Thursday 6th October 2011

Greyhound Box Draw For Grafton – Thursday 6th October 2011

Race No. 1Phil Mclennan Earthmoving Stake02:08PM (NSWtime)
Grade 5 event over 305 Metres at Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1CARAMEL TRICK8117.65D C Schafer (Ettrick)
2KNOCKA’S BARMAID117.68C J Law (South Grafton)
3TORY LASS1F17.74T L Bruce (Branxton)
4WEAVING WONDERS5178817.82J V Corrigan (Grafton)
5CLAPPIN’ BEAR1681117.63S G Staples (Ellangowan)
6ECHO LAD23421NBTG Bowles (Wooli)
7IN THE ZONE168F5NBTG J Northfield (Leeville)
8HY BRUMBY3288418.09L A (Clarenza)
9LEE’S WISH4188NBTL Chapman (Coutts Crossing)
10MEXICAN SPITFIRE86787NBTJ Knight ()
Race No. 2Westlawn Finance Stakes02:31PM (NSWtime)
Mixed event over 305 Metres at Grafton Of $935 Prizemoney.
1st: $555 2nd: $160 3rd: $80 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1SURF BLASTER5885517.51S G Kempshall (Sandy Crossing)
2NOT IN PUBLIC6438817.64S A Casey (Doubtful Creek)
3DELTA 5136717.65J E Mclean (Casino)
4SILVER FOX31737NBTB W Bretherton (Drake)
5CHASING 54531NBTD J Irwin (Maudsland Qld)
6LATE KOORINGA34666FSTDS G Keep (Casino)
7PENNY ADIOS1412417.60K Ackling (Leeville)
8ORARA JACK62751NBTG J Smith (Coutts Crossing)
9DILAN VALE44456NBTG Northfield (Leeville)
10SERIOUS PRINCE76877FSHM M Jovicic (Monterey Keys)
Race No. 3Clarence Valley Sheds Maiden02:55PM (NSWtime)
Maiden event over 407 Metres at Grafton Of $710 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1ELLY MAE TRICK26333FSTDD C Schafer (Ettrick)
2NOT SO PURE4FSHC E Suttle (Redland Bay Qld)
3AMBER CASH84227NBTB P Chappell (Carbrook Qld)
4HIDDEN DEPTHS2775NBTF L Currey (Leeville)
5CHASING STARS23525NBTR K Sheather (Glenugie)
6RETRO NIGHT72734NBTG Geary (Kyarran)
7BULLOCKY BOY73832NBTD J Titmarsh (Bracken Ridge)
8SPLASH OF PAINT2387FSHD Gilroy (Dulguigan)
9DREAM WALKER5667NBTD J Chapman (Coutts Crossing)
10RIO77FSTDL A North (Clarenza)
Race No. 4Carters Canine Capers Maiden03:13PM (NSWtime)
Maiden event over 407 Metres at Grafton Of $710 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1CUDDLY CLOUD638NBTG W Lowe (Ellangowan)
2QUIZTREE SURFIE54FSTDM A Johnson (Bentley)
3LINDSEY LOU62756NBTB P Chappell (Carbrook Qld)
4EXOTIC WAVE7FSHL A North (Clarenza)
5TETSUYAFSHM (Grafton)
6MIDNIGHT SASSY66378NBTM M Jovicic (Monterey Keys)
7STAR ANDY5NBTS G Staples (Ellangowan)
8PURE MONARCH6FSHC E Suttle (Redland Bay Qld)
9BARRY’S BABE767FSHB P Chappell (Carbrook Qld)
10DREAM WALKER5667NBTD J Chapman (Coutts Crossing)
Race No. 5Beaurepaires Stakes03:31PM (NSWtime)
Grade 5 event over 407 Metres at Grafton Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

15623523.18M Burton (Kemps Creek)
2UNO TOMAGO51732NBTR P O’Neill (Toormina)
3BIT SMART1387122.96E W Marschke (Lowood)
4SOOTICA28772NBTS Kempshall (Sandy Crossing)
5WHAT ABOUT BILLY6636823.09S R Carr (Fennell Bay)
6BO ZORRA35832FSHR J Hazelgrove (Park Ridge Qld)
7SHALANA MAGIC6328323.03J H Madigan (Junction Hill)
8COOL ROOKIE64155FSHS C Beckingham (Ruse)
9NASTY KANTASTA3465623.08S G Kempshall (Sandy Crossing)
10PRINCESS SIN7454723.72M A Johnson (Bentley)
Race No. 6Highland Petfood Stakes03:47PM (NSWtime)
Mixed event over 480 Metres at Grafton Of $935 Prizemoney.
1st: $555 2nd: $160 3rd: $80 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1THUNDER VALE17223FSTDG J Northfield (Leeville)
2LOWNDESY’S LAW8111827.60G J Moore (Toowoomba)
3MENTAWAI77672FSTDJ Delaroche ( North)
4CINDY BOND58768NBTJ E Mclean (Casino)
5RIP 14745FSTDC E Suttle (Redland Bay Qld)
6TRAMONTANO2245427.80C Gatt (Catherine Field)
7COMMANDO CLOUD55677NBTG W Lowe (Ellangowan)
8LATE STORM36343FSTDD Gilroy (Dulguigan)
9POSTIE’S PICK22676NBTT J Jordan (Ettrick)
10EBONY GALORE56514NBTK J Midson ( Hill)
Race No. 7Village Green Hotel Final04:10PM (NSWtime)
Mixed event over 480 Metres at Grafton Of $1,880 Prizemoney.
1st: $1,220 2nd: $350 3rd: $170 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1LYNDAN BEAR1242NBTT Jordan (Ettrick)
2PETIE PIE2622127.65V L Wisener (Postmans Ridge)
3SARTORIAL CLOUD3251227.62G W Lowe (Ellangowan)
4STONE ARCH25132NBTD C Schafer (Ettrick)
5GORDON GHEKKO7134127.30K Neave (Ulmarra)
6WHO’S FAULT5113227.52D Smith (Grafton)
7CHEEKY BREE54732NBTJ H Madigan (Junction Hill)
8RUM TRAIN5447127.72D A Turley (Leeville)
9RED HOT PRINCE23783NBTK P Smyth (Lang Lang)
10ARTICULATED TUG51143NBTP Marley (Bowraville)
Race No. 8J & C Bullen Roofing Stakes04:31PM (NSWtime)
Mixed event over 407 Metres at Grafton Of $1,115 Prizemoney.
1st: $675 2nd: $200 3rd: $100 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1STAND TALL3246422.95M W Patterson (Iluka)
2RICH CHARACTER6111623.06R C Godwin (Coutts Crossing)
3RICH DEBATE3341623.19R C Godwin (Coutts Crossing)
4BRALYN COUNTY36548FSHD J Irwin (Maudsland Qld)
5WHERE’S GRUG1112523.24R Gardoll (Pillar Valley)
6IMPOSING JETT2121123.11D J Irwin (Maudsland Qld)
7ORBISON16131FSTDD J Irwin (Maudsland Qld)
8BELLES NIGHTMARE5561322.89K C Neave (Ulmarra)
Race No. 9Al’s Mechanical Stakes04:50PM (NSWtime)
Grade 5 event over 407 Metres at Grafton Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1RED HOT PRINCE2378323.49K P Smyth (Lang Lang)
2STORY TO TELL23854NBTK C Neave (Ulmarra)
3HANIFY’S GEM6241723.22J H Madigan (Junction Hill)
4NOT THE BROCK27563NBTG Northfield (Leeville)
5RED GANGSTER32384NBTP J Marsh (Coffs Harbour)
6ARTICULATED TUG51143NBTP Marley (Bowraville)
7NANCY TRICK1271223.30D C Schafer (Ettrick)
8JAMIE LEE TRICK51216NBTD C Schafer (Ettrick)
9OH REALLY64578FSHD J Gilroy (Dulguigan)
10THORPEDO FIRE24454FSHS L Ashman (Collombatti)
Race No. 10Sedgers Reef Hotel Stakes05:11PM (NSWtime)
Grade 5 event over 407 Metres at Grafton Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1WEBBY’S WONDER53556NBTM E Menken
2BARRONS BEST7374123.50R Gardoll (Pillar Valley)
3VOODOO RUMBLE34344NBTS G Keep (Casino)
4PRIDE OF ZACF373523.28M A Spaandonk (Seelands)
5ROYAL VICTORY17623.72J H Madigan (Junction Hill)
6SUMMERLAND KING18FSTDF L Currey (Leeville)
7REVEREND LYNDAN6213NBTT Jordan (Ettrick)
8SCHAPELLE TRICK3236223.40D C Schafer (Ettrick)
9BIG ARNY17538NBTR P O’Neill (Toormina)
10CAPITAL COUNTESS44628NBTK Neave (Ulmarra)
0 0 votes
Article Rating

More Greyhounds News

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments