Thursday 16th February 2012

Greyhound Box Draw For Grafton – Thursday 16th February 2012

Race No. 1Sedgers Reef Hotel Stake02:03PM (NSWtime)
Grade 5 event over 305 Metres at Grafton Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1FAGUS VALLEY65443NBTD J Winters (South Grafton)
2SARAH’S SILENCE37827FSTDD Gilroy (Dulguigan)
3MINOR INCIDENT63245NBTS G Staples (Ellangowan)
4BLISS BLASTER7652217.73S Kempshall (Sandy Crossing)
5TRANQUIL LILY75155FSTDG C Robertson (Junction Hill)
6NEW YORK MINUTE21524FSHG Friend (Wyrallah)
7JIMROD LASS68117.72C J Law (South Grafton)
8GO WILD CLARE6456217.52R J Huntington (Copmanhurst)
9CHUBBY CHAPPY2871617.63R Gardoll (Pillar Valley)
10HERE’S CHOOKY83854NBTR Bender (Grafton)
Race No. 2Shiralee Produce Maiden Stake02:20PM (NSWtime)
Maiden event over 305 Metres at Grafton Of $710 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1DANCING RON7FSHB J Ellis (Grafton)
2CRIMINAL WARRIOR65NBTA Provest (Ulladulla)
3TRICODE DIVA87NBTG S Smith (Park Ridge)
4MISS LEVELFSHC Carter-King (North Casino)
5EXCEL LIKE LIFEFSHR P O’Neill (Toormina)
6NOT PROMISING57565NBTR J Bender (Grafton)
7KNOCKA STRIKE67243NBTA J Robertson (Junction Hill)
8CLOWNING ABOUT84658FSHD Gilroy (Dulguigan)
9CROWN CINO87FSHC K Supple (Fairy Hill)
10EXOTIC WAVE788NBTL A North (Clarenza)
Race No. 3Village Green Hotel Stake02:39PM (NSWtime)
Mixed event over 305 Metres at Grafton Of $935 Prizemoney.
1st: $555 2nd: $160 3rd: $80 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1CLASSIC MONARO54435NBTJ T Pay (Park Ridge)
2JAMIE LEE TRICK12162NBTD C Schafer (Ettrick)
3GOGO BLASTER61451NBTS Kempshall (Sandy Crossing)
4WILL MAKE IT85315FSHG J Perrin (Keinbah)
5BASALT JAB46538NBTS Lippel (Murwillumbah)
6KNOCKA’S BARMAID1514317.57C J Law (South Grafton)
7NOT IN PUBLIC2518217.60S A Casey (Doubtful Creek)
8STAKEOUT21615FSHT Morgan (Vic)
9PERRO DIABLO26875NBTS Lippel (Clontarf)
10MISS ANNISTON86764NBTC Carter-King (North Casino)
Race No. 4Westlawn Finance Maiden02:59PM (NSWtime)
Maiden event over 407 Metres at Grafton Of $710 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1SILVER PHANTOMF8575NBTG E Geary (Kyarran)
2BIG SANDPIT4FSHV L Wisener (Postmans Ridge)
3COOL LEAF2NBTR Gardoll (Pillar Valley)
4DAD AND DAVE35FSHP Cassar (Harrington)
5DETERENT46NBTK Jordan (Shannon Brook)
6HANNA SAVANNA23564FSHG Friend (Wyrallah)
7MR. INQUISITIVE63NBTV Irwin (Qld)
8TRICK KILLER4FSTDD C Schafer (Ettrick)
9CUDDLY CLOUD48678NBTP A Fraser (Coffs Harbour)
10EXOTIC WAVE788NBTL A North (Clarenza)
Race No. 5Bailey & Gough Real Estate03:23PM (NSWtime)
Novice Grade 5 event over 480 Metres at Grafton Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1AU REVOIR PET44787FSHG A Clegg (Mudgeeraba)
2BANJO VALLEY44554NBTD J Winters (South Grafton)
3FIDDY SENSE83633FSHM R Dawson (Mt Forbes Qld)
4KARINYA DRAGON84548FSHB Morgan (Greenridge)
5RUSTIC SURPRISE67658NBTW H Gilbert (Yorklea)
6VIBRANT CLOUD21464NBTG W Lowe (Ellangowan)
7PRIMITIVE LOTS56752NBTT G Zammit (Willowvale)
8SWEET STATE45B74FSHJ L Willis (Taree)
9CUDDLY CLOUD48678NBTP A Fraser (Coffs Harbour)
10AYAR876NBTA W Provest (Ulladulla)
Race No. 6Caldwell Electrical Stake03:48PM (NSWtime)
Grade 5 event over 407 Metres at Grafton Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1BANKO WE KNOW26522NBTW H Gilbert (Yorklea)
2BLACK GEORGIA3455223.31J E Gallaway (Spring Creek Qld)
3KING CAN TO76133FSHC K Supple (Fairy Hill)
4SURE DESTINY71123NBTS Lippel (Clontarf)
5LUCKY STAR1111FSHG Friend (Wyrallah)
6ODEMWINGIE STAR46587NBTJ W Free (Fairy Hill)
7ONE SHY3662623.18M Burton (Kemps Creek)
8RICH DEBATE3435423.19R C Godwin (Coutts Crossing)
9DO YA BLOCK88387NBTJ T Pay (Park Ridge)
10TWO BELIEVER1868FSHP A Fraser (Coffs Harbour)
Race No. 7Wauchope To Grafton Final04:10PM (NSWtime)
Grade 5 event over 407 Metres at Grafton Of $1,660 Prizemoney.
1st: $1,000 2nd: $350 3rd: $170 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1ONLY BY INSTINCT2F662NBTJ E Edmondson (Lowood)
2MISS KIMBERLEY61232FSHV M Cassar (Cundletown)
3COOL BUT HOT57844FSTDP A Fraser (Coffs Harbour)
4LOLITA JILL46231FSHV Cassar (Harrington)
5MANAGOORA MUD361FSHB A Dwyer (Dondingalong)
6KRYSTAL KING6247323.11J E Gallaway (Spring Creek Qld)
7WISTERIA VALLEY57315NBTJ L Willis (Taree)
8MJALA FOURCHE5276123.15J A King (Spring Creek Qld)
9DILSTON OPAL66163NBTR Jones (Telegraph Point)
10BONNY LEGS66774FSHW G Davies (Holmesville)
Race No. 8Carters Canine Capers Stake04:28PM (NSWtime)
Free For All event over 407 Metres at Grafton Of $1,115 Prizemoney.
1st: $675 2nd: $200 3rd: $100 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1BIG DADDY’S GIFT43645NBTW D Munford (Grafton)
2EXPLOSIVE DREAMS56224NBTA Southee (Beenleigh)
3STAND TALL6437422.95M W Patterson (Iluka)
4ON THE BRINK6663122.79D Russell (Innisplain Qld)
6STONE ARCH1771123.03D C Schafer (Ettrick)
7FAWN BOND3111422.76J E Mclean (Casino)
8IMPOSING JETT1611123.11D J Irwin (Maudsland Qld)
Race No. 9Clarence Valley Sheds Maiden04:53PM (NSWtime)
Maiden event over 407 Metres at Grafton Of $710 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1KAY CEE FLYER6FSHT A Sharpe (Ebenezer Qld)
2TRICODE CRYSTALFSHG S Smith (Park Ridge)
3LARRY TRICKFSHJ V Corrigan (Grafton)
4SUDOKU GLIDERF86FSHK R Anderson (Yorklea)
5RASH RAYMOND7NBTW H Gilbert (Yorklea)
6FUNNEL WEB8866NBTR Gardoll (Pillar Valley)
7COSMIC FLYER86FSTDS Scott (Warragai Creek)
8BRAXON’S BEST6FSHV L Wisener (Postmans Ridge)
9AYAR876NBTA W Provest (Ulladulla)
10EXOTIC WAVE788NBTL A North (Clarenza)
Race No. 10Grafton District Services Club05:11PM (NSWtime)
Grade 5 event over 407 Metres at Grafton Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1CILANTRO341FSHS A Casey (Doubtful Creek)
2RASH ROGER123.51W H Gilbert (Yorklea)
3EXQUISITOR58144NBTD A Turley (Leeville)
4ONE RED THONG27127FSTDG E Geary (Kyarran)
5WHO’S ASNER4842123.19D Scells (Glenugie)
6BLACK JEKYLL51368FSHD Gilroy (Dulguigan)
7MY SECRET4737223.36J R Collison (Tintenbar)
8BLACK ATTITUDE12881FSHV L Wisener (Postmans Ridge)
9ARE VEE58727NBTW D Munford (Grafton)
10PICAPEPPA GIRL37664FSHB Morgan (Greenridge)
Race No. 11Highland Petfoods Stake05:36PM (NSWtime)
Mixed event over 480 Metres at Grafton Of $930 Prizemoney.
1st: $550 2nd: $160 3rd: $80 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1NASTY KANTASTA7215227.83S G Kempshall (Sandy Crossing)
2NANCY TRICK5251127.41D C Schafer (Ettrick)
3UNO TOMAGO51453NBTG M Ekert (Abermain)
4TETSUYA38517FSTDG A Clegg (Mudgeeraba)
5ELLY MAE TRICK6312227.65D C Schafer (Ettrick)
6BRALYN ALF26317FSHB J Northfield (North Casino)
7FESTINO FIESTA31138FSHV L Wisener (Postmans Ridge)
8MOE TRICK13114NBTD C Schafer (Ettrick)
9BRALYN TERRY67776FSHL M Northfield (North Casino)
10PAPA’S EYE85865NBTJ Chapman (Alumy Creek)
Race No. 12Kleenheat Gas Stake05:56PM (NSWtime)
Grade 5 event over 407 Metres at Grafton Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1ZAC JUNIOR7636523.17D S Yarrington (Seelands)
2PRETTY SARAH67625FSHW H Gilbert (Yorklea)
3LOST FOR WORDS11144FSHG Friend (Wyrallah)
4SAUCY SUSIE34331FSHM R Dawson (Mt Forbes Qld)
5GLENAYSON1423.12D C Schafer (Ettrick)
6BIT BREEZY1568NBTS A Casey (Doubtful Creek)
7MERLIN’S WEB17766NBTC P Gill (Leeville)
8NAGY DREW517FSTDK R Inglis (Iluka)
9LEAVE ME HANGIN’178FSHG E Geary (Kyarran)
10TIRI BARRY77468FSHJ L Willis (Taree)
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments