Saturday 5th April 2008


Race 1 350m M 13.00
GROWERS MARKET STAKES
1 MULWEE BLUE M KARL MILLER
2 SPEEDY DELIVERY M HENRY MCCARTHY
3 KOOLEMME M MEGAN-LEE MASON
4 WOLFMAN JACK M JEANETTE ROCHE
5 BINDEE FLYER M ROBERT BRANDOLINI
6 CHEVRON M ALBERT ZARB
7 SON OF MEN M KANE HEUSTON
8 MYSTERY ECLIPSE M SABRINA BROWN
9 MACY MAY M TONY MARTIN
10 CAWBOURNE PETE M ARTHUR TURNBULL

Race 2 350m M 13.20
RAILWAY HOTEL STAKES
1 HARRY’S POWER M GREGORY CARRAGHER
2 NIGHT OF SILENCE M MAUREEN WEST
3 SNIPER CITY M PAULINE LINE
4 GYPSY PRINCE M DOUGLAS SUTTON
5 CAWBOURNE SOX M RETA BROWN
6 BLU BOY WONDER M KANE HEUSTON
7 MR. LINCOLN M ARTHUR TURNBULL
8 ADDIS HIGHWAY M DAWN LYNCH
9 BREE BANNER M FRANK SIMONETTA
10 UNICORN PRIDE M KARL MILLER

Race 3 508m M 13.40
HOT N TASTY
1 TAKE ME RANGER M ROBERT WATSON
2 MISS AXIS M SHANE CARTWRIGHT
3 KURRA VALE M JEANETTE ROCHE
4 BIG BEAR VANE M MICHELLE MARTIN
5 TWILIGHT BELLA M JOANNE ROSE
6 MERLOT MADNESS M JEANETTE ROCHE
7 POLISH ASSASSIN M MAUREEN WEST
8 JAIBY JINGLES M DAVID MARSHALL

Race 4 350m M 14.00
BLUE PAWS STAKES
1 THESE BOOTS M TONI WATERS
2 SHERYLE’S DREAM M ARTHUR TURNBULL
3 CANDY PATCHES M HENRY MCCARTHY
4 GYPSY DIAMOND M DOUGLAS SUTTON
5 JAZZY LISS M DARREN GROVER
6 JOLENE BANNER M FRANK SIMONETTA
7 DIAMOND CRUZA M MICHELLE MARTIN
8 TEN OUNCES M KANE HEUSTON
9 MACY MAY M TONY MARTIN
10 UNICORN PRIDE M KARL MILLER

Race 5 508m 5 14.20
TANK RADIO STAKES
1 LITTLE BOMBSHELL 5 RICKY ROSE
2 PETITE SPIDER 5 VICKI BYRNES
3 LINE ENFORCER 5 PAULINE LINE
4 LEXIE LANE 5 STEPHEN ATTWATER
5 SAWTELL SAM 5 MAUREEN WEST
6 RUSHELLA LASS 5 RONALD GWYNNE
7 SPIRIT OF MULWEE 5 BRIAN DWYER
8 GO GO TASHY 5 KERRY BARRASS
9 HAT RACK 5 UNAVAILABLE
10 GORGEOUS GUSSIE 5 GREGORY CARRAGHER

Race 6 350m 3/4 14.40
GBOTA STAKES
1 BIG SAM BROSKY 4 FRANK SIMONETTA
2 ELLEN ISABELLA 4 HELEN HANSON
3 ABBEY LANE 4 STEPHEN ATTWATER
4 JEN EX YOWIE 3 KANE HEUSTON
5 DARK STORM 4 DOUGLAS SUTTON
6 BLACK FEVER 4 VICKI BYRNES
7 BUB’S WAY 3 NATHAN BAYLY
8 FUTURE VIRUS 4 KARL MILLER

Race 7 350m 4/5 15.00
POINT PLUMBER STAKES
1 NEVADA DUST 4 ARTHUR TURNBULL
2 OXLEY PANTHER 5 KARL MILLER
3 LITTLE FATSO 4 FRANK SIMONETTA
4 APACHE GIRL 5 HENRY MCCARTHY
5 FLYARD LASS 5 JEANETTE ROCHE
6 MINNIEME 4 TONY MARTIN
7 MADASHEM 4 JOHN RUSSELL
8 WHO’ZA BEAN 4 CHARLES HARDY

Race 8 508m 4 15.20
CLARKES BEDDING
1 KEG LEG KEEGAN 4 DAVID MARSHALL
2 LAUREL TEARS 4 NATHAN BAYLY
3 BELLA RUSHELL 4 RONALD GWYNNE
4 NASI GORENG 4 JEANETTE ROCHE
5 Vacant
6 ADAM ROXON 4 GREGORY CARRAGHER
7 MUMANJESS 4 SHANTELLE MILLER
8 MEL’S LAD 4 NATHAN BAYLY

Race 9 350m 5 15.40
ARGUS STAKES
1 STORMY SUBJECT 5 JULIE-ANNE OLDFIELD
2 DYLJAY 5 MICHELLE MARTIN
3 SWAMPRAT LAD 5 DAVID MARSHALL
4 TITAN INC 5 KERRY BARRASS
5 ZANY STYLE 5 DAVID J SMITH
6 MIDNIGHT GEORGIA 5 ARTHUR TURNBULL
7 TREV 5 LORRAINE HINE
8 SIMMARIE STAR 5 WILLIAM DAVIES
9 RED BEAN 5 KANE HEUSTON
10 BUSH BANDIT 5 JEANETTE ROCHE

Race 10 350m 5 16.00
RETRAVISION STAKES
1 GOLDEN CARNAGE 5 ARTHUR TURNBULL
2 FOXTROT LAD 5 RONALD GWYNNE
3 KODIE’S KISS 5 GREGORY CARRAGHER
4 DES ROGAN 5 DAVID MARSHALL
5 WHAT NOT 5 DAVID J SMITH
6 VIVA GEORGIE 5 MAUREEN WEST
7 PA’S GIFT 5 RODNEY SHEATHER
8 PEARLESQUE 5 MAXWELL MCGOVERN
9 LITTLE MISS DING 5 WILLIAM DAVIES
10 BAGO RAIDER 5 KARL MILLER

Race 11 350m 5 16.20
SOUTHSIDE MINI MART STAKES
1 IN THE RUNNING 5 DAVID J SMITH
2 STARLINE JOHNNY 5 MICHELLE MARTIN
3 MY LITHIUM 5 ARTHUR TURNBULL
4 BLACK UNICORN 5 KARL MILLER
5 FAST PICKUP 5 HENRY MCCARTHY
6 KIOWA FIRE 5 JEANETTE ROCHE
7 HOPEZ INFRONT 5 MAUREEN WEST
8 ZACAVIER 5 BARBARA GWYNNE
9 PEPPY SNAKE 5 SABRINA BROWN
10 DEADLY DEBSTER 5 ARTHUR TURNBULL

Race 12 350m 5 16.40
MACLEAY HOTEL STAKES
1 BUSHRANGER TERRY 5 KERRY BARRASS
2 EXCITED MAN 5 ARTHUR TURNBULL
3 MUST DASH 5 HELEN HANSON
4 GUMA SALLY 5 CARLOS RIBEIRO
5 PIN NUMBER 5 SABRINA BROWN
6 SOUND OF WHITE 5 DAVID J SMITH
7 FRENCH GIFT 5 KARL MILLER
8 FOXTROT GIRL 5 RONALD GWYNNE
9 JIM’S GIFT 5 MAUREEN WEST
10 BARBISTRO 5 DAVID J SMITH