Saturday 26th April 2008


Race 1 407m M 13.22
ELITE STATE AT STUD
1 MISS AXIS M SHANE CARTWRIGHT
2 TICABOND M DENISE ROBINSON
3 TATONKA RUSSAN M RUSSELL KING
4 SAKINDA M MARIAN SPAANDONK
5 FAST ANDY M SHANE ROBINSON
6 SUNBURNT EARL M GARRY CLUSS
7 PHANTOM DUDE M GREGORY HANCOCK
8 BENNY’S TIGER M ROY O’MALLEY

Race 2 407m M 13.42
SKYLINE CAR CARE
1 SERIES ASSASSIN M SUZANNE WADE
2 ITZA BEN TRICK M JOHN CORRIGAN
3 MONTANA COUNTESS M G BOWLES
4 SIR ROBERT TRICK M DARRYL SCHAFER
5 IMA DELLBOY M ARTHUR CLARKE
6 ULURU M SHANE ROBINSON
7 TRY SOME MAGIC M RODNEY SHEATHER
8 BILLION SMILES M JOHN FREE

Race 3 407m MX 14.02
COLLIDE AT STUD
1 PETITE SPIDER 5 VICKI BYRNES
2 DREAMTIME GYPSY 5 COLIN DE FENKER
3 GOLD DOLL M ARTHUR CLARKE
4 HONEY ASSASSIN 5 SHANE CARTWRIGHT
5 MY CRAZY DIAMOND 5 JOSEPH SCIBERRAS
6 SPECKLE REX 5 LEONE NORTH
7 SERIES TWO 5 ROBERT ALCHIN
8 IMA STATE M J HICKS

Race 4 480m M 14.22
CROPPERS AUTOMOTIVE
1 MAGIC TRIP M C CARTER-KING
2 TWISTED VISION M KEVIN INGLIS
3 SURFIN’ TURF M RONALD HANDLEY
4 TRACK ATTACK M C CARTER-KING
5 PREMIUM SMILE M JOHN FREE
6 SECRET REMORSE M KEVIN INGLIS
7 YORKLEA PRINCE M JOE COTRONEO
8 BONDTURE M DENISE ROBINSON

Race 5 480m 5 14.42
WEB KENNELS – BLUE PAWS
1 AMAZING PHANTOM 5 JOHN FREE
2 SIR VALE 5 UNAVAILABLE
3 BURGER MASTER 5 JAMES MADIGAN
4 JIMMY’S HANDBAG 5 KEVIN INGLIS
5 BONNER TRICK 5 JOHN CORRIGAN
6 HOTFOOT JACK 5 COLIN KEMPSHALL
7 STICKY PARKER 5 MICHAEL PATTERSON
8 DIAMOND VALE 5 RONALD HANDLEY
9 DESERT LORIAN 5 C CARTER-KING
10 BINGO VALE 5 C CARTER-KING

Race 6 407m 5 15.02
SOUTH GRAFTON EX-SERVICEMEN CLUB
1 LOU LOU PARKER 5 MICHAEL PATTERSON
2 SMILING SHIRAZ 5 JOHN FREE
3 FLYING SMILES 5 GEOFFREY COWAN
4 JOSH RUSSAN 5 RUSSELL KING
5 MR. FEDERATION 5 SHANE CARTWRIGHT
6 ITZA BOY TRICK 5 DARRYL SCHAFER
7 READY CASH 5 R COOKE
8 WINNING RUSH 5 ROBERT WITHERS
9 STATE DUEL 5 J HICKS

Race 7 407m 5 15.22
HESSIONS SPARE PARTS
1 MUMMULGUM DUDE 5 GREGORY HANCOCK
2 GRUMPY MONARCH 5 JOHN CORRIGAN
3 PA’S GIFT 5 RODNEY SHEATHER
4 MADAM ULYSSES 5 GARRY CLUSS
5 ABILITY IN BLACK 5 R COOKE
6 BROOKE TRICK 5 DARRYL SCHAFER
7 KATENAVA 5 TERENCE JORDAN
8 KING PHANTOM 5 JOHN FREE
9 STATE DUEL 5 J HICKS

Race 8 407m FFA 15.42
ANZAC DAY BEST 8
1 TARAWI GEM F SHANE ROBINSON
2 CELLARMAN BOB F DENISE ROBINSON
3 CHILI NEGRA F RUSSELL KING
4 SURFING DEVIL F DENISE ROBINSON
5 BUGS RUSSAN F JOHN NORTH
6 ITZA GIRL TRICK F DARRYL SCHAFER
7 MAT BANNER F JOE COTRONEO
8 I’M A PARKER F MICHAEL PATTERSON

Race 9 480m 3/4 16.02
PFD FOOD SERVICES
1 MISS CHERIE 3 SHANE ROBINSON
2 MAGIC RHYTHM 4 JOE COTRONEO
3 MAYHEM MISS 4 DENISE ROBINSON
4 MOTIVATOR 4 LEONE NORTH
5 SIR LYNDAN 4 TERENCE JORDAN
6 KATAKOLO 4 DENISE ROBINSON
7 GAZZA SHIRAZ 3 TERENCE JORDAN
8 ARALAKKA VALLEY 4 DESMOND WINTERS
9 BUBBA BLUE 4 C CARTER-KING
10 CHOP 4 JOHN NORTH

Race 10 407m 4 16.22
CITY CENTRE NEWSAGENCY
1 DREAMTIME JOKER 4 COLIN DE FENKER
2 KINGSBRAE ROB 4 WILLIAM GILBERT
3 JOE MCVET 4 TERENCE JORDAN
4 STYLISH MOD 4 BARRY WALTERS
5 SHEER PACE 4 J HICKS
6 RETREAT VALLEY 4 DESMOND WINTERS
7 TOP PUB PUP 4 SHANE ROBINSON
8 WYNDHAM GRANT 4 LEONE NORTH
9 BUBBA BLUE 4 C CARTER-KING
10 CHOP 4 JOHN NORTH