Thursday 31st March 2011

Greyhound Box Draw For Grafton – Thursday 31st March 2011

Race No. 1Nymboida Coaching Station Stake02:09PM (NSWtime)
Mixed event over 407 Metres at Grafton Of $935 Prizemoney.
1st: $555 2nd: $160 3rd: $80 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1SID ROSE HI75774T W Thompson (North Lismore)
2CINDY BOND14164J E Mclean (Casino)
3SURF BLASTER14557S G Kempshall (Sandy Crossing)
4FAWN BOND73461J E Mclean (Casino)
5PRISTINE JOURNEY81565V A Triggs (Iluka)
6NASTY KANTASTA254F5S G Kempshall (Sandy Crossing)
7FRED ADIOS43314J A Finneran (Naughtons Gap)
8KYA ROSE HI12271T Thompson (North Lismore)
9ORARA LASS15178G J Smith (Coutts Crossing)
10RETURN THE FIRE71741W D Munford (Merrylands)
Race No. 2Jack Demmery Bus Services Mdn02:29PM (NSWtime)
Maiden event over 305 Metres at Grafton Of $710 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1DOC KAY777B V Hastie (Coombell)
2MARAMOON43853C Carragher (Ashby Heights)
3KNIGHT’S TALE8W Riddle (Coutts Crossing)
4RECRUIT848L A North (Clarenza)
5TULLYMORGAN TED4F846C Carragher (Ashby Heights)
6ZARA ROSE45648V W Sorrenson (Casino)
7PRECIOUS IDOL62477L A North (Clarenza)
8DEBBIE MIRACLE887G Cluss (Woodview)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 3B & B Trailers Stake02:47PM (NSWtime)
Mixed event over 305 Metres at Grafton Of $935 Prizemoney.
1st: $555 2nd: $160 3rd: $80 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1LORD OF THUNDER11375S A Casey (Casino)
2ORARA JACK21287G J Smith (Coutts Crossing)
3ONLY TIME71364R T Barber (Grafton)
4BLUE DART43111S A Attwater (Grafton)
5CHASING SLATER23233D J Irwin (Maudsland)
6WHERE’S LE SPICE15485D A Turley (Leeville)
7TAH BELLA24253S A Casey (Casino)
8MR. GOLD FINGER53754J A Finneran (Naughtons Gap)
9ONE SHY65457M L Burton (Kemps Creek)
10JARRAH’S ROCKET85537M L Ellis (Grafton)
Race No. 4Ray Donavan Stock&station Agent03:04PM (NSWtime)
Maiden event over 407 Metres at Grafton Of $710 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1SALLY BOND68665J E Mclean (Casino)
2GREAT MEMORIES625R G Stephens (Marsden)
3YORKLEA OVER73343L A North (Clarenza)
4SNICKERING5A D Monaghan (Clergate)
5SILVER PHANTOM76R Gardoll (Pillar Valley)
6BIT OVA BUZZ56M Patterson (Iluka)
7BELLE ADIOS65655S Casey (Casino)
8PRECIOUS JENNY6T J Jordan (Ettrick)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 5Rod Houghton Mini Excavator Hir03:22PM (NSWtime)
Grade 5 event over 480 Metres at Grafton Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1HOLLY UNO37753R Bender (Grafton)
2RED HOT PRINCE66865K P Smyth (Lang Lang)
3KANUNA MISS23557A D Monaghan (Clergate)
4RICH DEBATE32455R Godwin (Coutts Crossing)
5BOB VALE83458G Northfield (Leeville)
6MJALA FOURCHE27365J A King (Spring Creek)
7SOLD IT53737T G Zammit (Willowvale)
8WINNEBAGO LASS21342M Coady (Grafton)
9PETTIGO LORAINE77575P A Carrall (Farley)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6Betfair Blue Paws S/s Heat 103:47PM (NSWtime)
Grade 5 event over 407 Metres at Grafton Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1MADDIE LOUISE23211M Patterson (Iluka)
2JACK ADIOS66416K J Ackling (Leeville)
3ANY BANK5112R C Green (Burleigh Waters)
4KRYSTAL KING16337J E Gallaway (Spring Creek)
5HANG TEN TRICK21D C Schafer (Ettrick)
6SHALANA MAGIC32466J H Madigan (Junction Hill)
7WATCH ME BURN56212T C Guymer (Wonglepong)
8RICH ACCENT12651R Godwin (Coutts Crossing)
9SIAM JACK67525J W Free (Fairy Hill)
10WATCHIN’ JOHNNY78758P Wasson (Roseberry Creek)
Race No. 7Betfair Blue Paws S/s Heat 204:07PM (NSWtime)
Grade 5 event over 407 Metres at Grafton Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1SONNET’S WEB25184P Wasson (Roseberry Creek)
2PHANTOM LION33221J W Free (Fairy Hill)
3BRALYN BEAU11651B J Northfield (North Casino)
4AYE OH KAY32535S Board (Blayney)
5LONG BLACK TRAIN14A D Monaghan (Clergate)
6MELLY ROSE HI11113T Thompson (North Lismore)
7GILLARD’S TRICK21158D C Schafer (Ettrick)
8UP AND OVER15633G J Mccarthy (Coffs Harbour)
9BLACK DEMEANOR58417J E Gallaway (Spring Creek)
10MOLLY BENDER78388M Patterson (Iluka)
Race No. 8Betfair Blue Paws S/s Heat 304:27PM (NSWtime)
Grade 5 event over 407 Metres at Grafton Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1TEE BONED75622M L Ellis (Grafton)
2HEDREN TRICK12123D C Schafer (Ettrick)
3WATCH THE VALLEY71681D A Winters (Rushforth)
4STAND TALL21646M Patterson (Iluka)
5JUST THE PHANTOM44134J W Free (Fairy Hill)
6RICH HARMONY14331R Godwin (Coutts Crossing)
7MR. JINGLES21112H E Mccarthy (Coffs Harbour)
8KILLER OCTANE11111D Russell (Innisplain)
9BLAYNEY LASS36574T C Guymer (Wonglepong)
10SIAM JACK67525J W Free (Fairy Hill)
Race No. 9Coutts Crossing Tavern Stake04:50PM (NSWtime)
Grade 5 event over 305 Metres at Grafton Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1CLASSIC MONARO35364J T Pay (Park Ridge)
2NIGHT STAR41186A Southee (Beenleigh)
3HERE’S CHOOKY63487R Bender (Grafton)
4DELTA BOND24275J E Mclean (Casino)
5WALKABOUT RUBY62325R Brown (Frederickton)
6LYNDAN MAGIC21313T J Jordan (Ettrick)
7CHASING LENNY58685D J Bates (Lanitza)
8WOT’S RIGHT37366V W Sorrenson (Casino)
9CHINESE FIVE15S Casey (Casino)
10WINSTON72527M Patterson (Iluka)
Race No. 10Greyhoundproductsdirect.com.au05:07PM (NSWtime)
Grade 5 event over 407 Metres at Grafton Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1CURRY WEB78131D J Titmarsh (Bracken Ridge)
2ONE FLORIN11223V L Wisener (Postmans Ridge)
3MULWEE BYE11556W J Brown (Frederickton)
4MAJOR CLOUD37246G Lowe (Ellangowan)
5CAPTAIN CLOUD22286G W Lowe (Ellangowan)
6SEEYA GUYS18868A W Provest (Milton)
7WHIPPA SNIPPA15542T M Fuller (Park Ridge)
8BILLY BRADY13567M E Menken (Bundamba)
9HARLEY’S CHOICE24514E P Winters (Wingello)
10HI GARY AGAIN63271D J Titmarsh (Bracken Ridge)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments