Thursday 30th September 2010

Greyhound Box Draw For – Thursday 30th September 2010

Race No. 1Ken Casson Motors Heat 102:14PM (NSWtime)
Grade 5 event over 407 Metres at Grafton Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1CAN’T STOP ME35377M C Russell (Tucabia)
2CINDY 317J E Mclean (Casino)
3STYLE QUEEN21343G J Perrin (Keinbah)
4ACTING FLASH87125S G Kempshall (Blue Water)
5WHO’S FAULT1822D Smith (Grafton)
6LADY NESSIE43768G J Northfield (Leeville)
7MR. JINGLES34214H E Mccarthy (Coffs Harbour)
8MENTALIST43432K S Perrett (Mooball)
9ROXLEY GLYDERT3855L A (Clarenza)
10ARIENA’S STAR56558V W Sorrenson (Casino)
Race No. 2Clarence Valley Sheds Maiden02:32PM (NSWtime)
Maiden event over 407 Metres at Grafton Of $710 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1RUMBLE ZONE535FS G Keep (Casino)
2JORDO’S CHARMT G Zammit (Willowvale)
3SARTORIAL CLOUD635G W Lowe (Ellangowan)
4FAWN BOND6J E Mclean (Casino)
5BANKER’S MISS26G Geary (Kyarran)
6SUE WE KNOWR L Handley (Casino)
7NASTY KANTASTA74S G Kempshall (Blue Water)
8LORIAN JOY768V Sorrenson (Casino)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 3Ken Casson Motors Heat 202:49PM (NSWtime)
Grade 5 event over 407 Metres at Grafton Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1CHIP AND CHASE42715M A Johnson (Bentley)
2AIR FORCE FRED13213V A S (Estate) (Thornton)
3HELLUVA HIT41187B R Walters (Coutts Crossing)
4ATOMIC RUMBLE17524S G Keep (Casino)
5WATCH THE ROCKS35768F L Currey (Leeville)
6GIVE ME FREEDOM82617R T Barber (Glenugie)
7UNO PARTY GIRL37265G J Perrin (Keinbah)
8PETTIGO LORAINE48138P A Carrall (Farley)
9PINK LADETTE53853L Green (Nimbin)
10WOT’S RIGHT87357V W Sorrenson (Casino)
Race No. 4Carters Canine Capers Maiden03:08PM (NSWtime)
Maiden event over 305 Metres at Grafton Of $710 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1HY BRUMBY63624L A North (Clarenza)
2YORKLEA OVER46L A North (Clarenza)
3PARIS STARLETTJ E Mclean (Casino)
4STEP LIKE BENJI1754J L O’Malley (Grafton)
5PRECIOUS IDOL6L A North (Clarenza)
6WHERE’S SHELLY84657M G Landrigan (Grafton)
7RUSH FOR GOLD34343J L O’Malley (Grafton)
8FREE ADMISSION286C Carter-King (North Casino)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 5Ken Casson Motors Heat 303:31PM (NSWtime)
Grade 5 event over 407 Metres at Grafton Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1RIE’S GIRL43176R Streatfiel (Glenreagh)
2SAT FAT71187D A Turley (Leeville)
3SMILING SHIRAZ75357J W Free (Fairy Hill)
4UPTOWN DIVA63315F Currey (Leeville)
5UP AND OVER51654G J Mccarthy (Coffs Harbour)
6LIVE THE RIDE66215R T Barber (Glenugie)
7BELLES NIGHTMARE24122K C Neave (Ulmarra)
8UNCHAIN MY HEART28387M Saal (Highfields)
9MULGOWIE MIST56576V A S (Estate) (Thornton)
10MYSTERIOUS76667M A Johnson (Bentley)
Race No. 6Goodesy @ Stud Stake03:47PM (NSWtime)
Mixed event over 480 Metres at Grafton Of $935 Prizemoney.
1st: $555 2nd: $160 3rd: $80 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1PHANTOM SMILES61827J W Free (Fairy Hill)
254227M A Johnson (Bentley)
3DIFFUSION44476K P Smyth (Lang Lang)
4DINJERRA BLAZE71728R K Sheather (Glenugie)
5SMACKO56644D A Turley (Leeville)
6MARON’S MADAM46336M A Johnson (Bentley)
7SUNRO CLAPO11121D J Irwin (Maudsland)
8NO FORCE54155L F Green (Nimbin)
9DINJERRA LADY66538R K Sheather (Glenugie)
10PROSPECTIVE76758T W Thompson (North Lismore)
Race No. 7Danny Phantom Armidale-graft Fn04:10PM (NSWtime)
Grade 5 event over 407 Metres at Grafton Of $1,880 Prizemoney.
1st: $1,220 2nd: $350 3rd: $170 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1QUICKER THAN YOU1522D M Crates (Nunderi)
2FAST ENOUGH31533G J Mccarthy (Coffs Harbour)
3MISS TECHNICAL45651J C Perrett (Postmans Ridge)
4DISPARAGING44753R Gardoll (Pillar Valley)
5MR. QUICK17382D M Crates (Nunderi)
6MILKCART TRICK31414D C Schafer (Ettrick)
7BALBOA TRICK13211D C Schafer (Ettrick)
8CHASING LENNY62742D J Bates (Mt Pritchard)
9BIG STEPPER58273K S Perrett (Mooball)
10JOE ADIOSF6644K J Ackling (Leeville)
Race No. 8Ken Casson Motors Heat 404:27PM (NSWtime)
Grade 5 event over 407 Metres at Grafton Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1TRANQUIL BELLE13713G C Robertson (Junction Hill)
2THUNDERING FORCE28357S G Kempshall (Blue Water)
3PLASTIC SMILE68644C Carter-King (North Casino)
4GREED IS GOOD21443K Neave (Ulmarra)
5SMART SAM126F L Currey (Leeville)
6TOMANIKE21656S Casey (Casino)
7FORCEFUL HARRY672F2V A S (Estate) (Thornton)
8TOM’S DIAL63344D R Jones (Minto)
9COOL CYCLONE85646M A Johnson (Bentley)
10KOORINGA JECKEL56867V W Sorrenson (Casino)
Race No. 9Village Green Hotel Stake04:49PM (NSWtime)
Mixed event over 305 Metres at Grafton Of $935 Prizemoney.
1st: $555 2nd: $160 3rd: $80 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1GIDDY UP GEORGE82311V A S (Estate) (Thornton)
2TINA BOND53117G E Geary (Kyarran)
3CHASING SLATER13421D J Irwin (Maudsland)
4RILEY BOND1152J E Mclean (Casino)
5NEVER SATIN73348J C Perrett (Postmans Ridge)
6WATCH THE VALLEY44142D A Winters (Rushforth)
7JARRAH’S ROCKET11762M L Ellis (Grafton)
8FLYING FATTY81133V A S (Estate) (Thornton)
9TAH BELLA43558S A Casey (Doubtful Creek)
10HARBOUR PRINCESS47488V Sorrenson (Casino)
Race No. 10Ken Casson Motors Heat 505:08PM (NSWtime)
Grade 5 event over 407 Metres at Grafton Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1BASALT JAB18S Lippel (Murwillumbah)
2HEDREN TRICK25154D C Schafer (Ettrick)
3ONLY TIME16135R T Barber (Glenugie)
4HANSON SHIBAZ27136R C Green (Burleigh Waters)
543347K C Neave (Ulmarra)
6GO WILD CLARE51885R J Huntington (Millers Forest)
7MISS MULGOWIE21532V A S (Estate) (Thornton)
8WILD ILLUSION11437T W Brett (Grandchester)
9CASH STRAPPED83775T G Zammit (Willowvale)
10EBONY ZAC47444A Bradley (Casino)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments