Saturday 26th December 2009


1 GBOTA 5TH GRADE HEAT 1 5 Gd 440M 1.15 P.M.
1 ACTION IMPACT – RONALD DAWES
2 RICKY SPECIAL – JOHN BUCKLEY
3 MULWEE MERRY – RANALD DAWES
4 GIMME MOJO – RUSSELL HARLAND
5 ISA STORY – JAMES HOWARTH
6 MULWEE MCCARTHY – ALEXANDER VERHAGEN
7 ALBERT’S RETURN – A NEWSTEAD
8 KAHUNA BREEZE – DAVID ROSE

2 – GBOTA 5TH GARDE HEAT 2 5 Gd 440M 1.35 P.M.
1 MUSKOGEE MULWEE – WILLIAM BROWN
2 ELITE COMFORT – RANALD DAWES
3 BALEENA SPECIAL – JANET SILVER
4 REEF’S IMAGE – LLOYD METCALF JNR
5 V A C A N T
6 WAGTAIL MAL – JAMES FENN
7 BOGGABRI JOHNNY – DALE JAMES
8 BARNHILL BOMBER – CHRISTINE MEMOREY

3 – GBOTA 5TH GRADE HEAT 3 5 Gd 440M 1.55 P.M.
1 PRINCE MOJO – RUSSELL HARLAND
2 MYA’S DIAMOND – DAVID HOWARTH
3 BIG COOL MULWEE – RANALD DAWES
4 ALEXANDER MULWEE – WILLIAM BROWN
5 MR. KODACHI – JUNE LANESBURY
6 LILLY MARLOW – JOHN BUCKLEY
7 FLASH JESSICA – ALEXANDER VERHAGEN
8 MULWEE BYE – WILLIAM BROWN

4 – GBOTA 5TH GRADE HEAT 4 5 Gd 440M 2.15 P.M.
1 SURF DANCER – JAMES FENN
2 POWERON VALLEY – WILLIAM BROWN
3 KOKODA DINAS – DANIEL GALVIN
4 MONKEY DANCE – ALEXANDER VERHAGEN
5 V A C A N T
6 HIGHWAY RAIDER – LLOYD METCALF JNR
7 WHO’S CRYING – HAROLD KEELAN
8 AYRTON GLOW – RUSSELL HARLAND

5 – GBOTA STAKES 4 Gd 440M 2.35 P.M.
1 GEORGIE’S GODESS – DAVID HOWARTH
2 OBSESSION – KARL MILLER
3 BLU JACKI – RON GITTOES
4 GO GO TASHY – KEVIN SMITH
5 V A C A N T
6 ARGENTINA – DAVID ROSE
7 EAGLETON LAD – RANALD DAWES
8 GREAT GRAPE APE – ALEXANDER VERHAGEN

6 – LOCAL BRANCH GBOTA STAKE MX 347M 2.55 P.M.
1 GIVEAWAY JACK – HUNTER JAEGER
2 TRAVISTY – KEVIN SMITH
3 RISE AND FALL – RANALD DAWES
4 FLYING MARLOW – WENDY BUCKLEY
5 V A C A N T
6 ERIC BRISTOW – KARL MILLER
7 STUNNED STARE – WILLIAM BROWN
8 RUBY RAIDER – LLOYD METCALF JNR

7 – BUNDABERG RUM STAKE MX 347M 3.10 P.M.
1 ROXLEY DIAMOND – KARL MILLER
2 THIRSTY KOO – JEANETTE PRITCHARD
3 CHEEKY ALLOVER – RUSSELL HARLAND
4 AWESOME GOD – STEPHEN HOWARTH
5 V A C A N T
6 BLACK MULWEE – WILLIAM BROWN
7 SILVER RAIDER – LLOYD METCALF JNR
8 SKYSCRAPER – TIMOTHY MCVEY

8 – J.A.BERRY STAKE 5 Gd 347M 3.40 P.M.
1 KOORINGA BAZ – BARBARA KEELAN
2 SUSHI TRAIN – DAVID HOWARTH
3 CRAZY EYES – RON GITTOES
4 CRY AT WILL – STEPHEN HOWARTH
5 V A C A N T
6 COME ON CURLY – GRAHAM NOVLEY
7 BILLIE’S PRIDE – JEANETTE PRITCHARD
8 FOOT PURSUIT – ALEXANDER VERHAGEN

9 – NORTHERN DAILY LEADER STAKE MX 347M 3.55 P.M.
1 GAMBARRA GOLD – STEPHEN HOWARTH
2 MULWEE BESS – COLIN MCCARTHY
3 KAYLOR IN PRINT – ROBERT BRAY
4 PEARL’S IMAGE – STEPHEN HOWARTH
5 V A C A N T
6 CANINE KELLY – TIMOTHY MCVEY
7 DAGNIA – KEVIN SILLS
8 SHIRAZ ALARM – STEPHEN HOWARTH

10 – BLUE PAWS MAIDEN MAID 440M 4.10 P.M.
1 EDMUND GLIDER – ROBERT BRAY
2 PREMIER SELECT – JUNE LANESBURY
3 FOXY RAIDER – LLOYD METCALF JNR
4 DANGA – L SORENSON
5 MARLA’S GODDESS – DAVID HOWARTH
6 BLACKALLS JACK – JUNE LANESBURY
7 DAD’S BOMB – STEPHEN HOWARTH
8 MILWAUKEE MULWEE – W BROWN

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments