Saturday 8th August 2009


Race 1 347m M 13.15
GBOTA STAKES
1 TAMBA JAY M DEBORAH MARTIN
2 PRINCESS MARLOW M WENDY BUCKLEY
3 SPEED TO EXCEL M CRAIG CAMERON
4 GIVEAWAY JACK M HUNTER JAEGER
5 NASHVILLE STAR M BRYAN GARLAND
6 FLASH JESSICA M FRANCIS MCFADYEN
7 COMMANDER SHAK M SCOTT FARLEY
8 KINDA PUZZLE M GREGORY CLAY
9 BELLE DIABLO M SIMONE TAYLOR
10 RICHAY M MARK MUNN

Race 2 347m 5 13.35
LOCAL BRANCH GBOTA STAKE
1 POWERON VALLEY 5 WILLIAM BROWN
2 BILLIE’S PRIDE 5 JEANETTE PRITCHARD
3 MISS KAMILAROI 5 JUNE LANESBURY
4 COURT’S CHOICE 5 DAVID POWER
5 GO YOU MUPPET 5 R HARLAND
6 REBELS IRONMAN 5 DONALD JARICK
7 SHINBONE ARCHER 5 SIMONE TAYLOR
8 BEN LACEY 5 BARRY HOBSON
9 WONGAWILLIJAKE 5 MALCOLM SUCKLING
10 DAVY JET 5 JANET SILVER

Race 3 347m 4 13.55
BUNDABERG RUM STAKE
1 TRUTHFUL TED 4 DONALD JARICK
2 MELINA HAVELOCK 4 CHERIE ROSIER
3 MARTINI DRY 4 KEVIN SILLS
4 BLACKEYED DOUBLE 4 KARL MILLER
5 POWERFUL UNIT 4 GEOFFREY ROSE
6 FEVINATOR 4 SPENCER STORCH
7 RUG RIPPER 4 DAWN LEE
8 BIG JIMMY NOW 4 GLORIA PHILLIPS

Race 4 347m 1/2/3 14.15
TAMBAR SPRINGS HOTEL STAKE
1 SICARIUS 3 CRAIG CAMERON
2 LUANN LEE 2 ROBERT DWYER
3 SPECIAL ROY 1 PAUL CONSTABLE
4 STAND UP TRACY 1 ROBERT DWYER
5 FUTURE VIRUS 2 RODNEY MARLOW
6 NINIANE’S DREAM 3 HAROLD KEELAN
7 LETHAL PEPPER 3 GLENDA BUSH
8 KELLY’S LEGACY 3 KELLIE FENN

Race 5 347m 4/5 14.35
NAMOI VALLEY INDEPENDENT STAKE
1 WYNMORE ROSES 5 ROBERT DWYER
2 CRAZY NIGHTS 5 CHRISTINE MEMOREY
3 MUNDINE’S HOPE 4 GEOFFREY ROSE
4 YELLOW BUCKET 5 ROBERT RYAN
5 SWIP LIGHTNING 5 DONALD JARICK
6 SILVER BRUCE 5 JANET SILVER
7 MULWEE BLUE 4 KARL MILLER
8 STATE CRUISER 5 DANIEL GALVIN
9 BLACK ADA 5 JEANETTE PRITCHARD
10 STUNNED STARE 5 WILLIAM BROWN

Race 6 347m 5 14.55
NORTHERN DAILY LEADER STAKE
1 BORDER TERROR 5 DAPHNE PRYOR
2 IDOL ASSASSIN 5 SANDRA WARNER
3 RICKY SPECIAL 5 UNAVAILABLE
4 COUNTRY FLYER 5 DANIEL GALVIN
5 MOLLY STRIKE 5 ROBERT DWYER
6 WILLY MULWEE 5 WILLIAM BROWN
7 FAR TOO LATE 5 UNAVAILABLE
8 RANGER ALEX 5 SCOTT FARLEY
9 SPUNKY STRIKE 5 JOY POLLARD
10 SURFIN’ AMY 5 KARL MILLER

Race 7 440m 5 15.10
BLUE PAWS STAKE
1 BAMBA KING 5 ROBERT WITHERS
2 MISS CURLEW 5 STEVEN LANESBURY
3 SHINNING GRACE 5 JOHN WILTON
4 SOUND OF WHITE 5 DAWN LEE
5 PHOEBE MACFLASH 5 SCOTT FARLEY
6 GREAT GRAPE APE 5 UNAVAILABLE
7 PEPSI GAITES 5 DANIEL HATCH
8 HELLO ASHBY 5 MARK TAYLOR
9 ROSE MULWEE 5 WILLIAM BROWN

Race 8 440m M 15.25
DOG HOUSE STAKES
1 SCOOBY DOO M CHRISTINE MEMOREY
2 MARLOW’S BOY M WENDY BUCKLEY
3 NORTON BLUE M CHRISTINE MEMOREY
4 STRYKER’S CHOICE M SANDRA WARNER
5 DAVE’S MEMOREY M DAVID SILVER
6 BALEENA SPECIAL M JANET SILVER
7 TEQUILA ANGEL M BRYAN GARLAND
8 KOKODA DINAS M DANIEL GALVIN
9 GRAPES OF FIRE M SANDRA WARNER
10 MARLOW’S GIRL M JOHN BUCKLEY

Race 9 440m 2/3 15.40
J.A.BERRY STAKE
1 SPORTSMAN’S BLUE 2 DAVID ROSE
2 BAGO RAIDER 2 KARL MILLER
3 BLACKLOCK 2 MARK MUNN
4 BEAT’EM 2 KEVIN SILLS
5 MULWEE SUE 3 WILLIAM BROWN
6 BANJO HOTTY 3 ALEXANDER VERHAGEN
7 CRUSH IT UP 3 LLOYD ROCK
8 RHINO’S GATE 3 MALCOLM SUCKLING

Race 10 440m 4/5 15.55
AUSURE INSURANCE STAKE
1 GO MAY GO 5 JOY POLLARD
2 GO GO TASHY 4 UNAVAILABLE
3 TOLL BOUND 4 BARRY HOBSON
4 MCLAINE 4 DONALD JARICK
5 SILENT BOMB 4 MARK MUNN
6 MR. KODACHI 4 JUNE LANESBURY
7 SUPRA 5 DAVID HOWARTH
8 FRANKS MELODY 4 PETER POWER
9 MULWEE BYE 5 WILLIAM BROWN
10 SHE’S A ROBBO 5 GREGORY CLAY

Race 11 440m 5 16.10
JEFF TEEGE STAKES
1 ISA STORY 5 JAMES HOWARTH
2 BON FLYER 5 SANDRA WARNER
3 SPOT THE MOO 5 ROBERT SONTER
4 STRANGE ECLIPSE 5 MARK MUNN
5 CLASS TO EXCEL 5 JAMIE BUSH
6 TOTAL COUNTRY 5 SCOTT FARLEY
7 KIA OCTANE 5 ROBERT WITHERS
8 MAGGIE’S LEAP 5 NEVILLE MOORE
9 NASHVILLE HAZARD 5 BRYAN GARLAND
10 SURF DANCER 5 JAMES FENN

Race 12 512m 5 16.30
DEFAX PUBLICATIONS
1 JETEYE JAI 5 KEVIN SILLS
2 SHREWD LINDA LEE 5 DANIEL HATCH
3 SHOOTER MCDEE 5 RUSSELL HARLAND
4 TENNESSEE ANGEL 5 BRYAN GARLAND
5 CLASSY CAPERS 5 BRIAN CHIVERS
6 BANK ROBBER 5 DAVID HOWARTH
7 MONKEY DANCE 5 ALEXANDER VERHAGEN
8 ELITE CHEER 5 DAWN LEE
9 OBSESSION 5 KARL MILLER
10 MEGATRON 5 JONATHON SHANLEY