Sunday 9th November 2008


Race 1 347m MX 13.30
GBOTA STAKES
1 CRAZY NIGHTS 5 CHRISTINE MEMOREY
2 MISS NASHVILLE M B GARLAND
3 BONDI GOLD M RUSSELL HARLAND
4 HILLVIEW HUE M DALE TOLMIE
5 ROSSCO FRANKO 5 JOHN EATHER
6 INDIAN QUEEN M KARL MILLER
7 NEWS HOUND M JOSEPH KENNEDY
8 BIG EIGHTY M TIMOTHY MCVEY
9 FRAUDSTER M CHRISTINE MEMOREY
10 BOND BOMBSHELL M TIMOTHY MCVEY

Race 2 347m MX 13.55
LOCAL BRANCH GBOTA STAKE
1 SHINBONE ARCHER 5 SIMONE TAYLOR
2 BLACK ADA 5 UNAVAILABLE
3 FIVE LOAVES M TIMOTHY MCVEY
4 LOOSE THREAD M JOSEPH KENNEDY
5 COOL MEMOREYS 5 JIMMY MEMOREY
6 SKYSCRAPER M TIMOTHY MCVEY
7 NASHVILLE HAZARD M BRYAN GARLAND
8 STATLEY MARIE 5 GEOFFREY STACKMAN
9 GRACE’S PRINT M JUNE LANESBURY
10 ISA STORY M JAMES HOWARTH

Race 3 347m 4/5 14.15
BUNDABERG RUM STAKE
1 BEACHIE SAND 4 KEVIN SILLS
2 MULWEE BLUE 4 KARL MILLER
3 POWERFUL UNIT 4 GEOFFREY ROSE
4 TOLL BOUND 4 BARRY HOBSON
5 JACK IT UP 5 JOY POLLARD
6 KELLY’S CINDY 5 KELLIE FENN
7 KATIE KRUMPER 5 GRAHAM NOVLEY
8 RICHER MEMOREYS 5 DAVID SILVER

Race 4 347m 5 14.35
NAMOI VALLEY INDEPENDENT STAKE
1 HAZEL JONES 5 MARK TAYLOR
2 JOHNNY BEEZ 5 JOHN EATHER
3 SURF DANCER 5 JAMES FENN
4 BLACK UNICORN 5 DAVID SILVER
5 BILLY’S WYNMORE 5 WILLIAM HATCH
6 BEN LACEY 5 BARRY HOBSON
7 THIRSTY KOO 5 CHERIE ROSIER
8 SCOTCH AN COKE 5 STEPHEN HOWARTH
9 BLOOD SUGAR 5 STEPHEN HOWARTH

Race 5 347m 1/2/3 14.55
J.A.BERRY STAKE
1 PRO MISS 3 RUSSELL HARLAND
2 PERFECT RUN 3 SIMONE TAYLOR
3 Vacant
4 FUTURE VIRUS 2 KARL MILLER
5 Vacant
6 SPECIAL REX 2 BRYAN GARLAND
7 Vacant
8 FREDDY COOPER 3 JUNE LANESBURY

Race 6 440m 4/5 15.15
DOG HOUSE STAKES
1 ASPHYXIATE 4 MALCOLM SUCKLING
2 MISS MASON 5 RUSSELL HARLAND
3 RIDE THE LINE 5 DAVID HOWARTH
4 LETHAL PEPPER 4 GLENDA BUSH
5 SILENT BOMB 5 LLOYD ROCK
6 SPORTSMAN’S BLUE 4 DAVID ROSE
7 CHAUFFEURED 4 SPENCER STORCH
8 LITTLE DADDY 5 KARL MILLER
9 CATHELLA ICE 5 KARL MILLER

Race 7 440m 5 15.35
JEFF TEEGE STAKES
1 ROGAN BLUE 5 STEPHEN HOWARTH
2 IN ADDITION 5 GRAHAM NOVLEY
3 BRAVO MAX 5 DAVID HOWARTH
4 THORPE 5 JEANETTE PRITCHARD
5 BEAT’EM 5 KEVIN SILLS
6 OPERA SINGER 5 COLIN BURNS
7 MODASSA BOY 5 JOHN EATHER
8 MR. KODACHI 5 JUNE LANESBURY

Race 8 347m MX 15.55
GUNNEDAH GBOTA FINAL
1 BLACKEYED DOUBLE 5 KARL MILLER
2 MR. CURLEW 5 STEVEN LANESBURY
3 SALTWATER STELLA M KARL MILLER
4 WYALONG BILL M WILLIAM BROWN
5 CHEZ AMI M CHRISTINE MEMOREY
6 WYNMORE ROSES 5 ROSALIE MCIVOR
7 PEPSI GAITES M DANIEL HATCH
8 CRY AT WILL M CHRISTINE MEMOREY
9 RITA’S ROSE M MARK MORONEY
10 HILLVIEW HUE M DALE TOLMIE

Race 9 440m NG 16.20
2MO RADIO STATION
1 LOVELY LIZARD 1 RUSSELL HARLAND
2 SPECIAL CECIL DAVID ROSE
3 Vacant
4 SWEET ELECTION 1 JUNE LANESBURY
5 Vacant
6 MARTINI DRY 3 KEVIN SILLS
7 Vacant
8 RHINO’S GATE 1 MALCOLM SUCKLING

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments