Thursday 20th May 2010

Greyhound Box Draw For Grafton – Thursday 20th May 2010

Race No. 1Rod Houghton Mini Excavator Hir12:49PM (NSWtime)
Maiden event over 407 Metres at Grafton Of $710 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1ACCENT SPICE7D Turley (Leeville)

2LONDON UNO38877K R Inglis (Iluka)

3TINY ROAN68778G A Clegg (Mudgeeraba)

4SEDGE’S REEF8R Gardoll (Pillar Valley)

5RED JUNKET45656D A Turley (Leeville)

6FAST SIAM588J W Free (Fairy Hill)

7BERATED4M Ellis (Grafton)

8WHERE’S SHELLY57766M G Landrigan (Grafton)

9PRIDE OF ZAC78M A Spaandonk (Seelands)

10*** NO RESERVE ***

Race No. 2Ray Donovan Stock Station Agent01:09PM (NSWtime)
Maiden event over 305 Metres at Grafton Of $710 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1BEST ENFORCER552J W Free (Fairy Hill)

2SKATTER GIRL3R Gardoll (Pillar Valley)

3GO WILD CLARE432R J Huntington (Weston)

4KILLSKEY KATE73385L A North (Clarenza)

5TOOMEY7T386A V Triggs (Iluka)

6BOKARM NICK66434B Merillo (Waterview Heigh)

7HY BRUMBY25L A North (Clarenza)

8BANK ON WAYNE388A V Triggs (Iluka)

9TINA BONDG E Geary (Kyarran)

10DIRECT CHARGE68687D J Bates (Mt Pritchard)

Race No. 3Brian Thompson Horse Floats Mdn01:29PM (NSWtime)
Maiden event over 407 Metres at Grafton Of $710 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1KIDATEE MEL56257J A Knight (Casino)

2TAX MAN2R J Huntington (Weston)

3REAL DRIVE73367C Gatt (Catherine Field)

4AMBER WE KNOW62346R L Handley (Casino)

5GROOVY BEYOND37378D J Anderson (Yorklea)

6SIAM JACK3547J W Free (Fairy Hill)

7SAT FAT2766D A Turley (Leeville)

8ZAC JUNIOR77637D S Yarrington (Seelands)

9PRIDE OF ZAC78M A Spaandonk (Seelands)

10*** NO RESERVE ***

Race No. 4Clarence Valley Sheds Stake01:48PM (NSWtime)
Grade 5 event over 305 Metres at Grafton Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1THUNDERING FORCE15183S G Kempshall (Blue Water)

2WATCH THE VALLEY46557D A Winters (Rushforth)

3BLACK PRIDE32828M A Johnson (Bentley)

4BOKARM STORM36155B R Belford (Gumlow)

5CHASING LENNY71727D J Bates (Mt Pritchard)

6FLEET COMMANDER36733M L Ellis (Grafton)

7EBONY RENEGADE21111J H Madigan (Junction Hill)

8SUNSHINE BILL34227R Gardoll (Pillar Valley)

9GO GAZ77644S G Staples (Ellangowan)

10DIRECT INJECTION75684D J Bates (Mt Pritchard)

Race No. 5Gillespie Plumbing Blue Paws H102:09PM (NSWtime)
Grade 5 event over 407 Metres at Grafton Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1ROBCARDI ACE41R D Alchin (Ellangowan)

2VERY NEARLY516A Monaghan (Dyraaba)

3ARGENTINA45111H Ayre (Moree)

4STAR BOMBER11345T M Fuller (Park Ridge)

5CHEEKY NERA57266J H Madigan (Junction Hill)

6IT’S MY LIFE11412A J Lang (Stratheden)

7NORTHERN ECHO11171R Gardoll (Pillar Valley)

8ORARA LASS34727G J Smith (Coutts Crossing)

9SIAM POWER53766J W Free (Fairy Hill)

10BOBALONG BILLY58487M A Johnson (Bentley)

Race No. 6Gillespie Plumbing Blue Paws H202:34PM (NSWtime)
Grade 5 event over 407 Metres at Grafton Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1WARRA PARK51778H M Cooper (Upper Eden Creek)

2NICE DASH85828R C Cooke (Woodview)

3GOODWIN PARK135F8D A Turley (Leeville)

4JUMP IN14334T M Fuller (Park Ridge)

5LORD WOLSELEY63T67J A Knight (Casino)

6SAMMILICIOUS11541R Gardoll (Pillar Valley)

7RICH CHARACTER12118R Godwin (Coutts Crossing)

8SHABRO AUGUSTO22172J H Madigan (Junction Hill)

9SUNARIAN75688G W Dunn (Mt Forbes)

10ORARA BILL68765G J Smith (Coutts Crossing)

Race No. 7Gillespie Plumbing Blue Paws H302:49PM (NSWtime)
Grade 5 event over 407 Metres at Grafton Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1SOMEBODYS CRYING3718A Lang (Stratheden)

2SOLO ADIOS25855K J Ackling (Leeville)

3KAHUNA BREEZE13233D J Rose (Bingara)

4CHASING SLATER42167D J Irwin (Maudsland)

5MONKEY HARRIS17311M D Reid (Old Bonalbo)

6GREETINGS83475C Carter-King (North Casino)

7MELODIOUS LAD231H M Cooper (Upper Eden Creek)

8RICH DEBATE26424R Godwin (Coutts Crossing)

9GEORGIAN ANGEL67748D J Bates (Mt Pritchard)

10ORARA LEA86665G J Smith (Coutts Crossing)

Race No. 8Gillespie Plumbing Blue Paws H403:09PM (NSWtime)
Grade 5 event over 407 Metres at Grafton Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1JIM ADIOS37635K J Ackling (Leeville)

2RICH HARMONY2211R Godwin (Coutts Crossing)

3JOHN PRESTON32515T M Fuller (Park Ridge)

4RATATOUILLE77365R D Alchin (Ellangowan)

5GROUND AND POUND81574W M Crick (Ormeau)

6MR. BINGLE26616M A Johnson (Bentley)

7POSITANO11111V J Irwin (Maudsland)

8ALL THE SMARTIES41A D Monaghan (Dyraaba)

9LUCY ROSE HI54885T W Thompson (North Lismore)

10AUSBRED BOY45575L A North (Clarenza)

Race No. 9Westlawn Finance Stake03:29PM (NSWtime)
Grade 5 event over 305 Metres at Grafton Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1TOM’S DIAL25341D R Jones (Minto)

2ELUSIVE SPICE41777D A Turley (Leeville)

3TRANQUIL BELLE64721G C Robertson (Junction Hill)

4KING NEPTUNE37648R W O’Malley (Leeville)

5JIMMY BOND32465D J Bates (Mt Pritchard)

6NICE QUALITY84315R C Cooke (Woodview)

7MY GENERATOR54653M A Johnson (Bentley)

8HALF TRACK4371A Monaghan (Dyraaba)

9LATE POINT75447C Carter-King (North Casino)

10BILLIE LEE68446M B Gleeson (Grafton)

Race No. 10Village Green Hotel Stake03:50PM (NSWtime)
Mixed event over 480 Metres at Grafton Of $935 Prizemoney.
1st: $555 2nd: $160 3rd: $80 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1ROCOCO ROCKS43412V J Irwin (Maudsland)

2DOLLY SPRITE52422J H Madigan (Junction Hill)

3REIGN OF TERROR86622J W Free (Fairy Hill)

4SASSI NELLA78356H M Cooper (Upper Eden Creek)

5AMIKA47171M A Johnson (Bentley)

6TRANQUIL CLOUD66348G W Lowe (Ellangowan)

7DINJERRA BLAZE65157R K Sheather (Glenugie)

8ORARA MAGIC12221G J Smith (Coutts Crossing)

9WEST COAST SMILE57754J W Free (Fairy Hill)

10*** NO RESERVE ***

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments