Saturday 15th March 2008


Race 1 347m M 13.15
GBOTA STAKES
1 HAZEL JONES M WILLIAM BROWN
2 SCOTCH AN COKE M MICHAEL CRAIG
3 Vacant
4 MAISIE LEE M PETER O’MALLEY
5 MISS GOLDE M DEBORAH MARTIN
6 Vacant
7 ROYAL RED HEAD M JANET SILVER
8 HALLE JOHNS M ROBERT FAULKNER

Race 2 347m M 13.35
BUNDABERG RUM STAKE
1 BEN LACEY M BARRY HOBSON
2 LONGWAY BOBBY M ROBERT BRAY
3 Vacant
4 WHIPORIE FLYER M MARK DONOHUE
5 SHE’LL BE APPLES M BRIAN CHIVERS
6 Vacant
7 MISS CARRUTHERS M PETER O’MALLEY
8 CAWBOURNE SUZIE M UNAVAILABLE

Race 3 347m NG 13.55
NAMOI VALLEY INDEPENDENT STAKE
1 I’M ADDICTED 3 CHERIE ROSIER
2 SHAMELESS GIFT 4 RUSSELL HARLAND
3 TRACKER GAITES 3 DANIEL HATCH
4 ROYAL LUCK 1 ROBERT DWYER
5 Vacant
6 SPECIAL REX 3 BRYAN GARLAND
7 CAMERON PO 2 GEOFFREY ROSE
8 LORD VENETIAN 4 DAPHNE PRYOR

Race 4 347m 5 14.15
NORTHERN DAILY LEADER STAKE
1 DEVINE FEAR 5 MARK TAYLOR
2 CALLOW MCGRATH 5 JOHN BUCKLEY
3 WALKABOUT DEB 5 JOHN EATHER
4 MISS ALL ROUNDER 5 DAVID SWAN
5 Vacant
6 TOLL BOUND 5 BARRY HOBSON
7 THORPE 5 JEANETTE PRITCHARD
8 OCHOA 5 DAVID SILVER

Race 5 347m 5 14.35
J.A.BERRY STAKE
1 PUZZLE PAM 5 KELLIE FENN
2 IDLEWILD 5 MARK TAYLOR
3 SAPPHIRE SIS 5 MAURICE BROWN
4 CONTRACTOR 5 KEVIN SILLS
5 SEWNSEW 5 JOSEPH KENNEDY
6 STAY BEAUTIFUL 5 ANTHONY SPENCE
7 MY LIMIT 5 KEVIN SILLS
8 KALUNGA VAL 5 JUNE LANESBURY

Race 6 347m 5 14.55
GBOTA FINAL
1 SEAMSTRESS 5 JOSEPH KENNEDY
2 STAR FIRE PUZZLE 5 ROBERT MUNN
3 MUNDINE’S HOPE 5 GEOFFREY ROSE
4 WHITE CLOUD 5 HUNTER JAEGER
5 CARLSBERG 5 GRAEME BARNETT
6 BEKI’S JET 5 BARRY EVANS
7 LETHAL PEPPER 5 UNAVAILABLE
8 POWERFUL UNIT 5 GEOFFREY ROSE
9 CONTRACTOR 5 KEVIN SILLS
10 STAY BEAUTIFUL 5 ANTHONY SPENCE

Race 7 512m 5 15.15
DOG HOUSE STAKES
1 RIDE THE LINE 5 DAVID HOWARTH
2 BI ELECTION 5 STEVEN LANESBURY
3 WARATAH ROSE 5 UNAVAILABLE
4 I’M DANGEROUS 5 RUSSELL HARLAND
5 EBONY STYLE 5 BRIAN CHIVERS
6 DINO TAI 5 DANIEL HATCH
7 DODGE 5 DAVID SWAN
8 WHAT’S RON 5 ROBERT DWYER

Race 8 440m BEST 15.35
GUNNEDAH GBOTA BEST 8
1 MODERN WALKER 4 JOHN BUCKLEY
2 ELITE GREAT 3 CHERIE ROSIER
3 SWEET ELECTION 3 JUNE LANESBURY
4 STAND UP TRACY 4 ROBERT DWYER
5 Vacant
6 PSYCHIC 4 RUSSELL HARLAND
7 GIN PALACE 4 LLOYD ROCK
8 REJUVENATE 4 MARK MUNN

Race 9 440m MX 15.55
CAMPBELLS CASH & CARRY
1 BLUE BRIGHT M RUSSELL HARLAND
2 MARGINAL MISS 5 MAURICE BROWN
3 BURT M UNAVAILABLE
4 RACE ACE 5 RUSSELL HARLAND
5 MONASH BEAU 5 MARK MUNN
6 PHLEGM CUTTER M DAVID SWAN
7 DION LIDCOMBE M BENJAMIN MILLER
8 WHERE’S OLLIE M MAURICE BROWN

Race 10 440m 5 16.15
JEFF TEEGE STAKES
1 TURRAMURRA PARK 5 PETER O’MALLEY
2 AWESOME CLOAK 5 UNAVAILABLE
3 Vacant
4 STATE OF CHAOS 5 BRIAN CHIVERS
5 LITTLE NIGHTMARE 5 BRYAN GARLAND
6 Vacant
7 POLLY’S FASHION 5 ROBERT BRAY
8 LOVELY LIZARD 5 RUSSELL HARLAND