Thursday 23rd April 2009


Race 1 440m MX 19.30
GBOTA STAKES
1 SUPRA M DES HEILBROWN
2 IT’S ALL GOSSIP 5 GARY MCIVOR
3 BLUE BAR 5 ALEXANDER VERHAGEN
4 HALLE JOHNS 5 ROBERT FAULKNER
5 JUNGLE SURFER M RUSSELL HARLAND
6 TENNESSEE ANGEL M BRYAN GARLAND
7 RUBIX GOLD M RAYMOND BOURKE
8 COOL MEMOREYS M STEPHEN HOWARTH

Race 2 440m 4/5 19.50
LOCAL BRANCH GBOTA STAKE
1 TERRA TIDE 5 GLORIA PHILLIPS
2 MR. KODACHI 5 JUNE LANESBURY
3 FRANKS MELODY 4 PETER POWER
4 BINDY STRIKE 4 ROSALIE MCIVOR
5 PENNE SUE 4 PATRICK MARLEY
6 ALEXANDER MULWEE 5 WILLIAM BROWN
7 PSYCHIC 4 RUSSELL HARLAND
8 STRAIGHT TALK 4 R BOURKE

Race 3 347m MX 20.10
BUNDABERG RUM STAKE
1 ALPINE SUNSET M STEPHEN HOWARTH
2 CHIEF APPRENTICE M COLIN CALDWELL
3 MARY FLASH M RODNEY MARLOW
4 THREE INVADERS M T SPINKS
5 SOLVE IT QUICK 5 RAYMOND BOURKE
6 SKYSCRAPER M TIMOTHY MCVEY
7 WHY BOTHER M TAMARA SPINKS
8 GO MAY GO 5 GARY MCIVOR
9 COUNTRY FLYER M GLENDA BUSH

Race 4 347m MX 20.30
TAMBAR SPRINGS HOTEL STAKE
1 BOND BOMBSHELL M TIMOTHY MCVEY
2 ISA STORY 5 JAMES HOWARTH
3 BILLIE’S PRIDE 5 JEANETTE PRITCHARD
4 BIG COOL MULWEE 5 RONALD DAWES
5 FAR TOO LATE 5 MARK TAYLOR
6 COME ON MAX 5 KYLIE MILSOM
7 NIP IT 5 RAYMOND BOURKE
8 DANNY’S BELLE M TAMARA SPINKS
9 SPIRITED MULWEE M UNAVAILABLE
10 COUNTRY FLYER M GLENDA BUSH

Race 5 347m NG 20.50
NAMOI VALLEY INDEPENDENT STAKE
1 ELITE THOMAS 3 TAMARA SPINKS
2 SPECIAL ROY 1 PAUL CONSTABLE
3 RUSSEL’S MEMORY 3 DALE TOLMIE
4 WYNMORE REVENGE 1 ROSALIE MCIVOR
5 NINIANE’S DREAM 1 HAROLD KEELAN
6 MACHO WYNMORE 1 ROSALIE MCIVOR
7 STAND UP TRACY 1 ROSALIE MCIVOR
8 ULTIMO 3 RAYMOND BOURKE
9 HURRICANE HOLLY 2 ROSALIE MCIVOR
10 LUANN LEE 1 ROSALIE MCIVOR

Race 6 440m 5 21.10
J.A.BERRY STAKE
1 TRUCKIN’ THRU 5 KELLIE FENN
2 QUALITY CONTROL 5 RUSSELL HARLAND
3 MELINA HAVELOCK 5 CHERIE ROSIER
4 MOLLY STRIKE 5 ROSALIE MCIVOR
5 JIMMY STRIKE 5 ROSALIE MCIVOR
6 BOO BOO’S MATE 5 RODNEY MARLOW
7 ROYAL RED HEAD 5 JANET SILVER
8 GRACE’S PRINT 5 JUNE LANESBURY

Race 7 440m 4/5 21.30
AUSURE INSURANCE STAKE
1 BRUMBY TRICK 4 RUSSELL HARLAND
2 THINK AGAIN 4 RAYMOND BOURKE
3 SPEEDY BAY 5 GARY MCIVOR
4 SURF DANCER 5 JAMES FENN
5 MISS CURLEW 5 STEVEN LANESBURY
6 SILVER BRUCE 5 JANET SILVER
7 ROGAN BLUE 5 STEPHEN HOWARTH
8 RYDER’S CHOICE 5 PETER POWER
9 SHOOTER MCDEE 5 RUSSELL HARLAND

Race 8 347m 4/5 21.50
JEFF TEEGE STAKES
1 MUNDINE’S HOPE 4 GEOFFREY ROSE
2 BIG JIMMY NOW 4 GLORIA PHILLIPS
3 JUDGEMENT DAY 4 PAUL CONSTABLE
4 SHINERINE 5 RAYMOND BOURKE
5 WYNMORE ROSES 5 ROSALIE MCIVOR
6 DAVY JET 4 DAVID HORTON
7 ANGEL LACE 4 CRAIG CAMERON
8 LETHAL PEPPER 4 GLENDA BUSH
9 STORMY WYNMORE 4 GARY MCIVOR

Race 9 347m 5 22.10
2MO RADIO STATION
1 RUBBER BAND 5 PETER POWER
2 COOL LOUIE 5 DAVID ROSE
3 SERINA STAR 5 GARY MCIVOR
4 SHINBONE ARCHER 5 SIMONE TAYLOR
5 Vacant
6 THORPE 5 JEANETTE PRITCHARD
7 BIG EIGHTY 5 TIMOTHY MCVEY
8 POWERFUL UNIT 5 GEOFFREY ROSE

Race 10 347m 5 22.30
KAREN CARTER CHEMIST
1 AVA’S GOLD 5 JOANNE RUSSELL
2 LITTLE AVA 5 RONALD DAWES
3 COOL WOOD GIRL 5 GEOFFREY ROSE
4 FIVE LOAVES 5 TIMOTHY MCVEY
5 Vacant
6 KEGGIT 5 MATTHEW ALLEN
7 HEY SENORITA 5 ROSALIE MCIVOR
8 BLACK ADA 5 JEANETTE PRITCHARD