Thursday 8th March 2012

Greyhound Box Draw For Grafton – Thursday 8th March 2012

Race No. 1Gillespie Plumbing Mdn Ht101:48PM (NSWtime)
Maiden event over 407 Metres at Grafton Of $710 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1DASHIKI TRICKFSHD C Schafer (Ettrick)
2FOUND TWOFSHD J Irwin (Maudsland Qld)
3PHANTOM DOTTIEFSHJ W Free (Fairy Hill)
4TRICODE CRYSTAL6NBTG S Smith (Park Ridge)
5AYAR8765NBTA W Provest (Ulladulla)
6ANTI KELLY67242FSHM C Russell ()
7YOUR WHIP78645FSHR A Brandolini (Macksville)
8BLIGH STREET6NBTR Gardoll (Pillar Valley)
9NOT SO SHABBY777NBTL D Purnell (South Grafton)
10PHANTOM JEWELS87NBTJ W Free (Fairy Hill)
Race No. 2Gillespie Plumbing Mdn Ht202:10PM (NSWtime)
Maiden event over 407 Metres at Grafton Of $710 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1CRIMINAL WARRIOR654FSTDM Byrne (Gilgandra)
2ELOBOE7FSHG A Morschel (South )
3TOMMAHOOK6FSHW J Brown (Frederickton)
4TRICK KILLER42NBTD C Schafer (Ettrick)
5MATAIFSHR Gardoll (Pillar Valley)
6MR. INQUISITIVE634NBTV Irwin (Qld)
7DORIS MARIA277FSHR C Vines (Halfway Creek)
8COMMACHE ROSE766FSHR Brown (Frederickton)
9PHANTOM JEWELS87NBTJ W Free (Fairy Hill)
10TRICODE DIVA876FSTDG S Smith (Park Ridge)
Race No. 3Gillespie Plumbing Mdn Ht302:33PM (NSWtime)
Maiden event over 407 Metres at Grafton Of $710 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1JUNIOR PHANTOMFSHJ W Free (Fairy Hill)
2EXOTIC WAVE788NBTL A (Clarenza)
3THREEBE ONE54356FSHJ A Sharp (Lara)
4LAST FLINGFSHR D Alchin (Ellangowan)
5DISTANT MONARCH54463NBTK M Bates (Eungai Creek)
6EM AND GEE32323NBTL D Purnell (South Grafton)
7WONDER WHYFSHM W Patterson (Iluka)
8SURF BOY56FSHJ M Lyndon (Yamba)
9TRICODE DIVA876FSTDG S Smith (Park Ridge)
10NOT SO SHABBY777NBTL D Purnell (South Grafton)
Race No. 4Gillespie Plumbing Mdn Ht402:49PM (NSWtime)
Maiden event over 407 Metres at Grafton Of $710 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1RYLEE’S REIGN24FSHG J Stella (Park Ridge)
2BRALYN DAVEFSHB J Northfield (North )
3KNOCKA STRIKE43223FSTDA J Robertson (Junction Hill)
4NOT PROMISING75657FSTDR J Bender (Grafton)
5FIVE DOLLAR BILL43FSHV L Wisener (Postmans Ridge)
6PHANTOM FEVERFSHJ W Free (Fairy Hill)
7MY VISIONFSHR C Godwin (Coutts Crossing)
8ILUKA LASSFSHM W Patterson (Iluka)
9NOT SO SHABBY777NBTL D Purnell (South Grafton)
10TRICODE DIVA876FSTDG S Smith (Park Ridge)
Race No. 5Carters Canine Capers Stakes03:09PM (NSWtime)
Grade 5 event over 305 Metres at Grafton Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1KNOCKA’S BARMAID1435517.57C J Law (South Grafton)
2PEDRO’S QUE TEE53217NBTB J Caden (Casino)
3MICODY JACKSON54216NBTB J Caden (Casino)
4GOGO BLASTER45137NBTS Kempshall (Sandy Crossing)
5FIVE MILE PRESS53611FSHB J Caden (Casino)
6 VALE22444NBTG J Northfield (Leeville)
7NAN AND POP21315FSHG C Keep (Burpengary Qld)
8CLAPPIN’ BEAR4278217.63S G Staples (Ellangowan)
9OCEAN BLUE16768NBTW J Brown (Frederickton)
10COOL BUT HOT44376NBTP A Fraser (Coffs Harbour)
Race No. 6Clarence Valley Sheds Stakes03:32PM (NSWtime)
Grade 5 event over 407 Metres at Grafton Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1BLUE STYLE ODE1325823.09J V Corrigan (Grafton)
2PRISTINE JOURNEY87855NBTA L Bradley (Casino)
3ROMAN EMPRESS13232FSHG C Keep (Burpengary Qld)
4LYNDAN BANDIT11131NBTT J Jordan (Ettrick)
5DO YA BLOCK88387NBTJ T Pay (Park Ridge)
6BOLD ENFORCER12777FSHG C Keep (Burpengary Qld)
7SEARCH 21526FSHG C Keep (Burpengary Qld)
8RATATOUILLE2727223.27R D Alchin (Ellangowan)
9BLACK APEX34757NBTJ E Gallaway ( Qld)
10SUDOKU SUZIE5686823.30K R Anderson (Yorklea)
Race No. 7Lj Hooker Real Estate03:49PM (NSWtime)
Grade 5 event over 407 Metres at Grafton Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1BAIRNSDALE BEAR1121FSHR J Newstead (Yorklea)
2BLACK ATTITUDE8811622.98V L Wisener (Postmans Ridge)
3HUNGRY BEAR53674NBTA W Provest (Ulladulla)
4 JO51257FSHC J Schaefer (Casino)
5KRYSTAL KING2473323.11J E Gallaway (Spring Creek Qld)
6BANKO WE KNOW52233NBTW H Gilbert (Yorklea)
7SPOT AWAY44118FSHG C Keep (Burpengary Qld)
8TRANQUIL LILY1553423.37G C Robertson (Junction Hill)
9SLICED STEEL83767NBTJ M Lyndon (Yamba)
10JIMROD LASS6818NBTC J Law (South Grafton)
Race No. 8Pfd Foodservices Stakes04:06PM (NSWtime)
Mixed event over 407 Metres at Grafton Of $1,115 Prizemoney.
1st: $675 2nd: $200 3rd: $100 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1DARK WHISPER16467FSHG C Keep (Burpengary Qld)
2RED ROCKET41834FSHS P Zammit (Willowvale)
3STAND TALL4374622.95M W Patterson (Iluka)
4SCISSOR QUEEN7111122.85D J Irwin (Maudsland Qld)
5JUST THE PHANTOM2313323.11J W Free (Fairy Hill)
6RYLEE’S EBONY3138523.09G J Stella (Park Ridge)
7ON THE BRINK6315822.79D Russell (Innisplain Qld)
8MENTAWAI8637823.26J Delaroche (Cranbourne North)
Race No. 9Iluka Bowls Club Stakes04:21PM (NSWtime)
Grade 5 event over 305 Metres at Grafton Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1CORAL MAY24385NBTK Bates (Eungai Creek)
2EXCEL LIKE LIFE1717.78R P O’Neill (Toormina)
3PERRO DIABLO26875NBTS Lippel (Clontarf)
4VOLETA15FSHB J Caden (Casino)
5BLOWN TORANA16578NBTW J Brown (Frederickton)
6HERE’S CHOOKY38543NBTR Bender (Grafton)
7CHUBBY CHAPPY2871617.63R Gardoll (Pillar Valley)
8TRANQUIL CLIFF2117.61G C Robertson (Junction Hill)
9NAGY DREW517717.83K R Inglis (Iluka)
10RECRUIT8178518.09L A North (Clarenza)
Race No. 10Al’s Mechanical Stakes04:44PM (NSWtime)
Mixed event over 305 Metres at Grafton Of $935 Prizemoney.
1st: $555 2nd: $160 3rd: $80 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1WILL MAKE IT53156NBTB Morgan (Greenridge)
2NOT IN PUBLIC5182817.60S A Casey (Doubtful Creek)
3CLASSIC MONARO4435117.64J T Pay (Park Ridge)
4GREED IS GOOD44244NBTK Neave (Ulmarra)
566267NBTM Burton (Kemps Creek)
6REFLUX CLOUD37343NBTM A Johnson (Bentley)
7RICH DEBATE4354217.61R C Godwin (Coutts Crossing)
8STAKEOUT61523NBTT Morgan (Qld)
9BASALT JAB65387NBTS Lippel (Murwillumbah)
Race No. 11Greyhoundproductsdirect.com05:04PM (NSWtime)
Mixed event over 480 Metres at Grafton Of $935 Prizemoney.
1st: $555 2nd: $160 3rd: $80 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1PHANTOM ALEX65122FSTDJ W Free (Fairy Hill)
2CALL ME ALBIE78846FSHD Sultana (Londonderry)
3MOE TRICK31144NBTD C Schafer (Ettrick)
4MJALA FOURCHE27611NBTJ A King (Spring Creek Qld)
5LYNDAN BEAR23112NBTT J Jordan (Ettrick)
6BRALYN TERRY67776FSHL M Northfield (North Casino)
7DIDDY DEBIT53115FSHR J Brown (Dondingalong)
8SCHAEFE41878FSHC J Schaefer (Casino)
9HOT KOORINGA73767FSHG J Northfield (Leeville)
Race No. 12J & C Bullen Roofing Stakes05:27PM (NSWtime)
Grade 5 event over 407 Metres at Grafton Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1MY SPY674F1FSHK M Bates (Eungai Creek)
2SUDOKU GLIDERF86123.08K R Anderson (Yorklea)
3RASH ROGER13523.51W H Gilbert (Yorklea)
4BOB’S FIESTA34135NBTM (Grafton)
5LEAVE ME HANGIN’178FSHG E Geary (Kyarran)
6CHER CAN42421FSHG M Ekert (Abermain)
7COOL LEAF2123.10R Gardoll (Pillar Valley)
8GLENAYSON14423.12D C Schafer (Ettrick)
9ZAC JUNIOR6365623.17D S Yarrington (Seelands)
10SLICED STEEL83767NBTJ M Lyndon (Yamba)
0 0 votes
Article Rating

More Greyhounds News

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments