORGE VLAHOPOULOS
4 KILLER VIRUS M NICOLE DONOVAN
5 FORTIFIED BOND M LESLEY HANNAFORD
6 FAWN DIVA M KEVIN BARTON
7 IRONBARK JIM M ELLEN O’BRIEN
8 FARMER DEAN M JAMES INGLIS
9 MURPHY’S MARK M ANTHONY HARDAKER

Race 10 350m 5 15.48
OUR FAIR SHARE-SIGN THE PETITION
1 MAYAN PRINCESS 5 ELLEN O’BRIEN
2 SMART PEARL 5 MICK PLAYER
3 LIAM’S BOY 5 UNAVAILABLE
4 I’M THE VOICE 5 SHEILA LEWIS
5 MURPHY’S FUN 5 THOMAS ESSEN
6 ROYAL BLITZ 5 MARK WILCOX
7 ELITE RULER 5 VINCENT SPITERI
8 JACK’S CROWN 5 VINCENT CRAVIGAN

Race 11 350m 5 16.05
GOULBURN MULWAREE COUNCIL
1 SWIPER MARA 5 TROY VELLA
2 DARMILOU 5 ELLEN O’BRIEN
3 MISS KEELEY 5 BRETT SMITH
4 STATE ASSASSIN 5 VINCENT SPITERI
5 DUNGARVEN OAK 5 ANTHONY HARDAKER
6 JET HOME KYE 5 ANTHONY SPENCE
7 DEADWOOD DOT 5 MICK PLAYER
8 SARGENT HILEY 5 IAN ROBINSON