Saturday 8th March 2008


Race 1 512m 5 13.15
GBOTA STAKES
1 GIN PALACE 5 LLOYD ROCK
2 BI ELECTION 5 STEVEN LANESBURY
3 WARATAH ROSE 5 UNAVAILABLE
4 POLLY’S FASHION 5 ROBERT BRAY
5 TOTAL FOCUS 5 ROBERT MUNN
6 CLEAR ADIOS 5 ANTHONY SPENCE
7 HELLO KITTY 5 COLIN BURNS
8 FLY BEAR FLY 5 JONATHON SHANLEY

Race 2 440m M 13.35
BUNDABERG RUM STAKE
1 ENDERBY GOLD M STEVEN LANESBURY
2 WHERE’S OLLIE M MAURICE BROWN
3 MONASH IDOL M JOHN KOLOSAKAS
4 MONASH PARK M RODNEY MARLOW
5 Vacant
6 BURT M UNAVAILABLE
7 AWESOME CLOAK M MARK TAYLOR
8 BLUE BRIGHT M RUSSELL HARLAND

Race 3 440m 5 13.55
BLUE PAWS
1 KOOLBOO GOLD 5 UNAVAILABLE
2 IMA BOMBSHELL 5 GRAEME BARNETT
3 RACE ACE 5 RUSSELL HARLAND
4 HAZNO SHADOW 5 MALCOLM SUCKLING
5 DODGE 5 DAVID SWAN
6 MARGINAL MISS 5 MAURICE BROWN
7 OCHOA 5 DAVID SILVER
8 DRIVE UP 5 JOHN LAWSON

Race 4 440m NG 14.15
NAMOI VALLEY INDEPENDENT STAKE
1 DOZER’S GHOST 2 MALCOLM SUCKLING
2 CAMERON PO 2 GEOFFREY ROSE
3 Vacant
4 ROYAL LUCK 1 ROBERT DWYER
5 ELITE GREAT 2 CHERIE ROSIER
6 Vacant
7 SWEET ELECTION 2 JUNE LANESBURY
8 ZOE’S CHAMP 2 BARBARA KEELAN

Race 5 440m 3/4 14.35
GBOTA STAKES
1 REJUVENATE 4 MARK MUNN
2 RHINO’S GATE 3 UNAVAILABLE
3 PSYCHIC 4 RUSSELL HARLAND
4 TURRAMURRA PARK 4 PETER O’MALLEY
5 LUCKY CYRUS 4 JASON COOK
6 STAND UP TRACY 4 ROBERT DWYER
7 DIDDY JOY 3 KEVIN SILLS
8 LOW PROFILE 4 GARY RYAN

Race 6 347m 2/3 14.55
NORTHERN DAILY LEADER STAKE
1 I’M ADDICTED 3 CHERIE ROSIER
2 SPECIAL REX 3 BRYAN GARLAND
3 SHAMELESS GIFT 3 RUSSELL HARLAND
4 MASTER MAID 3 KEVEN KINGDOM
5 Vacant
6 LUANN LEE 2 ROBERT DWYER
7 WHO’S HARRY 2 BARBARA KEELAN
8 VILLA VEGAS 3 MICHELLE SHAMBLER

Race 7 347m 4/5 15.15
J.A.BERRY STAKE
1 TRACKER GAITES 4 UNAVAILABLE
2 SAPPHIRE SIS 5 MAURICE BROWN
3 MEXICAN BLADE 4 STEPHEN TAYLOR
4 TRAITS OF SHIM 4 MICHELLE SHAMBLER
5 LITTLE NIGHTMARE 5 BRYAN GARLAND
6 FARRELLY 5 DAVID SWAN
7 MODERN WALKER 4 JOHN BUCKLEY
8 MYA’S GIRL 5 JASON COOK

Race 8 440m 5 15.35
GBOTA FINAL
1 RIDE THE LINE 5 DAVID HOWARTH
2 DINO TAI 5 DANIEL HATCH
3 MONASH IVORY 5 JOY POLLARD
4 EBONY STYLE 5 BRIAN CHIVERS
5 LOVELY LIZARD 5 RUSSELL HARLAND
6 WICKER WILLOW 5 TERRENCE CURRY
7 SEWNSEW 5 JOSEPH KENNEDY
8 REGAL BOY 5 MICHAEL CRAIG
9 DEVINE GRACE 5 ROBERT MUNN
10 THUNDER STOME 5 JEANETTE PRITCHARD

Race 9 347m M 15.55
DOG HOUSE STAKES
1 BRAVO MAX M UNAVAILABLE
2 ROYAL RED HEAD M JANET SILVER
3 VELOCITY MODEL M MICHELLE SHAMBLER
4 MONASH FIRE M JOHN KOLOSAKAS
5 SCOTCH AN COKE M MICHAEL CRAIG
6 MISS CARRUTHERS M PETER O’MALLEY
7 JUST AS HOT M JONATHON SHANLEY
8 DION LIDCOMBE M BENJAMIN MILLER
9 DEVINE TROOPER M MARK TAYLOR
10 FANCY JET M JOY POLLARD

Race 10 347m 5 16.15
GBOTA HEAT 1
1 CARLSBERG 5 GRAEME BARNETT
2 BEKI’S JET 5 BARRY EVANS
3 STAY BEAUTIFUL 5 ANTHONY SPENCE
4 DEVINE GRACE 5 ROBERT MUNN
5 WHITE CLOUD 5 HUNTER JAEGER
6 PUZZLE PAM 5 KELLIE FENN
7 KALUNGA VAL 5 JUNE LANESBURY
8 KINCHELA 5 GARY RYAN

Race 11 347m 5 16.35
GBOTA HEAT 2
1 MUNDINE’S HOPE 5 GEOFFREY ROSE
2 WHAT’S RON 5 ROBERT DWYER
3 LETHAL PEPPER 5 UNAVAILABLE
4 MANIC MOVER 5 MARK DONOHUE
5 STAR FIRE PUZZLE 5 ROBERT MUNN
6 PERCY’S GIFT 5 MARK MIFSUD
7 MY LIMIT 5 KEVIN SILLS
8 HARPIES DREAM 5 ROBERT BRAY

Race 12 347m 5 16.55
GBOTA HEAT 3
1 TUNZA TOE 5 DAVID SWAN
2 MONASH BEAU 5 MARK MUNN
3 THORPE 5 JEANETTE PRITCHARD
4 SEAMSTRESS 5 JOSEPH KENNEDY
5 POWERFUL UNIT 5 GEOFFREY ROSE
6 CONTRACTOR 5 KEVIN SILLS
7 CALLOW MCGRATH 5 JOHN BUCKLEY
8 ANGEL RIDE 5 KERRIE SHANLEY